Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alacsony emberek hátrányban...

Alacsony emberek hátrányban vannak a magas emberekkel szemben?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam,hogy sokszor a magas embereket részesítik előnyben,úgy a munkahelyen,mint a párkeresésnél.

Például a nők előbb választanak párnak egy 190centi magas férfit,mint egy 160centi magas férfit.

Az alacsonyabb embereknek többet kell tenniük azért,hogy az adott közösség elismerje őt?



2016. máj. 6. 23:04
1 2
 1/13 anonim válasza:
Végül is, lehet, de nem hiszem hogy a magas emberek mindig előnyben vannak
2016. máj. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
Természetes hogy a lány a magasabb ,erősebb fiút választja. Nem akarom megsérteni az önbizalmad, de igen előnyben vannak. Én pl. Kifejezetten szeretem ha egy fiú magas, vonzobbnak találom. Ez velünk született 23L
2016. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
190 magas vagyok,szóval nem keserítesz el :)
2016. máj. 7. 10:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is 190cm vagyok,de nemvagyok jóképű,így semmit nem ér a magasságom!
2016. máj. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A tárkeresésben egyértelműen hatalmas előnnyel indulnak a magas férfiak. Ahhoz, hogy egy <173 centis pasinak legyen esélye egy átlagos vagy szebb csajnál, ahhoz valamilyen téren jelentős mértékben kell kompenzálnia (eszméletlen jóképű vagy pénz). Egyébként vannak csúnya, de magas ismerőseim is akiknek szép barátnőik vannak. Viszont az álláskeresés esetében is igaz az, hogy két totál azonos kompetenciával és kapcsolati tőkével rendelkező egyén közül azt veszik fel, aki magasabb, mert előbb fognak komolyabban venni egy 185 centis "úriember" stílusú férfit, mint egy 170 centis srácot, aki lehet még a HR-es kisasszonynál is alacsonyabb és ez nem jelent semmi pozitívat egy olyan beszélgetéskor, amikor az illető a saját képességeit akarja prezentálni. Esélyegyenlőség ide vagy oda, az alacsony férfiak sajnos a mai napig hátrányban vannak. Legalábbis én hórihorgas hajléktalant még nem láttam az utcán. :P
2016. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek nagy általánosságban egy alacsony emberbe hamarabb belekötnek az emberek,mint egy magasba?
2016. máj. 7. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Mit értesz "emberek" alatt. Hajnali fél 2-kor egy pesti aluljáróban, hacsak nem vagy egy Randy Orton kaliberű fickó, akkor tök mindegy milyen magas vagy, ha akarnak beléd kötnek (főleg ha be van lőve az illető), mert általában csoportosan követnek el támadásokat. Szerintem a "tudjukkikazok" nem fognak azzal foglalkozni, hogy te 193 centi vagy, ha emellett a testalkatod egy magas modell szépfiúéra hajaz. Egyébként elég kevés olyan magas fickót láttam már életemben, akinek bekattanva (szerencsére még nem fordult elő ilyesmi) nem mernék nekimenni még a 170 centis testalkatommal sem (ez szigorúan csak feltételezés, természetesen nekem nem ilyen a jellemem). Márpedig a támadók jelentős része pszichésen nem beszámítható, szóval óriási tévhit, hogy 190 centisen el tudod játszani az önjelölt Batmant. Ezért sem értem, hogy a nők miért érvelnek a "védelmező" szereppel, amikor valaki felteszi nekik a kérdés, hogy miért nem vonzódnak az alacsony pasikhoz.
2016. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 6.-ra válaszolva:


Csak azért, mert magas valaki az nem jelenti azt, hogy kisebb eséllyel kötnek bele. A hangsúly azon van, hogy milyen robosztus a testalkata. Egy jó felépítésű alacsony ember nagyobb eséllyel kerüli el a konfliktust, mint egy magas, vézna felépítésű emberke. Ha be van drogzva vagy italozva a kötekedő, akkor meg tökmindegy.


Az alábbi videón lévő emberkékbe még részegen se kötnek bele, ők kivételek:


https://www.youtube.com/watch?v=eVTjVzAPNnE&feature=youtu.be

2016. máj. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alibaba15 ***** válasza:
A tapasztalatom alapjan igen sokkal hatranyosabb helyzetben vannak. Irtad hogy 190- centi vagy de viszont nem er semmit mert nem vagy jokepu. En nalam forditva van 167 cm-mel hiaba nezek ki valahogy nem er semmit a termetem miatt. Ugyan is tapasztalataim alapjan a csajok elvarjak hogy legalabb elerje a pasi a 170- 175 kozott magassagot vagyis az atlagot. Sajnos teljesen el vagyok keseredve emiatt. Sok embert kiser ez a sors. En gondolkozom, hogy kes ala fekszek 2 even belul. Erre sporolok most. Nem birom tovabb az alacsonysagomat, kikeszit. Mintha csak fel ember lennek es az alacsony pasik nem kapnak annyi figyelmet mint egy mondjuk 175 cm-es. Sokan azt irjak itt mi az a plusz 7 cm. Higyetek el nagyon sokat er. Nekem van egy 174 cm-es kollegam es sokkal sikeresebb a noknel mint en 167 cm-el
2016. máj. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Alibaba15: Milyen műtéti eljárás van a magasságnöveléssel kapcsolatban, amire spórolsz? Megírhatnád privátban, hogy hol és mennyiért, nagyon hálás lennék érte!

Egyébként kicsit javítanálak, mert az átlag, ahogy te írtad nem 170-175, hanem inkább 173-176. Én 170 vagyok és hidd el, hogy az a 3 centi különbség tényleg semmi a magasságodhoz viszonyítva, de 170 felett minden egyes centinek egyre nagyobb jelentősége van.

2016. máj. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!