Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a 3 osztály mindenki...

Milyen a 3 osztály mindenki azt mondja, hogy nagyon nehéz nem lesz olyan egyszerű dolgom mint 1-2oszt. Hozzáteszem a gyermekem kitűnő tanuló volt 1-2-ban. Már most nyelvet is fognak tanulni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz olyan nehéz neki, ne aggódj, ha eddig is szeretett tanulni akkor bírni fogja. Amúgy a 6. osztályra szokták azt mondani hogy keményebb, mert akkor kapnak plusz tantárgyakat. De én akkor se éreztem keményebbnek a sulit.
2011. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy fognak-e nyelvet tanulni, az településenként, iskolánként más, talán ott kéne érdeklődni.
2011. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első: hetedikben vannak új tárgyak, kémia és fizika, hatodikban úgy volt új tárgyunk, hogy az ötödikes természetismeretet szétbontották biológiára és földrajzra, és heti egy órára, mert féléves anyag mindkettő, és a heti két természetismeret helyett egy biosz egy földrajz.

(megjegyzem 8.os leszek :D)


Kedves kérdező! A harmadik osztály nem vészes, sőt, szinte ugyan olyan mint az eddigi, mármint nem nehéz. nálunk az ötödik, és a hetedik volt nagyon durva, a többihez képest.

A nyelvkérdéshez: Nem feltétlen, hogy fognak nyelvet tanulni, ez iskola függő, hogy mikor vezetik be. van ahol elsőtől, van ahol 4től... Ez változó.

Általában könyvosztáskor derül ki.

Remélem tudtam segíteni!


14L

2011. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan egyre nehezebb, hiszen első-másodikban az alapismereteket sajátítják el- számolás, írás, olvasás.

Nem emlékszem harmadik osztálytól e, de el tudom képzelni, hogy a megtanult ismereteket alkalmazni kell tudnia.

Tehát elolvasni egy szöveget, értelmezni, megtanulni és visszamondani- szabályokat szóról szóra, egyébként a lényeget, amit szintén neki kell kiválasztani.

Aztán szimpla számolás helyett jön a matematika, ami már absztrakt gondolkodást igényel.

Általában nyelvet is ebben a korban kezdenek tanulni. Olvasás helyett már irodalom, nyelvtan.


Úgyhogy szerintem nehezebb. És általában sok egyébként jó tanuló gyerek romlik le ennél a pontnál.Mert a papagájszerű recitálás helyett jön a teljesen önálló munka. És sokszor kiderül, már az olvasási képeségekkel gond van, ami az alapja az összes tárgynak, hiszen ha hosszú idő mire elolvas egy oldalt, akkor hol van még a tanulás.


Egyébként hadd kérdezzem meg, visszahozták az osztályzást alsó tagozatban, vagy hogyan kitünő tanuló a gyereked?

2011. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen vissza hozták az osztályozást. Bocsánat fognak tanulni nyelvet mi az angolt választottuk, csak a rendszer hiányolta a kérdőjelet én meg figyelmetlenségből az utolsó mondat végére biggyesztettem.
2011. aug. 20. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam most kezdi a 4-ik osztályt.

1-2-ban kitűnő tanuló volt,3-ik év végén 1 db 4-e lett irodalomból.

Nála is 3-ikban jött be az angol nyelv.

A kérdésedre a válasz,igen nehezebb volt,többet kellett vele itthon gyakorolni.

Nyelvtanból jöttek a szófajok,főnév,ige,melléknév.

Több verset tanultak,ami új volt még az a fogalmazás.

Több szövegértés dolgozat volt.

2011. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!