Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én örülök annak, hogy...

Csak én örülök annak, hogy nem születtem a Z (vagy a késői Y) generációba?

Figyelt kérdés
Alapvetően semmilyen rokoni vagy baráti viszonyban sem állok olyan emberrel, aki 1998/2000-ben vagy később született (csak ismerőseim által hallom, hogy milyenek ők). Ennek ellenére, azért azt én is észrevettem, hogy ez a generáció egy hihetetlenül nagy erkölcsi fertőben vegetál. Tudom, hogy sokan azt hiszik, hogy játszom a megmondóemberkét, de az én korosztályom (93-as vagyok), még abszolút nem ilyen volt. Közöttük is vannak olyanok, akik legfeljebb áramvezetésre lennének méltóak, de csak nagy vonalakban elmondom amit gondolok a mostani tizenévesekről: Ostoba ultrafelszínes viselkedés, a lányok folyamatos facebook posztolgatása a 75D-s mellükről (amúgy gőzöm sincs a mai lányoknak átlagban miért van jóval nagyobb mellük, mint a kortársaimnak, ezt valaki megválaszolhatná), amire a sok nyikhaj szolizott, felnyalt hajú bájgúnár csorgatja a nyálát, miközben tonnaszámra szedik a tömegnövelőt és tesztoszteront, hogy imponáljanak a felfújt lufi testalkatukkal annak a sok ostoba luvny@nak, akik azt hiszik, hogy olyanok, mint a minőségellenőrök, akik eldöntik, hogy melyik fiú jöhet számításba és melyik az értéktelen halálraítélt senki. Aki egy kicsit is normálisan/visszafogottan próbál viselkedni, azt elkönyvelik egy örök lúzernek, ha valaki nem veszíti el a szüzességét 15 éves korára, akkor pedig már nem is ember. Azért hálát adok a sorsnak, hogy én egy viszonylag konzervatívabb osztályban érettségiztem le, mert én sem vagyok egy álompasi (elég alacsony vagyok), szóval lehet ha most lennék középiskolás, már egy szellemi roncs lenne belőlem, hogy mindenkinek, mindenben meg kellene felelnem, ahogy azt a mostani tizenévesek megkövetelik egymástól.

2016. máj. 2. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"Csak én örülök annak, hogy nem születtem a Z (vagy a késői Y) generációba"


"(93-as vagyok),"


Te egy Y generációs vagy, (az Y generáció 1994 előtt született) tehát nem tudom, hogy minek örülsz.


Sikerült a saját társadalmi csoportod negatívan általánosítani ...

2016. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én meg 84-es vagyok és akkor sem volt semmi különb mint most. Ja, nem volt fészbúk, volt helyette más... ugyanaz volt a helyzet ott is. A te írásod alapján annyi hogy nem ismersz elég embert. Nem veszed észre a normálisakat, amiből épp annyi van mint a hülyékből. És ez mindig is így volt. Nem csak most.
2016. máj. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Én '89-es vagyok, és én is örülök, hogy nem később születtem.


Nálunk is bőven volt elit suliban az, hogy cikizzük a másikat, amiért nem divatos, de ott kimerült abban, hogy a divatos csaj a New Yorkerben vásárol meg nagy ritkán elmegy bulizni. Szóval ha vmi "bénácska" követte is őket, mert nem mert különbözni, semmi olyanban nem követte őket, ami káros.

Manapság... hát kb. útszélien öltözve mennek be a suliba, 14 éves kiscsajoknak 3d műszempillájuk van meg sztem egyeseknek még kollagén is a szájában, láncdohányosok, hajnaéig buliznak egy héten többször. Hát nem tudom, hogy bírtam volna ki a fikázódást, mert sosem voltam ez a műcsaj partiarc. Akkor nem volt ennyire könnyű elérni bárkinek az életét, nem fb-n, instagramon éltük az életünk, nem tudtak szanaszét filterezett fotókat feltölteni a feltűnési viszketegségben szenvedő kis libuskák.


Azt, hogy a srácok hogy néznek ki... azt letojtam akkor és most is, mert mindig az idősebb korosztály jött be nekem. Nem mintha nem lettek volna hasonlóan röhejes divatok a mi időnkben... ez a 72-es betűméretes "Armani" póló diszkósköcsög stílus meg a divatrockerség semmivel sem jobb, mint a swagyolo.


Az is biztos, hogy akkoriban nagyobb biztonságban voltam egyedül az utcán tiniként, mint akár most felnőttként.

2016. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93-ban születtem én is. Nem hiszem,hogy a mi korosztályunk olyan jó lett volna. Nálunk meg az volt még a menő,ha a csajok festették már általánosban a hajukat,amelyik csaj meg nem,arra furán néztek. Meg a legújabb telefonok divatja volt akkor... ugye akkor még nem voltak okostelók,hanem a legújabb Sony Ericsson kinek volt meg legelősször,stb.
2016. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül leszek a véleményemmel, de ez a szemlélet a korral jár :)

Én '90-es vagyok. Már mi megállapítottuk a suliban, hogy az alsóbb osztályok "hihetetlenül nagy erkölcsi fertőben vegetálnak" :D

Aztán az utánunk lévők is, majd az azután lévők is, végül a 7 évvel fiatalabb öcsémék is.

Az emberek nem változnak. Persze, változik a divat, meg a közeg ahol előadják magukat, beszélhetünk neveletlenségről is, de mi is, és az előttünk lévők is mind hasonlóan viselkedtünk volna tini fejjel, ha lett volna facebook, mint a mai gyerekek.

Amíg nem töröltem magam onnan, még 40-es ismerőseim is kitették minden percüket. Ők talán mások lettek volna a maguk idejében? Fenét.

Nyilván mindig vannak a koruknál érettebbek, akik képesek kulturáltan viselkedni - én is közéjük tartoztam -, de hidd el, amikor én általánosba jártam, nekünk is volt sokszor bukott, 16 éves tinipi.cs az osztálytársunk, akin végigment már egy pár rég ballagott osztály.

Másik osztálytársam 12 évesen a szülinapi buliján kizárta az anyját, hogy sztrippelhessen a srác előtt, aki bejött neki.

Annak örülj inkább, hogy a háborúkat - remélhetőleg - megúsztad. Nem lehetett olyan élvezet, mint ahogy egyesek a játékok miatt elképzelik.

2016. máj. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#1: A Z generációt 2000-től kell számítani, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy a két átmenet között születtem volna. Közülük pedig már a 10-14 éves korosztály is ízig-vérig a fb-n és társain nőttek fel, ami az én korosztályomra szerintem még nem volt jellemző.
2016. máj. 2. 15:49
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Te is a kis luvnyákra csorgatod a nyálad, csak te nem tudod őket megkapni ezért inkább gyűlölködsz. :D
2016. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#7: Hát nem tudom, végzős egyetemistaként, nem éppen az ilyen ... jönnek be, akiknek még ott van a tojáshéj a s€ggükön:

[link]

De szerintem a normálisabb kortársaim közül mind ezen a véleményen van.

2016. máj. 2. 15:57
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#6


Azt írtad, hogy az Y és a Z ilyen, te Y vagy nem pedig Z, átmenet pedig nincs, mivel aki 94 után született, azt "Z" generációs. Azaz, te az említett "késő Y" vagy.


Az, hogy anno nem ilyen volt teljesen hamis szintén.


A képek nem Facebookra, hanem a MyVIP-re és az IWIW-re kerültek fel, esetleg MSN profilképnek, ahogy a "posztokat" is ezeken a helyeken kellett keresni.

A tömegnövelőket és a tesztoszteront sem 2000 után találták ki.

2016. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én is '93-as vagyok, emlékszem, milyen volt a korosztályom tiniként. Semmivel sem volt jobb! Akkor nem a facebook volt az elterjedt, hanem a myvip (öregeknek az iwiw :D), arra tolta fel mindenki a pózolós, "szexivagyok" fotóját - amikkel igen gyakran lehetett találkozni napisz.ron, csibef.szon, subbán, meg a többi, hasonló blogon. Amikor kezdtem a 9. oszályt, a legtöbb osztálytársamnak már jelentős bulizós múltja volt, sokan cigiztek, és bizony, 14-15 éves korára már sokan elvesztették a szüzességüket. A menő lányok akkor is nyakig tolt cickókkal csücsörítettek a fotón, semmivel sem voltak különbek, mint a mostani "ostoba luvnyák", hogy téged idézzelek. Ráadásul akkor volt az emo-láz is, amit állitólag olyan fiatalok alkottak, akik érzelmesebbek másoknál, gyakorlatilag viszont az egész a magamutogatásról, a "nekem-van-pénzem-kockás-Vansre-neked-meg-nincs"-féle hozzáállásról, egekig tupírozott hajról szólt. Megint csak a külsőségek.

És lám, az velem egykorú ismerőseim legalább 90 %-a mára tök normális lett. A mostani tinik is azok lesznek nyolc év múlva.

2016. máj. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!