Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az anyám eléggé erőszakos...

Az anyám eléggé erőszakos típus mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Az erőszakot nem fizikailag hanem mentálisan értem. Nem ver/vert minket de mindennaposak a kiabálások, mindenért felkapja a vizet és a lehető legjobban megalázza a másikat.

Én már 22 vagyok, de egész kisiskolás és középiskolás koromban gyomorgörcsel mentem a buszhoz mert minden egyes nap megvolt a veszekedés. Kötekedő alkat, a viták mindig tőle indulnak.

Én már csak hetente-2 hetente járok haza mert egyetemen tanulok, nemsokára végzek, de a húgom még otthon van és vele is mindig ezt csinálja. Hozzátenném h jó tanuló, nem az a tipikus cigizős, bandázós fajta, hanem egy normális tini.

Anyámat a munkahelyén sem kedvelik, szerintem ez abból alakult ki, hogy kicsit irigyek rá az anyagi helyzetünk miatt (szimpla középosztály szinten élünk) így konfliktus alakult ott ki de már évek óta. Nem szeret bejárni így reggelente rajtunk vezette le, de egyébként délután, este is ilyen.

Ugyanakkor szeretni sajnáltatni magát, hogy vele milyen rosszul bánnak a munkatársai, szeret panaszkodni és ezzel a figyelem középpontjába kerülni.

Igazából semmilyen mély kapcsolat nem alakult ki vele gyerekkoromban sem, mindig ordítozott velem, ha pl nem tudtam megcsinálni a házit stb.

A húgom is hétvégente ha nincs suli jobban szeret a mamánknál lenni, ott nyugalom van, nem kötekedik vele senki és nem ordítoznak vele.



2016. máj. 18. 12:11
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy abszolút nem egy önálló típus, ha valami gondja-baja akad akkor más oldja meg helyette.
2016. máj. 18. 12:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasonló. Amióta nyugdíjba ment és nincs az állandó munkahelyi feszültség (neki más baja volt mint a Te anyukádnak) azóta sokkal nyugodtabb, de sose lesz igazán nyugodt, mert fiatalon is ilyen volt és már beleivódott ez a fajta viselkedés. Ráadásul elég sikeres is volt vele.


Amíg vele laktam nem tudtam mit kezdeni vele.


Mikor már nem vele laktam csak visszajártam akkor is elkezdett üvöltözni apróságokért. Halkan mondtam neki, hogy ha nem hagyja abba felállok, kimegyek az ajtón és nem is telefonálok neki többet. Nem hitte el. Felálltam és eljöttem köszönés nélkül. Egy hét múlva telefonált. Kétszer-háromszor eljátszottuk ezt amíg meg nem értette, hogy csak akkor megyek hozzá ha nem üvöltözik. Egy-egy hangosabb szó belefért, mert azt nem várhatom el, hogy egy egész élet után ne legyen, de üvöltés nincs.


El kell érned nála, hogy megértse: Te csak az üvöltést veszítheted, ha nem mész hozzá, az pedig nem olyan jó dolog amiért még utazni is érdemes. Ő viszont azt az embert veszítheti el, aki öreg korában törődik vele. Ezt akár a szemébe is mondhatod, hátha úgy hamarabb leesik Neki, hogy már nem ő a főnök a Te életedben ... és lassan a húgodéban sem..

2016. máj. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!