Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdhetek "nagyotmondó"...

Mit kezdhetek "nagyotmondó" ismerősömmel?

Figyelt kérdés
Van egy közeli ismerősöm, aki folyton idegesítő, valóságtól elrugaszkodott történeteket mesél, mintha megtörtént volna. Ha nekiállsz vele "vitatkozni" akkor bunkó és azt mondja, hogy egy nem létező valóságban élünk. Pl.: azt meséli, hogy közvetlen kapcsolatban van a szomszédos országok vezetőivel, és egy szavába kerül, hogy átvegyék a hatalmat magyarországon. Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni? Hogy lehet kezelni?

2016. máj. 25. 10:58
1 2
 1/11 Roland G. ***** válasza:
100%
Találj ki nagyobb mesét hátha észreveszi magát! :)
2016. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyomd a falhoz és mond meg, hogy kezdjen tárcsázni. Lássuk ki menti meg a szomszédos országokból:D
2016. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Rá kell hagyni. Mondjuk én azt sem értem, hogy miért kell olyannal kapcsolatot tartani, aki irritálja az embert.
2016. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

50 éves és amúgy nem rossz ember, csak idegesítő, erőszakosan akar nagyon betegesen a hülye történeteivel a középpontban lenni.


Elsőnek: mindenctörténetet felüllicitál, egy sokkal durvábbal sajnos. Nem veszi a lapot soha, hogy esetleg róla szól. Ha a kérdést elküldeném neki, akkor se, akkor is jönne a történet, hogy "egyszer nekem is volt egy pont ugyanilyen ismerősöm ..."

2016. máj. 25. 11:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Semmit, csak nevetni a történetein.
2016. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ilyet minél inkább akarod lerángatni a földre, minél inkább akarod "észhez téríteni", minél inkább akarod rávezetni arra, hogy egy szavát sem hiszed el, annál inkább szórja a hülyeségeit!!


Csodálkozz, ámulj el azon amiket mond, vagy éppen közöld vele, hogy nagy szerencséje van, és igazán boldog ember az ilyen... és viselkedj vele úgy, mint aki természetesnek veszi, hogy egyáltalán ilyen is létezik!

Ha azt érzi, hogy nem tud vele feltűnést kelteni, hogy a kutyát nem érdekli, amiket összehord, hogy senki nem figyel rá... előbb-utóbb majd csak keres magának olyan hallgatóságot, akiknek a figyelmét még fel tudja kelteni!

Ne foglalkozz vele! Mondd neki, tudod, mondta már, nem kell elismételni 1000x ugyanazt... rázd le!!

2016. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Meg tudom érteni a kérdező aggályait.

Nekem a leírásból az jön le, hogy nem egy hétköznapi nagyotmondó emberrel van dolga, hanem olyannak aki ezt már betegesen teszi. Beteges hazudozó, de a hazugságokat arra használja, hogy nagyobbnak tűnjön mások előtt. Hogy ő legyen az aki a legjobban tudja.... értitek.

Nem gondoltam volna hogy vannak ilyen elrugaszkodott egyének amíg nem kaptam egy ilyet munkatársként. Nekem kellett betanítani, szóval sok időt töltöttünk együtt (amíg el nem tanácsolták a cégtől). Nagyon gazdagnak állította be magát, azt mondta neki nagy amerikai cégekbe vannak befektetései csak még nem akarja kivenni. Én kicsit naiv természet vagyok, belátom, többé kevésbé el is hittem neki a történeteit. Aztán jöttek a durvább dolgok pl. hogy ő már volt börtönbe. Még ez is hihető, nem ő lenne az első. Akkor jött h neki Svájcban le van kötve 200 ezer eurója. Itt már gyanús volt. Ezek után jöttek még merészebb dolgok.:)

A világ majdnem minden országából volt már szexuális kapcsolata nővel :) A cipője 500 ezer forintot ér, annyiért vette. Azt mondta hogy a többi ruhájával együtt rajta közel 2 millió forint értékű ruházat van. Az USA minden államában volt már. Kickbox bajnok volt egy időben.

Ezek az állítások köré kész történeteket kreált, hogy mi elhiggyük neki. Nagyon agresszív emberként ismertem meg, (végén ezért is rúgták ki).

Az egészben az volt a poén, hogy miután elment a cégtől rá kb 2 hétre az egyik ismerősömtől kért kölcsön pénzt kajára.

Nem töltöttem vele annyi időt, hogy kezelnem kellett volna a dolgokat, inkább csak meghallgattam, és nem igazán szóltam rájuk semmit. Szerintem te se tudsz ettől sokkal többet, úgy értem érdemlegeset tenni.

2016. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nrekem 2 ilyenemvan az egyik az folyton adzol a masik megamikor rajön akkor de mar annyira nagy baromsagokat beszel,hogy kerulom mind a kettőt nincs idegem azt hallgatni
2016. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerősöm - mondjuk azért ennyire durvákat nem mond.

Én leszrom. Nem reagálok a dolgaira.

2016. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Érdekes volt olvasni a 7. válaszoló kommentjét olvasni, ugyanis az USA számlák és az "élsportolói" karrierrel kapcsolatos történetek itt is előjönnek rendszeresen.

Amit jó, hogy megtudtam, hogy mások is találkoznak ilyen emberekkel, ami viszont még mindig érdekelne, hogy mit lehet tenni érdemben.

Van egy olyan szomorú érzésem, hogy semmit...

2016. máj. 25. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!