Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 9 nap alatt mennyit lehet...

9 nap alatt mennyit lehet tanulni ha nincs mas dolgom?

Figyelt kérdés
Egyetemen lesz egy napon nehez vizsgam 9 nap mulva, nincs semmi mas dolgom mint tanulni, egesz nap itthon vagyok. A kerdes hogy 130 fogalmat plusz 80 oldal jegyzetet meg lehet tanulni ennyi ido alatt?
2016. máj. 23. 12:13
 1/10 A kérdező kommentje:
*nagyon
2016. máj. 23. 12:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet.

Persze függ attól, hogy mennyire ismerős az anyag, milyen mélységben kell tudni, milyenek képességeid, milyen alapokkal rendelkezel stb.

De egy átlagos vizsgára gondolva 130 fogalom + 80 oldal jegyzet 9 napra finoman szólva nem tűnik túl nagy kihívásnak.

Feltétlenül hagyj min 1 napot az ismétlésre is!

2016. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez függ attól hogy milyen a tanulási tempód meg hogy milyen tárgy. De szerintem simán meg lehet tanulni
2016. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
14 napom van több, mint 4000 oldalra. 9nap ennyire bőven elég :D
2016. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesíthető, de akkor ne gyakorizz, hanem menj tanulni. :-)
2016. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, ez rengeteg idő. Nem is értem, milyen egyetemen van ilyen kevés anyag egy tárgyból... Nekem a legkeményebb vizsgákra (római jog, polgári perrentartás, pénzügyi jog, stb.) is csak max. 6 napom volt.


Persze ez akkor napi 10-12 óra tanulást jelent, de még így is elsőre sikerült mindig minden.


9 nap ilyen rövid jegyzetre bőven sok.

2016. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Napi 2 oraval tanultam meg 250 oldalt kepletekkel, elmelettel 2 het alatt. Neked js menni fog
2016. máj. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát ez függ a képességeidtől, az anyag bonyolultságától stb.

De én 7 nap alatt készültem fel az államvizsgára, 66 tétellel, ami jóval több fogalom és még annál is több elméleti anyagot tartalmazott. (igaz ennek a felét csak feleleveníteni kellett)


Szóval szerintem kezdj neki, és nap végére meglátod hová jutottál. És akkor be tudod lőni, hogy elég lesz-e

2016. máj. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bőven... nekem egy hetem van a komplett f1,f2,f2 függelék,e12,e1re.. na jó nem komplett,de nagyon nagy része. Kb 1200 oldal. S 75százalékig sikertelen a vizsga.
2016. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elég könnyen meglehet. Persze ez attól is függ hogy jártál-e előadásra. Illetve kérdés az is hogy lehet-e puskázni? Kérdezz utána milyen a vizsga mire mennek rá stb... Szerezz némi információt. Ugyanakkor az első két napban én csak átolvasnám az anyagot aztán kezdeném csak tanulni, olyan napi 2, 1 órás pihenőkkel beiktatva.
2016. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!