Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha az ember megéli, szerinted...

Ha az ember megéli, szerinted 5000 év múlva marad a húsevők száma? Vagy az ember áttér zöldség-gyümölcs alapú étkezésre

Figyelt kérdés
Olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik kifejezetten szeretnek gondolkodni az életről magáról, emberiségről

2016. máj. 19. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akik esznek húst, azok mindenevők.

Nem hiszem, hogy létezik olyan ember, aki csak és kizárólag húst esik.

2016. máj. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még inkább növekedni fog a húsevők száma. Persze itt nem ragadozókra, hanem mindenevőkre kell gondolni.

De érdekes az olyan dolgokra gondolni, hogy míg az emberek száma nő, a megművelhető földek mérete csökken, tehát egy idő után ( ha csak nem találnak ki új módszert növénytermesztésre ) nem is lesz elég zöldség és gyümölcs az embereknek.

2016. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, van-e, aki csak húst eszik, csak állatit azt lazán, azt még lehet egészségesen művelni.


Jó kérdéseid vannak, kérdező. Én azt se nézem ki az emberiségből, hogy megéli azt a kései időpontot, nagy bajok tuti lesznek, s az emberiség nem bölcs... De talán túléli.

Viszont nézd meg a történelmet. Hogy a csudába tudnánk ilyen távolra extrapolálni, amikor egyre viharosabb a fejlődés, bölcsesség nélkül, ami a következő évtizedekben nagyon nagy problémákat okoz több területen? Arról sem lehet fogalmam, 100 év múlva mi lesz, csak abban vagyok biztos, hogy a fent említettek miatt nagy változások történnek, így vagy úgy. Nem fenntartható, amit az ember csinál, ez világos. Már az olaj problémája is nagy gubancot fog okozni, azt se tudjuk, mekkorát, elég negatív esetben búcsút inthetünk az áramellátásnak is, remélem, hogy ennél azért hamarabb lépnek azok, akiknek kell. Ilyen magas fejlődési szintről is lehet nagyot esni...


De ez egészen más téma. Elgondolkodni azért szeretek, egész jó intelligenciámmal és nem annyira kiterjedt tudásommal (érdeklődő vagyok, de kevés témában vagyok igazán elmélyedve), úgyhogy írogatok. Aztán ha jön hozzáértőbb vagy más hozzáállású, aki érdekesebbet és jogosabbakat ír, amiből tanulhatunk, annak csak örülök :)


Legnagyobb esélyt annak adok, hogy a problémák miatt durván leesik a bolygó lakossága. Aztán persze ennyi idő alatt megint felduzzadhat, de ha lesz megfelelő energia, akkor ennyi idő alatt akár más égitestekre is elég jól átterjedhet, ehhez sem értek, de valami már elkezdődött, ha bébi szinten is s 5000 év rengeteg idő. Hol tartott a technika akár 100 éve? :D


De már megint eltértem, bár az élelmezéssel szinte minden összefügg...


Ami az emberek hozzáállását illeti, merem remélni, hogy még erkölcsileg is fejlődnek, bölcsebbé is válnak a jövőben.

De a közeljövőben inkább csak a kényszer fog hatni rájuk, bár a nevelést sem kell lebecsülni. Lehetne jobban informálni az embereket s legalább a teljesen felesleges húsfogyasztást kiiktatni. Amikor valaki nem azért eszik, mert kedve van rá meg finom, hanem mert nincs más, illetve mindig mindenki húst eszik, az a menő, akkor is, ha ízetlen ipari izé csupán. Biztos vagyok benne, hogy sokszor azért esznek az emberek húsosat, mert csak az van, illetve mert el se tudják képzelni, hogy mást is lehet (az emberek sokszor átkozottul lusták használni az agyukat, akkor is, ha pl. az egészségükről van szó. sok ember a kenyértől sem tud elszakadni, azt látja, hogy ha azt nem eszik, akkor éhezik. pedig annyi más van. én sem húst, sem kenyeret nem eszem, s nem mondhatom, hogy éheznék).


A csudába, ez meg jelenlegi kritika lett, nem a jövő. Bár összefügg. Mert az emberek annyira nagyon gyorsan nem fejlődnek, nem válnak bölccsé a rohamos ipari fejlődéssel...


Azt várom, hogy csökkenni fog a húsfogyasztás, igen. Főleg kényszer, szabályozások hatására. Nem tudom, mikor, mennyire, honnan is tudhatnám?


De aki normális, az nem tér át a zöldség-gyümölcs alapú étkezésre, az elég hiányos lehet. De gondolom, nem egy ennyire kegyetlenül korlátozott vegán étrendre gondolsz te sem, kérdező, csak rosszul fogalmaztál. Vagy tudsz valamit, amit én nem.


Nem tudom, mit hoz a jövő, de ha kénytelen lesz, az emberiség áttér vegán étrendre, sokkal inkább, mint hogy kihaljon. Szuper mindenevők vagyunk, egész jól megélünk kizárólag állati vagy kizárólag növényi étrenden is. Ha ilyen rengeteg ember akar megélni a bolygón, akkor a húsevés hatalmas luxus, hisz rengeteg növény, víz, föld, energia kell hozzá, a növények fogyasztása kiiktatja az állatok miatti hatalmas veszteséget.


De mi van a laborokban termelt műhússal? Ebben a témában sem vagyok otthon, de nem biztos, hogy nincs értelme...


Az űr sci-fikhez is nyúlhatunk, hátha volt az alkotók közt kreatív elme. Bizonyosan volt, de most már befejezem ezt a hosszúra nyúlt hozzászólást...

2016. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Azért ide is írom külön.


#2: Pont a földterületek s egyebek miatt nem lesz elég hús... Te is azt hiszed, hogy a húshoz nem kell sokszorosan sok földterület és növény, mint a növényhez? Mit gondolsz, az állat mit eszik? S nem simán átalakítja hússá, hanem él, működik, így óriási a veszteség. Iszonyatosan sok víz, növény, föld, energia kell egy kiló hús előállításához. Sokkal több ember jóllakik adott földterület mellett, ha növényt esznek s nem húst, ez eléggé világos.

Nem írtál érvet, hogy miért is lenne több húsevés. A földterület az pont a másik fél érve, elég erősen.

2016. máj. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4# Japánban már klónozzák az állatokat ( meg a tojást ), illetve már most is rengeteg helyen mesterségesen előállított tápot adnak nekik. Oké, most szigorúan szabályozzák, hogy mit és hogyan lehet, de idővel finomulnak a módszerek is és a törvények is.
2016. máj. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azon a vonalon szeretnék elindulni, hogy miért pont a húsevés a kérdés. Nem értem, hogy hogy jön az ötezer év a húsevéshez. Feltételezed, hogy okosabbak leszünk, vagy feltalálunk valami műkaját hús helyett? Soylent Green is people?
2016. máj. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a kérdés onnan jött, hogy az ember a gyilkolást egyértelműen bűnösnek tartja, és ellenzi eredendően, ez az érzés akkor érvényesül a legjobban mikor maga a létforma saját fajtájáról van szó, tehát ember embert nem eszik


de valamelyest az ember mégis érzi, hogy ha nem is emberről van szó, hanem állatról, hogy mégsem tudja olyan természetességgel leölni, mint amilyen természetességgel odébb helyezi a széket, vagy előveszi a telefonját és játszik rajta


Ez az érzés mindenkiben benne van, csak mivel eleinte nem volt választás, csak az, hogy az ember éljen és ezért ennie kell ezért muszáj volt gyilkoláshoz folyamodnia, de most már egyre nő a kényelem a civilizációban élők között és nem kényszerül rá, hogy öljön, de azért elvárja, hogy más megcsinálja


Mivel az ember történelmében sokszor volt rá példa, hogy egy egyszerű problémából származó megoldás iránti vágy gyakra eredényezte a megoldás tényleges megszületésént, csak idő kérdése, és úgy gondolom, hogy ez is erre a sorsra jut

2016. máj. 20. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!