Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért állítják titkosra...

Sokan miért állítják titkosra az ismerőseik listáját Facebookon? Abban mi olyan van, ami nem a nyilvánosságnak való?

Figyelt kérdés
2016. máj. 2. 21:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
paranoiásak
2016. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!

Több oka lehet, a legtöbb az hogy úgy gondolják nem felelnek meg a facebook trendnek, azaz hogy nincs legalább 500-1000 ismerősük. Ezt szánalmasnak érzik, és inkább elrejtik mások elől.

Van aki egyszerűen nem szeretné hogy mindenki tudja kiket ismer, így csak azok tudhatnak róla akik közös ismerősök mind vele, mind az adott személlyel.

Nem minden ember szereti kiteregeti az életét a közösségi oldalakon, ami érthető is.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Miért zavar ez téged? Komolyan kérdem.
2016. máj. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

komolyabb cégek rákeresnek a leendő munkavállóra, és ha mondjuk az ismerősei között van a konkurens cégtől alkalmazott, akkor ez simán lehet ok a visszautasításra


továbbá ezek még mindig személyes adatok, amikkel nagyon könnyű visszaélni (lásd: unokás telefonos visszaélések, stb)

2016. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kapott már ismerősöm fenyegető üzenetet, hogy megdöglünk. Az egész profilom úgy van beállítva, hogy minden személyes adatomat csak ismerős láthassa. Nem azért vagyok fent az oldalon, hogy ismeretlenek nézegessék.
2016. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is így van beállítva.

Semmi szükségem arra, hogy az üzletfeleim, konkurenseim felmérjék a kapcsolataimat, magánéletemet.

2016. máj. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem verem nagy dobra az életemet, facebookon nem vagyok aktív, képeket nem teszek ki, vagy csak nagyon ritkán, posztolni is egy életben egyszer posztolok valami zenét. Pletykás faluból jövök, és nem akarom, hogy anyámat a szomszéd úton útfélen megállítsa, hogy hallom a sunshinedollkának nemtom kije van meg mittudomén. Kösznem.

Később munkavállalásnál is lehet nem árt, ha esetleg a munkáltató szétnéz utánad a facebookon. Ki tudja, mi miatt húzná az orrát.

2016. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor lett titkos mikor állást kerestem. Ne érdekelje a munkaadómat, hogy kikkel barátkozom a szabadidőmben. Ezért is csak a közeli ismerőseim láthatják a képeimet és az adataimat is.
2016. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Van aki egyszerűen nem szeretné hogy mindenki tudja kiket ismer, így csak azok tudhatnak róla akik közös ismerősök mind vele, mind az adott személlyel. "


Ez nem volt válasz a kérdésre szerintem.


Megjegyzés: senkit nem én pontoztam le, kivéve a 3-ast, mert az ilyen választ utálom. Senki nem mondta, hogy zavar. Elég nagy baj, ha te csak azon gondolkodsz, azt tartod kérdésre érdemesnek, ami zavar. Az ember hadd gondolkodjon el semmiségeken is, nem kell a nap mindenpercében megváltania világot.

2016. máj. 4. 22:06
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többi választ.
2016. máj. 4. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!