Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet abból baj, hogy egész...

Lehet abból baj, hogy egész más családból származunk?

Figyelt kérdés
Van egy fiú ,aki tetszik, még nem jöttünk össze, csak flörtölünk. Évfolyamtársak vagyunk az egyetemen, de már középiskolában is ismertem, tavaly pont ilyenkor együtt érettségizünk. Azt tudom róla, hogy a szülei ilyen túliskolázottak, az apja pl. egyetemi tanár, jogász, közgazdász egy személyben. Az én szüleimnek viszont nincsen diplomája. Néha szóba kerül ez a téma, és ő azt mondja, hogy szerinte nem a diploma számít, ha valaha megszerzi egy cseppet se fogja magát többnek érezni tőle, ő ismer sok olyan embert akik nagyon intelligensek ,de még sincs felsőfokú végzettségük ,mert rossz anyagi körülmények közül származnak és dolgozni kell tanulás helyett, illetve rengeteg értelmes jó eszű embert ismer, akik egyszerűen csak lusták, vagy ilyesmi, meg különben is, nem a papír a lényeg, hanem hogy olyat csináljon az ember amit szeret, pl. amikor meséltem neki, hogy az én szüleim mit dolgoznak ,akkor azt mondta ,hogy az szerinte tök jó. Egyébként az én szüleim ettől függetlenül szigorúak velem, azt akarják hogy legyen jó végzettségem. A fiútól is elvárják a szülei ,hogy jól tanuljon, és ő azt mondja, hogy ez végül is jogos, azt viszont nem érti, hogy az én szüleim miért ilyen szigorúak velem tanulás téren, hisz ők se voltak jó tanulók. Mit gondoltok, szerintetek lehet abból baj, hogy egész másak a családjaink?
2016. máj. 3. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem hogy bármi baj lenne mig nem nézi senki egymást le.
2016. máj. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem feltétlenül mások, csak más az iskolai végzettségük. nálunk mindenki diplomás, férjeméknél is, mégis lenézik az én családomat, nem a diplomától függ a rossz viszony.
2016. máj. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem szokott ilyesmiből baj lenni, ez régen számított, manapság már nem.
2016. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A szüleid azért ilyen szigorúak, mert ők tanultak a saját hibájukból. Nem a diplomától lesz valaki, okos, vagy életrevaló ebben igaza van.
2016. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

egész más családból származunk - ez egyaltalan nem olyan nagy kulonbseg, hidd el, ez csupan iskolai vegzettseg


elmondom mi a massag: 2 kulon kontinensrol valok vagyunk, az o szulei milliomosok, egyetemet vegzettek, (o is), az en szuleim szakiskola/szakkozep, nekem csak erettsegim van es ha ez nem lenne eleg az en szuleim katolikusok o pedig zsido csaladban nott fel...es imadjuk egymast.... szoval nem, nem lesz veletek semmi baj!

2016. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!