Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha kezdek...

Mit csináljak, ha kezdek ráébredni, hogy a legjobb barátom milyen ember is valójában?

Figyelt kérdés

Évekig olyan naiv voltam, hogy ezt nem láttam, pedig mondta is, de nem zavart. Azt mondta, hogy ő tulajdonképpen olyan, mint egy kaméleon, folyton színészkedik, és olyannak mutatja magát másoknak, amilyennek látni szeretnék, de már néha azt sem tudja, ki ő valójában, mert a hazugság valahogy belőle jön. Állítása szerint velem őszinte volt mindig is, és tényleg jó barát, ezzel nincs is gond.


Viszont nemrégiben összeköltöztünk, és most már látom, hogy nekem is mindvégig hazudott. Nem kell nagy dolgokra gondolni, hanem úgy értem, hogy amikor valami miatt szomorú voltam, panaszkodtam neki néha, hogy mit érzek, és hogy engem senki sem ért meg, én olyan különc vagyok, stb, akkor mindig mondta, hogy pontosan tudja, hogy mit érzek, ő is ilyen, mint én, neki el se kell magyaráznom, stb, de most már látom, hogy egyáltalán nem ilyen, mint én, hanem mindig olyan, amilyen emberekkel éppen találkozik meg beszélget...


Ez csak számomra ijesztő? Mi baja lehet? Mert szerintem ez nem normális, hogy folyton játssza magát mindenki előtt, de zsigerből, már fel se tűnik neki...


2016. máj. 17. 19:15
 1/4 BlackLamb válasza:
90%
Véleményem szerint a legjobb barátod nincs teljesen kibékülve magával. Túlságosan meg akar felelni az embereknek. Másoktól vár elismerést, és úgy gondolja hogy a siker abból fakad, ha mindenki meg van elégedve vele, ezért nem a saját értékrendje szerint cselekszik és ez a későbbiekben sok gondot jelenthet majd számára. Rá kell jönnie arra, hogy mi az ő útja, milyen emberré szeretne válni, és mi az ami igazán fontos a számára. A probléma az, hogy az ilyen emberek hamar a társadalom által kedvelt "robotokká" válhatnak, hiszen mindig más igényei szerint teszik a dolgukat, nincs határozott elképzelésük magukkal kapcsolatban, ezáltal kihasználhatóvá,manipulálhatóvá válnak és gyenge jellemvonással fognak rendelkezni. Próbáld meg rávezetni a barátodat, hogy ez így nem jó, gondolkozzon el ezeken a dolgokon, és keresse meg a forrását annak, hogy miért viselkedik kaméleonként.
2016. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Te tökéletes vagy? Ha nem, akkor milyen jogon várod el mástól, hogy hibátlan legyen? Neki ez a rossz tulajdonsága van, neked meg más, na és? Nem futószalagon gyartanak minket, nem várhatjukel hogy mindenki pont ugyanolyan legyen, mint mi.
2016. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ez miért "ijesztő"? Azért a leírásodból lejön, hogy túldramatizálod.

Tényleg egy zavaros személyiség, viszont pusztán azért mert színészkedik, az sehol sem jelenti azt, hogy ártó szándékú lenne. Pedig szerintem az ártalmaknál kezdődne a probléma.

Ráadásul, ha el mondta neked azt, hogy ő kaméleon, akkor nem tudom, hogy milyen hazugság ez. Szerinted ha hazug személyiség lennék, akkor kijelenteném emellé, hogy "Nézd már, hazug személyiség vagyok!".


Pontosan mivel ártott neked abban, hogy megvigasztalt és azt mondta, hogy ő is olyan, mint te? Lehet, hogy épp akkor tényleg így érezte, de utána megváltozott a személyisége. Nem mindegy, hogy úgy játszom meg magam, hogy közben másoknak akarok ezzel ártani, vagy csak egy helyzethez igazodok.

A te részedről is azt vettem le, hogy azon vagy fennakadva, hogy kikkel barátkozik, és elemezgeted a személyiségét, valami fekete ködön keresztül nézve.


Nekem is volt olyan barátom (futókapcsolat), aki ugyanezt adta elő nekem, hogy "Ő mekkora különc", szintúgy azért, mert gondolta, hogy ezzel bevágódik nálam. Majd később, még a kapcsolat után megtudtam, hogy egyáltalán nem olyan, hanem az ellenkezője, szociális társaságközepe. Mégsem vettem olyan szörnyű dolognak, másképp egy illedelmes, figyelmes, kedves ember ő. Más szempontokból nagyon jó ember, szóval nem gyaláznám őt azzal, hogy a nők terén "mekkora hazug", mert kedves szavakat mond? Ugyan.


Annyit tehetsz, hogy megbeszéled vele azt, hogy ő hogyan viszonyul a személyiségéhez, miért ilyen. Pl. a leírásból ez jött le, hogy ő is keresi a saját társaságát és saját magát ezzel együtt. Talán van szándéka arra, hogy megtalálja, nem biztos, hogy holmi rossz indulatból vezet félre másokat, és ő sem tudja, hogyan viszonyuljon. Ezt csak ő teheti rendbe magában.

2016. nov. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" egyáltalán nem ilyen, mint én, hanem mindig olyan, amilyen emberekkel éppen találkozik meg beszélget."


Bocsi, ezt a részt félreolvastam! Nekem a példázott helyzetből nem jön le az, hogy mekkora kaméleon lenne, mert nagyon sok ember van, aki különcnek érzi magát, sok ember érzi magát vidámnak, vagy szomorúnak, stb. szóval ennyiből még valami ijesztően egyedi a helyzet:)


"az ilyen emberek hamar a társadalom által kedvelt "robotokká" válhatnak"


Miért kéne általánosítani? Nekem a leírásból nem jött le az, hogy egy egész társadalomnak akar megfelelni, vagy hogy mitől annyira kaméleon.

2016. nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!