Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire mondják KONKRÉTAN, hogy...

Mire mondják KONKRÉTAN, hogy valakinek van élete?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy azt jelenti, hogy valaki nem otthon ül, hanem kimozdul, csinál dolgokat, de konkrétan milyen dolgokra gondoltok pl. ti? Bulizás? Kirándulás? Sport? Társaság?
2016. máj. 20. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

-homeosztázissal rendelkezik,

-van anyagcseréje

-növekedik

-szaporodik

2016. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

aki otthon ül, annak is van élete, az életében pedig otthon ül.


aki megszületik, annak van élete.

2016. máj. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személyfüggő kinek mi számít annak.

Az én értelmezésemben az akinek van egy normális otthoni háttere légköre,van munkája,van hobbija és van baráti köre.

pl.: én akkor érezném ,hogy van életem ha nincs unalmas percem (bár most jövök rá ,hogy lehet ,hogy ez a definíciója az életnek ,mikor minden percét élvezed és nincs unalmas perced. ) visszatérve én akkor érezném ha lenne ,hogy ha lenne egy megbízható munkám ,lenne hobbim amit utána csinálnék és lenne egy baráti köröm akikkel hétvégente eltudok menni kikapcsolódni.

2016. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van az embernek egy hobbija, amit szeret csinálni és van is rá ideje. Meg van párja, akit szeret és vele van, kirándulnak pl együtt vagy filmet néznek, vagy egyszerűen csak beszélgetnek egy jót. Később pedig van családja és megfelelő munkája is, amit szeret és szívesen végez. Nekem ez jelenti igazán az életet.
2016. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó 2.
2016. máj. 20. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Konkrétan nincs ilyen, mert a két utolsó is csak azt írta le, NEKIK mit jelent. Most aki elvan egyedül, aszexuális, otthonülő, annak nincs élete? Szerintem van. Azt csinálja, amire ingere van. Akkor nincs élete, ha mások befolyásolják. Pl. ha nem akar bulizni, de mások azt mondják, akkor nincs élete, és magára erőltet valamit, amit nem akar.
2016. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A konkrétan nem azt jelenti, hogy általában. Úgyhogy nem jogos az okfejtésed. A konkrétan még jelentheti, hogy szubjektíven szerinted.
2016. máj. 28. 17:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazad van, a konkrétan nem azt jelenti, hogy általában. Azt jelenti, pontosan, ténylegesen, egyértelműen.

A szubjektív nem tényleges.

2016. máj. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogynem. Az én konkrét véleményem. Én alkothatok valakiről/valamiről konkrét, jól körülhatárolt véleményt, attól még az csak az én véleményem.
2016. máj. 29. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!