Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki boldog mindene megvan ami kell, de valamiert megis neha ürességet erez? Es ha igen miert?

Figyelt kérdés

2016. máj. 21. 08:03
 1/5 Titusztitusz ***** válasza:
82%
Létezik persze...Nálam is szokott néha lenni ilyen tünet, főleg olyankor, ha szembesülnöm kell a környező világban uralkodó aljassággal-mocskossággal-korrupcióval...Szóval nemcsak magánéleti okokbol járhat így az ember...
2016. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam tavaly év végén csodálkozott néhány kolléga, akik fizikai munkát végeznek a cégnél, hogy lehettem annyira kimerült, ha én az irodai részen dolgozom. Nos, azt persze nem hangoztattam, milyen családba kellett hazajárnom, így otthon lenni sokkal fárasztóbb volt, mint dolgozni, az ünnepek előtt már nem tudtam rendesen koncentrálni. Azóta sikerült elköltöznöm.
2016. máj. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Létezik. A barátnőm boldog házasságban élt,de miután minden összejött (2 autó,ház,anyagi biztonság), azóta egyfolytában veszekszenek. Unalmas lett a boldogság(?)
2016. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
66%
Ez nagyon egyszerű hiányzik belőle Isten. Jézus Krisztus maga az élet keresd! Ha megtérsz hozzá és elfogadod az Ő engesztelő áldozatát akkor hamar meg lesz az életed értélme.
2016. máj. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én például sosem érzem úgy, hogy "mindenem meglenne" (persze minden fontos dolog megvan az életemben), de eleve az a boldogtalanságom tárgya, hogy bármit is kapok, mindig lesz jobb és jobb, ami után lehet sóvárogni.

Ilyen értelemben sosem mondhatom, hogy "mindenem meglehetne", valaha is. Nem érzek ürességet akkor, amikor valaki új dolgot próbálok ki, törekszem valami felé.


Szerintem a boldogtalanság egyértelmű oka valahol az is lehet, hogy abban az értelemben nem mondhatom azt, hogy "van valamim" csak azért, mert birtoklom, miközben valószínűleg nem tudom mit kezdhetnék vele, mire jó?

Gyakran tapasztaltam, hogy számomra kicsit negatív az, ha valaki felvág valamivel, hogy neki "mije van", pedig ez nem minden.

Szerintem ilyenkor érzik is rajtad az ürességet, hiába mutatod, hogy "elvileg jó neked", mert "ilyened van", de ennek akár egy beszélgetés kontaktus közben is érződik a hatása, hogy mások sem lelkesednek, vagy nem beszélgettek orákon át az örömeitekről, maximum odaszólnak, ha boldogtalannak tűnsz, hogy "ne panaszkodj". De ez így tényleg semmitmondó.

Én hasonlatosnak érzem az örömeimet ahhoz, mint amikor az ember egy "virágot" ültet el, amit nem elég birtokolni, abban rejlik a szépsége, ahogyan törödsz vele az idők folyamán. Akkor érzem kicsit jobban magam, amikor néha rá is írányítom a figyelmem arra, amim "van".


Pl. Nagyon ellenszenvesnek tartom (nem-komoly) párkapcsolatokban, vagy csak flörtölések közben, amikor például valaki elkezdi büszkére venni azt, hogy van egy barátja/barátnője, hogy megnyugtassa a tény, hogy nem érzi magát keserves magányos embernek, de közben előfordul hogy olyan közönyös bánásmódot tanusítanak egymás íránt, hogy azon kapján magukat, hogy nincs már! Közben ezt úgy veszik, hogy pedig megérdemlik, pedig nem csak az érdemel, aki megszerez, hanem aki megtart.


Vagy másik példa, hogy szembetünő külömbség van aközött, hogy valaki elutazik nyaralni távoli vidékere, extravagáns helyekre, de utólag annyira nem tud mesélni izgalmas storykat a barátainak arról, hogy lógatja a lábait a tenger vízébe, miközben vannak olyan emberek is, akik bárhol járnak, mindig történik velük valami érdekes.


Vagy épp akkor sem mondom azt, hogy mindenem megvan, amikor vásárlok sok mindent. Pl. sokszor a legegyszerűbb, visszafogottabb ruháknak jobban tudok örülni, mint annak, amit drágán megvettem.

Vagy például nem tartom menőnek azt, amikor valami drága elektronikai eszközöket vásárol (fényképezőgép, stb.), amit nem tud használni olyan értelemben, hogy semmi érdekeset, figyelemfelkeltőt nem tud létrehozni vele, mert lapos a gondolkodása. És még sok példát lehetne felhozni ezekre akár családi kapcsolat, munkahely terén is, amiben számot vethetek arról, hogy tulajdonképpen mit értek az alatt, hogy "mindenem meg van?"


A hosszú leírásért bocsi, remélem többnyire lejött valami belőle. Nekem is sokszor elgondolkodtató volt ez a kérdés saját tapasztalatból. Remélem összességében érthető is volt. Ha sikerült valamennyit átolvasni, annak örülök!

2016. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!