Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar a világ?

Miért zavar a világ?

Figyelt kérdés

Például a fogyasztói társadalom, a reklámok, az okostelefonok, a felgyorsult élet, a szakítások, a "könyöklés", a környezetszennyezés… ezek zavarnak nagyon. A reklámokban az, ahogy a tévében, rádióban beletolják az ember arcába, 20 percenként megszakítják vele a filmet, "ezt eszed, nem kapsz mást" elven…


Tévében csak az üres csillogás, a show műsorok, valóságshow-k, a buta és semmitmondó "sztárok"…


Okostelefon nélkül már nem lehet semmit intézni és szinte közelező, hogy legyen okostelefonod… Az online lehetőségekkel jobbá akarják tenni a világot, de pont az ellenkezője történik…


Pénz, pénz, pénz! Mindenhol csak erre apellálnak, fizess minél többet mindenért és mindenhol. Ahol tudják ott bünetik az autóst… és még sorolhatnám.


Nem tudják megállítani a környezetszennyezést, hiába küzdenek ellene, belegondolni is rossz, hogy hová fog ez vezetni…



Gondolkodik vki hasonlóan, mint én? Hogyan tudom elfogadni ezt a világot? Vagy legalább ne zavarjon!



2016. máj. 16. 03:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezeken túl is van élet, koncentrálj arra akkor
2016. máj. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen világot nem szabad elfogadnia soha senkinek! Inkább MINDENKINEK tennie kellene valamit hogy ne ilyen legyen. Tudjátok sok kicsi... Vagy legalább a hozzáálláson változtatni kellene, és ahelyett, hogy arra gondolunk, milyen világban élünk, arra gondolnánk, hogy milyen világban AKARUNK élni. És ha ezt el tudjuk képzelni, akkor már csak tenni kell érte. Minden nap minden ember csak egy kis lépést ha tenne egy jobb világért, már rég abban élnénk. Szóval hajrá! :)
2016. máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert csak alacsony szintű adataid vannak rola, ahol minden logika ellenes s ezek is hiányosak es vagy tévesek.

Ha informálódnál, Írj s kérdezz.

2016. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tegyél meg minden tőled telhetőt, amivel szerinted jobbá/szebbé tudnád tenni a közvetlen környezetedet, nem szemetelsz, eloltod a villanyt, ha nincs rá szükséged, nem okostelefonon/facebookon próbálsz ismerkedni/barátkozni stb. Ezen kívül azokkal a dolgokkal foglalkozzál, ami téged érdekel(het). Légy nyitott mindenre, ne csak a rosszat keresd mindenben, hanem a jót is.
2016. máj. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze, ezeken túl is van élet, de nehéz nem odafigyelni ezekre, amikor napi szinten kerülök szembe velük.


2-esnek igaza van, de SENKI nem tesz ellene semmit. Én annyit teszek ellene, hogy ha reklám van lenémítom/kikapcsolom. Okostelefont próbáltam, nem nekem való. Facebook-on meg nem szoktam ismerkedni, nem tetszik az egész fb. A környezetszennyezésre odafigyelek, szelektíven gyűjtöm a szemetet, lekapcsolom a villanyt, nem pocsékolom a vizet.


Nem azt mondom, hogy minden logika ellenes és nem csak alacsony szintű adataim vannak. De oké, informálódnék, 's kérdezek; (te biztosan tudod, hogy mi miért van)


– mire jó az üres csillogás a show műsorokban?

– mire jók a valóságshow-k?

– mire jók a buta és semmitmondó "sztárok"?

…a nézettség generálása, a reklám, ezáltal pénztermelésen kívül…


– miért kell mindent szinte csak okostelefonra optimalizálni? Van, akinek könyebb más úton, hagyományosan intézni a dolgait.

– miért nem tudják megállítani a környezetszennyezést?

Várom a válaszaidat!



"Ezen kívül azokkal a dolgokkal foglalkozzál, ami téged érdekel(het). Légy nyitott mindenre, ne csak a rosszat keresd mindenben, hanem a jót is"

Igen, ez jó hozzáállás lehet, de az a helyzet, hogy nem vagyok túl jól és ezek még "jobban" rátesznek arra, hogy ne érezzem magam jól. Próbálom, de nehéz.


Szerintem, a PÉNZTERMELÉS iszonyú méreteket öltött. Olyan ez, mintha meghívnának mindenkit egy medencés buliba, ahol a belépő egy kancsó víz. A medence már szinültig van, de még mindig jönnek az emberek pancsikolni és senkit sem zavar az, hogy kifolyik a medencéből víz.


Lehet, hogy még a nagy cégek vezetőinek sem tetszik már ez a ''fogyasztói társadalom'', de senki sem tud ellene tenni, mert már automata üzemmódba kapcsolt és a gépek veszik át a hatalmat hamarosan. – remélem, értitek a viccet! :))

2016. máj. 16. 17:08
 6/10 anonim ***** válasza:
"Pénz, pénz, pénz! Mindenhol csak erre apellálnak, fizess minél többet mindenért és mindenhol." - ENNYI. Már meg is válaszoltad saját magadnak a kérdésedet. Kapitalizmus van. Amiben pénzt látnak - okostelefon, valóságshow, reklám stb. -, azt addig fogják nyomatni ameddig van rá kereslet. Értelek, hogy ez dühít téged meg még sok mindenkit, de amit az előbb felsoroltál, azon kívül nem nagyon tudsz mit tenni ellene. Sajnálom, ez van. :(
2016. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem dühít, pusztán zavar. :)
2016. máj. 16. 18:04
 8/10 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező, vigyázz, hosszú lesz,


Most hol tartassz? Sikerül jobban elviselni?

Kérdéseidet illetően:


"– mire jó az üres csillogás a show műsorokban?

– mire jók a valóságshow-k?

– mire jók a buta és semmitmondó "sztárok"?

…a nézettség generálása, a reklám, ezáltal pénztermelésen kívül…


Képzeld el a következőt


X iszonyú napot töltött a munkahelyén, átlag fizuért, még két órát benn maradt +ban, amit nem fizettek ki neki, közben a főnöke 3 ötletét dobta vissza, ja és csöpög a csap a fürdőben, a gyereknek fájt reggel a füle és miért olyan unott és közömbös élete párja hónapok óta?


Haza ér, a gyerek végre alszik, betelepszik a dilidoboz elé és... a magukat sztárnak hívő, hívó, a kockázat nélküli, de mégis "izgalmas :d" és ugyanakkor a néző számára esetleg vmennyire hiteles vitákat lát melyekbe beleképzelheti magát:

Igen, a Zsolt aki a kedvencem jól leoltotta a Csabát amiért nyitva hagyta a fürdő ajtót és ő reggel másnaposan lefejelte, vmint Csabi megdöntötte a Zsoltinak tetsző lányt aki... pfff, hagyjuk már, 6 hónap múlva a nevedet sem tudják majd idióta! Szóval ezekben a helyzetekben mások hajtanak végre az orra előtt olyan cselekményeket melyeket ő nem tudna, nem merne, vagy nem akarna megtenni, de a jófej srác hogy visszaoltotta, hogy bepillanthattunk a csilli-villi fürdőjébe a fene tudja kinek. Hurrá. Nekem semmit nem kellett csinálnom, de jó hogy a kedvenc celebem ugyanazt csinálta amit én tettem volna ha ott vagyok.

A nézettség és a többi generálásán kívül ezekben a műsorokban ne próbálj meg értelmet találni, mert egyszerűek, mint a faék. Nem értelmük van, hanem hehe "tartalmuk" amire pont azok az xek vágynak akik ezt önként nézik, de képzeld csak el a másik oldalt:

Na, haza megyek, besüppedek a tv elé 4 sörrel, és csupa olyan helyzetet fogok nézni amik izgatók, merészek, a csillogásról szólnak, és egy csomó olyasmit bemutatnak a szereplők amikre én is gondolok, vagy megtenném de...

bekapcsolja a készüléket és ...

a csatorna: Tengeri állatok - természetfilm

b csatorna: A két világháború kialakulása és gazdasági összefüggései

c csatorna: néptánc

d csatorna: Folyó környezetvédelmi projektek bemutatása azon országokban melyekben a fő energiaforrás a szél.

e csatorna: mise

Hol vannak a veszekedések, a megcsalás, a féltékenység és társai? Hát mindenki megőrült? Nem a valósággal akarok foglalkozni, hanem szórakozni akarok!

Persze, előfordul hogy akik ezeket a műsorokat követik ugyanúgy más tartalmakat is fogyasztanak, de amíg erre van igény, addig ezek műsoron lesznek.

Hogy mit tudsz tenni? Könyv. vagy: Ugyanúgy média amihez nyúlhatsz, de a neten legalább te döntöd el mikor van szünet, 15 reklám helyett csak egyet tolnak az arcodba, vagy még azt sem, és ténylegesen azzal és annyit foglalkozhatsz amennyit csak akarsz, mert te választassz.

engem ha bármi érdekel, az első keresési forrásom mindig a net, évek óta nem nézek tvt, és ezt viszont az általad felsorolt hátrányokkal szemben 5x akkora előnynek tartom médiafogyasztási szempontból.

– miért kell mindent szinte csak okostelefonra optimalizálni? Van, akinek könyebb más úton, hagyományosan intézni a dolgait.

Röviden, azért amiért a bakelitet felváltotta a cd.

Hosszabban, azért mert az emberiség hihetetlenül lusta, és kíváncsi. És nem csak most, mindig. Lehet mondani hogy régen jobb volt, mert ezek nem voltak. De csak azért nem voltak, mert nem tartottunk ott technikailag.

Én látássérült vagyok, és az egymás hegyén-hátán tolongó okos technikákat használó gyengénlátó és vak embereket ismerek, akik szanaszét fbozzák magukat, és a legutolsó épp mosatlan pohár elmosását is kiteszik vhova hogy nyoma maradjon.

Én, egy 8 éve vásárolt Nokia telefont használok, amin persze van ugyanúgy képernyőolvasó alkalmazás, ami felolvassa a tartalmakat, és lehet ugyanúgy használni a telefont, és ez Android és Iphone készülékeken is szinte teljeskörű, viszont.

Folyamatosan kapom az oltást hogy milyen begyepesedett vagyok, amiért nem értem hogy milyen jó, hogy ma egy vak felismertethet az Iphonejával színeket, papírpénzt, sőtt egy hagyományos levelet is bescanneltethet vele, és felolvastathatja magának és még sorolhatnám a gyalogos gpst és társait. Miért nem értem meg hogy ez nekünk vakoknak milyen jó és egyáltalán. Erre én mindig azt mondom:

Nem rossz, tényleg van lehetőség ezekben a technikákban, de eddig is megoldottam ezeket a dolgokat nagyobb nehézség nélkül úgy, hogy egy másik ember segítségét vettem igénybe. Az, hogy egy készülék csinál meg és ismer fel külső segítség nélkül mindent, akkor tartanám tényleg szükséges és okos dolognak ha kb. 10 ember maradna a Földön kettesével szétszórva földrészenként.

A másik ok, a spórolás.

Egyszer segített a metróban egy illető akivel beszélgetni kezdtünk és kérdeztem h hol dolgozik, mondta h bankban, mire

Oh, akkor megkérdezhetem hogy miért csak 9 és 17:30 között vannak nyitva a legjobb esetben is a fiókok általában amikor mint Ön is elég nagy százaléka dolgozik az embereknek?

Nézze, a bankok és minden ilyen szervezet azért csinálják ezt, hogy rászoktassák az embereket az online felületek használatára, nagyon egyszerű okból: Spórolás. Ha az alkalmazottak 17:30kor elhagyják az irodát akkor:

Nincs fűtés, villany, telefon, net számla, nem kell túlórát sem fizetni, rengeteget lehet így spórolni.

– miért nem tudják megállítani a környezetszennyezést?"

Miért ne tudnák? Miért ne tudnánk ha csak kicsiben is? Inkább miért nem akarják? Ugyanazért, amiért vannak olyan szervezetek akik tesznek érte és azt mondják: Igen, védjük a környezetet, ilyen olyan projektekben bárhogy, de globális megoldást sosem adunk erre, hiszen így hány embernek van munkája, és mennyi de mennyi helyre lehet utaztatni a képviselőket, politikusokat, akik ahelyett hogy mondjuk audio és videó konferenciát tartanának minden esetben inkább havonta repülnek bárhová, továbbra is szennyezve a környezetet úgy, hogy egy globális felmelegedésről szóló konferenciára mennek a kerozinnal üzemelő géppel. Nevetséges. :d

Vagy inkább sajnos és vicces.

Persze tudom, az egyhelyben megtartott megbeszéléseknek, konferenciáknak is meglenne az ára, hisz az atomenergiának ugyanúgy vannak hátrányai, viszont nem tudom elképzelni a konferencia résztvevőjét amint generátorról kapott árammal Moról beszél telefonon Chicagoval .

A sor hosszú: Azért amiért sokan autóval mennek boltba is, amiért nem feltétlen a leggyorsabb tempóban terjednek a biojárművek, és pl. azért amiért vki aki közel lakik a melóhoz autóval jár egy személyként holott elektromosan is közlekedhetne, de itt meg jön a kérdés: Feladjam-e az autó kényelmét és biztonságát azért amit a tömegközlekedéssel foglalkozó vállalatok kínálnak?

Mielőtt veszett összeesküvés-elméleteket tulajdonítanak nekem, szó sincs ilyesmiről, de akkoris ez van körülöttünk nem?

Vmint nem tiltakozom a modern és okos technológiák ellen, csak nem töröm kezem-lábam hogy hozzá jussak, egyszer majd biztos veszek.

Összefoglalva: A 0 tartalmú műsorokat fogyasztó és az azt kibocsájtó média miatt hót felesleges rosszul érezni magad, mert Akik fogyasztják azoknak tetszik, örülj neki hogy neked nem.

Miért zavar a világ? Mert igényes vagy! Mi ebben a rossz?

Egyébként Youtubeon tutira találsz előadásokat Dr. aczél Petrától, és más hasonló előadóktól, akik igen tárgyilagosan vizsgálják a mai médiát, és a hatásait a társadalomra pl. Nem kell megjegyeznünk semmit, mert ott a net, nem kell szelektálnunk semmit, mert szinte végtelen lehetőségünk van megörökíteni bármit, nem kell várnunk semmire.

Egyébként akkor én is kérdeznék:

Milyen műsorokat képzelnél el ezek helyett?

Te mely lépéseket javasolnád a környezet védelmében?

Tudnál olyan időszakot mondani az emberiség történetéből ahol nem a javak, vagy a pénz dominált, vmint nem a kenyeret és cirkuszt elven működtünk?

2016. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na akkor vaszolok máshogy.

Mert minden rendszerveli dolog romlást és negatív mabipulációt szolgálja.

Minden normálisabb ember ubdoridik ezejtől, de ezekbek megvannak spirituális okai s csak minket szolgálnak indirekt módon ezekkel.


Írj rám s segítek megérteni lét működését.

2017. ápr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából kapisgálom és csak most látom nobile86 hosszú írását. Ez valahogy kimaradt, pedig hónapokkal ezelőtt írta.
2017. ápr. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!