Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a tipikus világszemlélet...

Ez a tipikus világszemlélet csak a magyaroknál van jelen?

Figyelt kérdés

A világszemlélet elég túlzó kifejezés, de nem tudtam hirtelen más szóval illetni a dolgot.


Most, mikor valamilyen furcsa indíttatásból Palvin Barbis interjúk alatt a kommenteket nézegettem, realizálódott bennem, hogy semmit (nagyon-nagyon kevés dolgot) nem tudunk értékelni...


Tehát Palvin Barbi világhírű modell, lényegtelen, hogy hogy néz ki, és, hogy hogy érte el, de egy magyar sorstársunk elért valamit, és ahelyett, hogy támogatnánk, leginkább csak oltogatjuk, hogy mennyire flegma, beképzelt, miközben csak élvezi amit csinál/hogy az aki..


Saul fia, nem akarok veszekedni, nekem is tele van a t.köm a zsidós filmekkel, meg az egész zsidó propagandával, de egy okos magyar mégegyszer megtudta etetni a nagyarcokkal ezt a témát és szép kis összeget leakasztott róluk és hírnevet szerzett hazánknak..


Foci EB. Én egyetértek, hogy kórházakra kellene költeni a pénzt, nem stadionokra, de ~30 éve nem volt ilyen méretű siker a futballban, de rögtön azzal kell jönni, hogy utolsóként távozunk.. stb.


Igazából millió meg egy hasonló dologgal jöhetnék még (de sietek), és remélem nem csak én gondolkodom úgy ahogy..


Mi a véleményetek?


2016. máj. 12. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szomszéd kertje mindig zöldebb, kétlem, hogy csak a magyarokra jellemző ez a viselkedés, de a pesszimitás, irigység nálunk elég nagy mértéket öltött. Nem kell világsztárokat elő venni, elég csak ha az mondod a többségnek, hogy te többre vágysz egy alkalmazotti létnél, és máris lesz az ismerősi körödben aki leszavaz és próbálja elvenni a kedvedet a vállalkozástól.
2016. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Lehet, irreleváns lesz a válaszom. Azt ugyanis nem tudom,külföldön, hogy van.


Én egyet is értek veled, meg nem is. Egyrészt az ellentéte is gáz szerintem: amikor egy nemzet büszke az összes Fekete Pákójára meg Győzikéjére, amit esetleg külföldre exportálnak. Vagy amikor egy találmányt több tudós is kikísérletezett, és minden nemzet a saját tudósát tanítja, hogy na, ő találta fel a cuppumkluxot.


Ugyanakkor egyetértek veled. A Saul fia jó film. A zsidós téma kezd valóban sok lenni. Engem baromira érdekelne egy a 2. világháborúban a siketek helyzetéről rendezett film, de nem találok. (Ha valaki tud, mondjon. :D). Meg ugyebár nem csak zsidók voltak a táborokban: testi és szellemi fogyatékosok, homoszexuálisok (erről azt hiszem van egy film, a Hajlam, de azt nem láttam), siketek (ez lehet testi fogyatékosság, csak kiemeltem, mint engem érdeklő témát), és sokan mások. De a zsidókról szól nagyon sok minden. De a Saul fia szerintem nagyon jó film, és nem csak azért, mert magyar, meg mert hejj de jó, hogy Oscar-t nyert. Operatőri munkában, a főszereplő játékában (nem vagyok nagyon tájékozott a magyar színészekben, elnézést), és történetben is (nekem nagyon tetszett, hogy a pasinak nem is igazi fia a gyerek) jó. Ez persze az én véleményem. De ami jó, az jó. Én nem szeretem a világháborús filmeket, és illemből ültem be a moziba, de meggyőzött. De most mit vársz? Akivel mentem, őt nagyon zavarta, hogy egy megható film alatt mindenki popcornt zabált, speciel ez szerintem nem baj. (Csak a vélemények ütköztetése miatt írtam le.) Szóval az tényleg gáz, hogy sokan nem is látták, de szidják. A bátyám megtagadta, hogy megnézze, mert jaj, megint zsidós téma. Azért már csak megnézem a magyar sikert. Szóval igen, ez az ellenállás totál felesleges.


Palvin Barbi: ebben is igazad van. Speciel ez egy totál kényes téma. Mert szerintem a képein olyan agresszív feje van, nem tetszik az arca (vagy amilyen fejet vág), de nyilván nem én vagyok a célközönség (nő vagyok). Persze ha ezt leírom, jön mindenki azzal, hogy biztos féltékeny vagyok. ha meg azt írom, hogy legyünk büszkék rá, akkor azt hiszik, pasi vagyok. :) Én azt gondolom, igenis legyünk büszkék rá. A fotózáshoz meg egyebekhez nem értek, kritikával nem tudok élni tehát (legalábbis jogossal), azzal meg lehet létezni, hogy nem tetszik a feje. Pár napja egy nő itt feltett egy kérdést, hogy Palvin Barbinak milyen undorító a személyisége, és egy videót linkelt. csak beletekergettem, de nekem pont szimpatikusabb lett: a kimerevített kép végre megmozdult, és egy olyan lányt láttam, akinek voltak gesztusai stb. Sokkal szimpatikusabb lett. Miden esetre, ha teszem azt, tényleg beképzelt is: hát Axl Rose se szerényebb. Most akkor egy magyar ember lesz beképzelt.


Focihoz nem értek.

2016. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, még egy dolog: igazából engem az is taszít, hogy azt mondjuk, hoyg magyar mentalitás. Tudod, te csak kérdezted, de sokan úgy mondják, hogy magyar mentalitás, hogy sose voltak máshol. Én se éltem külföldön, de egyszer egy külföldi mondta, hogy sok nemzet utálta a másikat, ahol járt, de a magyar az egyetlen, amelyik magát utálja. Ez a magyar mentalitás dolog némileg paradoxon, mert az állandó szidás része az is, hogy magunkat is szidjuk, és persze olyankor mindenkire gondolunk, csak pont mi magunkra nem, de minden más magyarra.
2016. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen össze nem tartozó dolgokat keversz össze.


Szidják Palvin Barbit? Ugyanezek általában Heidi Klumot is ugyanúgy szidják, ha történetesen hozzászólnak.


A zsidózást hagyjuk.


Ami meg a focit illeti, nem kell csökött, korlátolt állatnak lenni ahhoz, hogy valaki azt gondolja, akkor sem érné meg évi majdnem 180 milliárdot (kb. a teljes felsőoktatásnak megfelelő összeget) költeni stadionokra, ha világbajnokságot nyernénk vele.

2016. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a magyarokra jellemző, sok más országra is. És ezek támadható témák, amiket támadnak is.

A modelleket kb. mindenhol támadják jó páran a vékonyságuk miatt, drogosnak titulálják őket meg beképzeltnek. Még ott is, ahol amúgy elég sok van belőlük.

A filmeket is mindig támadják, főleg ilyen témákkal. Nézd meg, hogy DiCaprioval kapcsolatban mennyien támadták az Oscart, amíg meg nem kapta, pedig ott kényes dolog sem volt.

Focival kapcsolatos dolgokat támadták Dél-Amerikában is, amikor ott rendezték.

Szóval ezek általános kérdések, amiket több országban is támadnak, mert bőven van rajtuk felület.

2016. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!