Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátságok egy idő után...

A barátságok egy idő után kifáradnak? Más is érezte ezt a legjobb barátjával kapcsolatban? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Furcsa es különös érzés ébredt fel bennem igy 23 évesen a legjobb barátommal kapcsolatban. Mi már nagyon régóta barátok vagyunk kb tobb mint 10 éve. Sokminden hülyeséget csináltunk társak voltunk a bajban. De az utobbi idoben azt kezdtem érezni hogy miert is logok ezzel az emberrel. Talán tul régóta ismerem? 10 év alatt sokat valtoztunk de én ugy érzem hogy ő sokkal jobban. Valamiféle belső megmagyarázhatatlan undort, Csömört erzek. Nem szoktam vele éreztetni. A fő gondom az hogy én sem tudom hova tenni ezt. Szerintetek mit csinaljak? Hanyagoljam? Veletek elofordult már ilyen?

2016. jan. 16. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az egyik legkedvesebb barátommal. Ő is változott, én is. Újra meg kellet találnunk a közös érdeklődési kört.
2016. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden ember változik, 10 év alatt elég sokat.

Nekem 6 éve van egy legjobb barátnőm, érdekes, hogy ő úgy változik, hogy kezd rám hasonlítani. :)

Ez egyáltalán nem zavar, sőt pont úgy érzem, mintha egyre jobban kezdenénk megérteni egymás életfelfogását. :)

Természetes az is, hogy egy barátság kihűl, ellaposodik, ilynekor lehet dönteni, hogy vagy hagyjuk elveszni, vagy próbáljuk helyrehozni. Ezt neked kell eldöntened, hogy melyiket szeretnéd.

2016. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az előttem szólóval. Én is ugyanígy jártam a legjobb barátnőmmel, egyszerűen az elején még küzdöttem az egész ellen, aztán szép lassan egyre kevésbé kezdett érdekelni és én is tudtam undort érezni iránta. Sokat tudnak változni az emberek az évek alatt, ilyenkor az idő lehet megoldás vagy egy őszinte beszélgetés.

Ha nem sikerülne ez az egész, hogy újra úgy érezd ő a legjobb barátod, akkor pedig el kell fogadni sajnos, hogy ez van, a kapcsolatot attól még tudjátok tartani, csak már semmi sem lesz ugyanolyan (és nem is szabad elvárni, hogy olyan legyen).

2016. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj hát én is így voltam.30éves múltam,16éves voltam amikor volt az a IM.Ifj.magazin.:-):-)Elkezdtem barátság celj.levelezni egy fiúval,28éves koromig bezárólag..Már nem írunk egymásnak.Nem felejtettem el,de nincs hozzá energiám.
2016. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utólsó vál.vagyok,csak kevés volt a karakter.Szóval..az energiát úgy értem,családom van és ők az első nekem.Természetesen ha írna válaszolnék,mert sok éve ismerem! A bánatomat neki írtam/mondtam el és az emlékembe marad.
2016. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fura, ha valaki ok nélkül, vagy megmagyarázhatatlan okokkal undort érez, vagy utálatoskodik. Erről csak annyit gondolok, hogy természetesen nem kell erőltetni a nyájas "legjobb barátnősdit", attól még simán lehettek jóban, úgy emberileg még jól viszonyulhattok.

Nekem volt ilyen "legjobb barátnőm", akivel talán ha ugyan ez is volt, és nem tartjuk a kapcsolatot, az ilyen erőltetett barátság végül nem lett túl emberi, többnyire azt szemelgettük, hogy mivel támadjuk a másikat verbálisan, úgy csüngtünk egymáson, hogy közben abból csak b*#sztatás volt, persze senki sem adott különösebb okot rá.


Ha nem is kell erőltetni, de nem kell valakit utálni azért, mert nem a legjobb barátnőd.

Az biztos, hogy ha te is őszinte vagy vele, kifejezed, hogy nem annyira jó vele lenni(függetlenül attól, hogy megbántódik-e ), akkor legalább nem vezeted félre őt. Másképp ha nem tudja, hogy így viszonyulsz hozzá, akkor hogyan lépjen? Szerintem nagyon kiakasztó egy fake-barátság, és mindegyik ezért van, mert a másik nem meri megmondani, hogy nem érzi magát közel a másikhoz. Hát ez a hazugság biztosan sokkal rosszabb, mint "megbántani" őt az eltávolodással. Az eltávolodás épp, hogy jó ilyenkor, legalább mindenki meggondolja ilyenkor azt, hogy ne hamis barátokra aggassa a "legjobb barátnő" szót, én igazán unom az ilyen jelenséget a barátságokban.

2016. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!