Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok mindenkire irigy?

Miért vagyok mindenkire irigy?

Figyelt kérdés

Mindenkire féltékeny vagyok a környezetembe, és ez nagyon frusztrál. Idegesít, hogy a barátaim több helyre eljutnak mint én, a kollégáim többet keresnek, sikeresebbek a munka terén, más lányok csinosabbak, nagyobb szerencséjük van a párkapcsolatok terén, stb. Már eljutottam odáig, hogy nincs is kedvem senkivel se találkozni, beszélgetni, mert utána csak még lehangoltabban jövök haza, mert rájövök, hogy én milyen szerencsétlen vagyok hozzájuk képest. Én bárhogy is próbálkozom, soha nem jutok egyről a kettőre.

A barátaimmal is alig tartom már a kapcsolatot, mert nem tudom elviselni, amikor a sikereikről beszélnek. Nem tudom mi történt velem, mert régen egyáltalán nm voltam ilyen irigy. Ez csak pár éve alakult ki, és úgy érzem egyre rosszabb. Utálok ilyen lenni, örülni akarok más sikereinek, de nem megy. Mit csináljak ez ellen?


2016. máj. 11. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát pedig neked kell akarni.


Attól, hogy irigy vagy nekik nem ártasz, csak magad ellen dolgozol. Most miért rossz az, hogy barátaidnak jól megy?

Amúgy ha valakit kedvelünk, azt max csodáljuk. Irigykedni azokra szoktak akiket utálnak.


Vagy te mindenkit utálsz?

2016. máj. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom, hogy másnak rosszul menjen, attól egyáltalán nem érezném jobban magam, plusz én nem is lennék előrébb semmivel. Én azt szeretném, ha nekem is olyan jól menne, mint nekik. Egyszerűen csak a saját sikertelenségemre emlékeztetnek, és ez annyira fáj, hogy ha tehetem, inkább nem is beszélek velük.
2016. máj. 11. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Különitsd el, fogd fel úgy, hogy az az ő életük. Lehet valamikor ők is megszenvedtek érte ahol tartanak. Mindenki saját maga sorsának kovácsa. Mellesleg, Saját életeddel foglalkozz ne máséval, mert telik az idő, észre se veszed és már körülötted mindenki boldog családban fog élni Mig te azon rágod magad hogy kinek mije van
2016. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont úgy fogd fel, hogy milyen jó sikeres emberekkel beszélni, mert ösztönzőleg tudnak az emberre hatni és esetleg egy-két tanácsot is adhatnak, hogy hogyan indíts vállalkozást, mire kell figyelni, hiszen ezt az utat ők már végigjárták. Szóval a lehetőséget lásd mindenben :)
2016. máj. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem, hogy gondolj arra, hogy a saját környezetedből kerültek ki ezek az emberek, olyanok mint te, tehát bárki képes arra, amire ők. Te is.
2016. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!