Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az oka annak, hogy a szép...

Mi az oka annak, hogy a szép nők/jóképű férfias pasik, szinte kivétel nélkül sikeresek az élet minden területén?

Figyelt kérdés
Gondolom mindenki találkozott már olyan ostoba közhelyekkel, hogy nem számít ki vagy és hogy nézel ki, fogadd el önmagadat, tanulj, hozz jó döntéseket és sikeres ember válik belőled. Igen ám, de az ismerőseimből kiindulva ezek a szép szavak sajnos nem elegendőek, hogy az illető tényleg 100%-ban boldog legyen ha nem adott neki szépséget a természet. Azt tapasztaltam (a környezetemből kiindulva), hogy kétféle kategóriába lehet sorolni azokat az embereket, akiknek sikerült egy stabil egzisztenciát kialakítaniuk. Az első kategóriába a tipikus éjjel-nappal kézen-lábon csúszó mindig maximalista hangyamentalitású, ugyanakkor előnytelen külsejű kisebbségi komplexussal küzdő emberke tartozik, aki rengeteg erőfeszítést tett a tanulmányai és a karrierje során, hogy azon a szinten legyen ahol most tart és próbálja azt a látszatot kelteni, hogy semmi problémája az életben, de lelkileg sosem lesz kiegyensúlyozott (mondjuk egy sok csalódást átélt, meg nem értett mérnök, aki a tanulás/munka világába menekült). Viszont az ilyen emberek, legfeljebb 30-40 éves korukra teljesen kiégnek, nem találják a boldogságukat, elválnak és gyakran depressziósok lesznek idős korukra. Ismerek néhány ilyen gazdag embert. A második kategóriába pedig azok az örök mosolygó genetikai csodák tartoznak, akiknek csak megszületni volt nehéz. A szépségüket minden esetben kamatoztatják, kapcsolatokat alakítanak ki, mindenki nyalja a tudjukmilyüket és ebből adódóan akaratlanul is óriási önbizalomra tesznek szert, ez pedig elég ahhoz, hogy ne ismerjenek lehetetlen, és mindazt, amit a hangyaszorgalmú, extra motivált, de előnytelen külsejű szürke emberke elért az élete során, tizedannyi erőfeszítéssel véghezvigyék ezek a "tökéletes" emberek, miközben az élet "arcába" röhögnek és semmi kudarcélményük nincs. Mindent csuklóból megoldanak. Őszintén megmondom, és nem is vagyok rá büszke, de én az ilyen emberekre vagyok a leginkább irigy, akik maximálisan kihasználják, hogy tökéletes génekkel ajándékozta meg őket az élet. Csak egy kiragadott példa: ismerősöm (kevésbé előnyös kinézetű) lánya nagy szorgalommal, odaadással elvégezte a BCE-t, jó életszínvonalon él, de látszik rajta, hogy nem elégedett az életével, hiszen már azóta nincs senkije, amióta másfél éve kiderült, hogy nem lehet gyereke és rögvest faképnél hagyta a párja. Azóta elég komoly depresszióban szenved szegény, pedig nem ezt érdemelte volna az élettől. A másik véglet pedig a tökéletes külsejű/megjelenésű korábbi középiskolai osztálytársa, aki szintén a Corvinuson végzett, viszont neki másképp alakult az élete. Valamivel gyengébb képességű tanuló volt, de rengeteg kapcsolatra tett szert az évek során (külföldi pénzes férfiakkal folytatott viszonyt), körbeutazta a fél világot (közben modellkedett komoly pénzekért) és most Londonban egy pénzügyi cégnél tölt be egy jelentős pozíciót. Tehát rendesen be jött neki az élet, úgy, hogy számára nem a tanulás volt az elsődleges prioritás, mert mást jobban tudott kamatoztatni.

2016. máj. 3. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A masik nemnel valo sikeresseg tobbnyire egyutt jar ugy altalaban a sikeresseggel.

De boven vannak ellenpeldak is, okos, kivalo tanulmanyi eredmenyu de szereny, visszahuzodobb tipusu fiuk (ugynevezett kockak), akik a noknel semmit nem tudnak elerni, de minden mast meg az eszuk miatt igen, es forditva, a "menocsavok" akik simen noznek, de az eletben meg semmire se viszik, mert nem ertenek semmihez.

2016. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a véletlen űz veled elég különös játékot, vagy egyszerűen nem néztél körül elég alaposan a környezetedben.

Az állításodra ugyanis számtalan cáfolatot ismerek.

Adott egy gyönyörű lány, már serdülő korában körberajongták a fiúk, a lányok meg betegesen féltékenyek voltak rá. Most 20 éves, és romokban az élete. Egy normális párkapcsolata nem volt, pedig válogathatott volna, de neki mégis mindig az kell, aki emberszámba sem veszi. A tanulás terén nem jeleskedett, bár nem volt buta, a szorgalma (illetve annak hiánya) miatt a szakközepet sem tudta elvégezni. Én nem nevezném sikeresnek igazából az élet egyetlen területén sem.

Vagy vegyük azt a srácot, aki a környékén a legkedveltebb srác, most 18 éves, és talán sikerül neki a 10. osztályt kegyelemkettessel elvégeznie. A munka büdös neki, ami kis zsebpénzhez jut, azt egyből eltippmixeli. Neki ugyan még van ideje korrigálni, de meg lennék lepve, ha belőle az élet minden terén sikeres ember lenne. Pedig szabályosan döglenek utána a nők.

De felhozhatnám példának a tök átlagos külsejű nőt, aki szorgalmas tanulással jutott előbbre és előbbre, házas, családja van, és láss csodát: nem depressziós. ha már depresszió, nem csak a tehetségtelen, előnytelen külsejű stréberek lehetnek ám depressziósak.

De ismerek olyan embert is, aki finoman szólva sem szép, szakmunkásként dolgozott egész életében, és mégis boldog.

Minden felhozott példa a tágabb ismerettségi körömből származik, nem egyszerűen csak kitaláltam, hogy legyen mit írni. A külső legfeljebb annyi előnyt adhat, hogy a kezdeti pozitív megerősítések önbizalmat adnak. De ettől nem lesz jobb a kommunikációs készsége, nem lesz okosabb, nem fog könnyebben tanulni, és - hacsak nem olyan munkahelyre megy, ahol a férfi ügyfelek odavonzása a cél - nem a külseje alapján fogják egy pozícióra alkalmasnak, vagy alkalmatlannak találni.

A világ pedig nem olyan fekete-fehér, amilyennek te látod. Nem csak a két, nagyon kisarkított véglet létezik.

2016. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem egy pénztáros szép nőt ismerek ám..
2016. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

"Nem egy pénztáros szép nőt ismerek ám.."


Pénztárosnak sem vesznek fel akárkit.

2016. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
8 általános már elég hozzá :D
2016. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

"8 általános már elég hozzá :D"

Mielőtt felvesznek, ott is megnézik ám, hogy ki vagy, pontosabban, hogy hogy nézel ki...

2016. máj. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

2essel egyetertek, mintha csak az en ismeroseimrol irna

kisse kulonos:Ddddd

2016. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Nos én a szép nő kategóriába tartozom és valóban sikeres is vagyok. Mondjuk én nem törődök egyáltalán a külsővel, úgy fogom ezt fel, hogy ez egy adottság és nem egy tulajdonság. Azt gondolom, hogy a nem feltétlen szép embereknek is láthat valamit a másik a tekintetében, a mozdulataiban, stb. Engem pl. nem közelítettek meg soha tipikus nőcsábász pasik, inkább az olyan pasik udvaroltak, akik értelmesek, szintén sikeresek. Bennem nem feltétlen a külső a vonzó, hanem a viselkedésem, a személyiségem, a jó külső az csak bónusz, legalábbis ezt mondják. Néha zavaró az, hogy a férfiak nem tudnak a közelemben az eszükkel gondolkodni, mert nem szeretem, ha a szexualitásom miatt érek el valamit, nem vagyok egy darab hús. Azt mondják a jó külsejű embernek több az önbizalma, de szerintem ez nem feltétlen igaz. Nekem akkor nőtt meg az önbizalmam, mikor a suliban, sportban voltam kiemelkedő.
2016. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!