Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akik külföldön élnek\ éltek,...

Akik külföldön élnek\ éltek, az elején nem voltak depressziósak mert nem voltak barátaik, ismerőseik?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok még, most jöttem ki külföldre dolgozni, és talán véglegesen itt is élni. Egyszerűen felemészt a magány, mások eljárnak szórakozni, esténkénk ide-oda, és ezt látván egyszerűen kikészülök, mert én itt ülök, egyedül. Szívem szerint hazamennék, ahol várnának a barátok, de a jövőm èrdekèben itt kell maradnom (egyetem, jó anyagiak) mert az eszemre hallgatok.
2015. aug. 7. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Amig ulsz egyedul otthon, addig honnan legyenek barataid? Otthon se kiutaltak oket, hanem ismerkedtel.


El kell jarni setalni, varostnezni, neten keresgelni pl csoportos turakat, kirandulasokat, es jon magatol minden.

2015. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért jött már haza több ismerősöm külföldről, mert egyedül voltak. Itt van a család, barátok, ismerősök. Egyedül biztos nem mennék ki.
2015. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem a legtöbb külföldre költözöttnek ismerős az érzés. Mi sem ismertünk senkit amikor kiköltöztünk, az első év elég nehéz volt, de aztán enyhül ahogy kialakulnak a kapcsolatok. Nálam ez igazából soha nem múlt el, mert tudtam hogy nem örökre költöztem oda, így nem kell megbarátkoznom az érzéssel sem hogy elvesztem az otthoni barátokat.

Ez leginkább ahhoz volt hasonló mint mikor az úszó fejest ugrik, úszik a víz alatt, fogy a levegő, de tudja hogy nemsokára célba ér.

Azóta egy sokkal közelebbi helyre költöztünk, ami 1 óra otthontól (Bécs-Sopron), itt az első pillanattól kezdve az volt az érzésem hogy otthon vagyok, sokkal több ismerős, barát van körülöttem és akár mikor haza is ugorhatok, csupán 1 óra az út.

2015. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmivel sem rosszabb, mint Magyarországon belül elköltözni egy idegen városba. Nyilván nem nyelvtudás nélkül költöztél ki, tehát tudsz ismerkedni a munkahelyeden, vagy esetleg valamilyen szabadidős csoportban, pl. tanfolyam, könyvklub, tánccsoport, drámacsoport stb. ugyanúgy, mint Magyarországon. Ha visszahúzódó típus vagy, akkor otthon se tudnál jobban ismerkedni.
2015. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokat koltozkodtem mar elotte is (egyetem masik varosban, aztan munka megint egy masikban) es olyan nagy barati korom amugy sem volt soha.


Egyebkent is csaladdal egyutt jottunk ki, es ugy teljesen mas.

2015. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem semmivel sem rosszabb, mint Magyarországon belül elköltözni egy idegen városba."


Sokkal másabb, mivel ritkán beszéli a külföldre költöző kapásból anyanyelvi szinten az adott ország nyelvét, valamint külföldön vannak kulturális különbségek és más az emberek mentalitása is, sokszor nem nyitnak egy "bevándorló" felé, az udvariassági körökön túl, míg itthon ilyen gondod nincs.

2015. aug. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerős.. így 10 év után; az első év elég durva volt, utána már voltak barátaim.
2015. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!