Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hagyják el az emberek...

Miért hagyják el az emberek az ékezeteket?

Figyelt kérdés

SMS-ekben még megértem, mert olcsóbb és gyorsabb.

Ha telefonon chatelnek (pl.) Messengeren, az még-még hagyján.

Viszont ismerek olyat is, aki még laptopon, számítógépen is úgy ír, hogy nem használja az ékezetes betűket (habár működnek a megfelelő gombok). De miért?



2016. máj. 2. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert minden egyre nyugatiasodik, ha észrevetted volna.
2016. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon azért mert gyorsabb, aki viszont folyton így ír hozzászokik és laptopon is így fog.
2016. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

SMS-ben, Messengeren pl. azért szoktam ékezet nélkül írni (vagyis csak akkor írok ékezetet, ha különben a mondat érthetetlenné válna), mert nagyon bumzlik az ujjaim. A képernyőzárat is 2-3 szor szoktam beírni, pedig csak 5 karakter :)

Normál billentyűzeten több oka lehet. Egyik, hogy nem vakon, 10 ujjasan gépel és így meg kell jegyeznie a gombokat, jobban oda kell rá figyelnie mit ír, hol vannak a billentyűk (Nemrég jártam egy szolgáltatónál ahol a hölgy az egyik kezével és egy tollal kopogtatva írt - és persze nézte, hogy melyik billentyű micsoda. Lehet, kicsit könnyebbnek gondolja, ha néhány karakterrel kevesebbet kell keresnie.

A másik aki sokat levelezik olyanokkal, akinek a levelező rendszere nem bírja a hosszú karaktereket -így aztán nem szívesen olvassák az őáltala írt levelet- és ehhez alkalmazkodva veszi fel ezt a szokást, hiszen nem mindig tudja, hogy a másik fél hogy látja azt amit ír.

2016. máj. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát..nem tudom, én mindenesetre használok ékezeteket.
2016. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ugy velem, hogy elsosorban a nemtorodomseg, illetoleg a hanyavetiseg, figyelmetlenseg lehet a hatterben meghuzodo mogottes ok. De elkepzelheto az is, hogy egyszeruen csak jopofanak tartjak ezt a modjat az irasnak, pedig egyaltalan nem az...
2016. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az sem mentség, hogy telefonról írnak. Nem 50 fokban kell 30 kilométert sétálni egy kancsó vízért, csak lenyomva kell tartani a gombot.


Most is telefonról írok, igénytelenül nem írnék semmit. Szeretném, ha komolyan vennének, és megtisztelem annyira a másikat, hogy ha már elolvassa a véleményem, nem nehezítem a dolgát.

2016. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok


Szerintem ha valakinek nincsen humorérzéke, az sokkal nagyobb gaz.

Akarom mondani gáz

2016. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: Rohadt idegesítő az én telefonomon sms-t írni, ott én is hanyagolom az ékezetet és ha már itt tartunk, az írásjeleket is. Kizárólag a páromnak írok, évi 2-szer, nekem ez belefér.


Sok oka lehet az ékezetlen írásmódnak. Ha szinte mindenkivel ékezetlenül ír valaki (van még ilyen? 20 éve még az ment, de most már kevesebb ilyen hely lehet), s csak néha esik be máshova, akkor megszokásból is teheti, bár én ilyenkor szeretek áttérni az ékezetes írásra. Voltak idők, amikor itt ékezetekkel, ott ékezetlenül írtam, mondjuk azért az megtörtént, hogy automatikusan váltottam, nem győztem átjavítani :D


Viszont nekem bárhogyan lehet írni, mert nem veszem észre, hogy valaki ékezetekkel vagy anélkül ír. Sok-sok év és sok megabyte ékezettelen levél s egyéb szöveg elolvasása után már automatikusan alakítom át a szavakat, a tudatom kizárásával, kizárólag akkor van gond, ha több lehetőség van s nem egyértelmű a szövegkörnyezetből, hogy agy vagy ágy :D Akkor veszem észre, hogy nincs ékezet. De úgy tűnik, sokakat eléggé zavar az ékezetek hiánya. Voltaképpen megértem, hisz nem szokták meg.


Engem a rossz helyesírás képes zavarni s a központozás totális hiánya. Van, aki ékezetek, írásjelek nélkül, hibásan, rövidítve ír, az átkozottul igénytelen (ha nem saját jegyzet vagy hasonló, ott joga van hozzá) s nehezen érthető tud lenni.


Akkor sem írok ékezettelenül, ha hozzám sokkal közelebb áll az angol kiosztás. Fogalmam sincs, hol vannak az írásjelek magyar kiosztásnál s nem is akarom megtanulni, nekem kellenek a speckó jelek, a billentyűzetem alapértelmezésben angol kiosztással rendelkezik. Ha felkiáltójelet, kérdőjelet akarok írni, átváltok angolra, beírom, visszaváltok... Nem tudom, mennyire gyakori így írni, de nem gond és semmiképpen nem hagynám el a magyar nyelv ékezeteit azért, hogy megspróroljam ezt. Telefonon viszont óriási áldozat már sms-t is írni adott esetben, az életminőségemet extrém mértékben rontja. 50 fokban nem, de 20 fokban 30 km-t szívesebben mennék hegyen át, mint megírni egy normál méretű sms-t ékezetesen... Pedig nekem a 20 fok is nagyon sok, ha gyaloglok.

2016. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre én is már régóta keresem a választ!

A pontosan senki sem tudja, hogy mégis miért van ez, de a többség puszta hanyagságból, vagy a telefonon való chatelés megszokás miatt.

Mindenesetre nagyon idegesítő és szánalmas dolog, hogy az emberek ennyire kezdik elhanyagolni a helyesírást és annak szabályait, ugyanis az ékezetek elhagyása mellé még a sok idióta rövidítések is járulnak, valamint a helyesírási hibák is...


#5

Én jót mosolyogtam azon, amit írtál, ment a zöld kéz neked is! ;)

2016. máj. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Másokat nem tudom, hogy miért hagyják el, de én azért mert nonstop angolul vagy japánul gépelek, közbe nagy ritkán csak magyarul, így nem vagyok ehhez szokva. Örüljenek az emberek, hogy nem japán karakterekkel irok... :D azt nehezebb lenne olvasni. (Most használtam ékezeteket, hogy mindenki happy legyen)
2016. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!