Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg merjem kérdezni?

Meg merjem kérdezni?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni, nem tudom, mennyire fog sikerülni, hiszen minden mindennel összefügg. Kb féléve beszélgettünk a feleségemmel, és gyerek-szülő téma is szóba került. Az, hogy akármennyire igyekszik is az ember, az egyik gyerekét mindig jobban szereti, mint a másikat, és hogy mit meg nem tesz ez a "másik" azért, hogy ő is elnyerje a szülei szeretetét. És itt, a beszélgetés közben jöttem rá, hogy bár akaratlanul, de nagyon elb@..sztam a nagybátyám életét.

A történet ötvenegynéhány éve kezdődött. Városi gyerekként születtem, de a gyerekkoromat falun, a nagyszüleimnél töltöttem. Anyámnak sok testvére volt (akkoriban ez számított normálisnak), a legfiatalabb nálam mindössze másfél évvel idősebb. Róla beszélek. Pap lett belőle.

Tudni kell, hogy engem valamiért szeretnek az emberek. Így volt ez gyerekkoromban is. Minden óvónéniknek, tanítónéninek, de még a nagyszüleimnek is én voltam a kedvence. Nagyszüleim is jobban szerettek, mint saját gyerekeiket, és főleg jobban, mint a nagybátyámat. Ő kései gyerek volt, és azt gondolom, nagy "szégyenfolt" lehetett, hiszen nagymamám bőven 40 fölött szülte, és akkoriban nem volt divat beismerni, hogy még mindig áldoznak a testiség oltárán. Nagyanyám egyébként is rettenetesen vallásos volt. Örök bánatára engem nem tudott azzá nevelni. Ennek ellenére is én voltam a szíve csücske, és majd' a szíve szakadt meg, amikor ha csak mégoly rövid időre is, meg kellett válnia tőlem. Az említett nagybátyámból később pap lett. Senki nem lepődött meg ezen, szinte természetesnek vette mindenki. Csak én nem, hiszen gyakorlatilag együtt nevelkedtünk, tudtunk egymás legféltettebb titkairól is. Ő sohasem volt annyira vallásos, mint amennyire mutatta. Hívő volt, de erős kétségek gyötörték. Középiskolás korában nagy csajozó hírében állt, s noha később a plébános "játszótársa" lett, titokban akkor is a női nem nagy hódolója maradt. A lényeg, hogy véleményem szerint semmi sem predesztinálta őt a papi pályára. Hacsak nem az anyai szeretet elnyerésének vágya!!! Fél éve ezen agyalok, és nem tudom kiverni a fejemből, hogy ezért lett pap. Nekem nincs testvérem, neki meg csak jóval idősebbek, így egymásban találtuk meg ezt a fajta köteléket. Így maradt ez 60 felé közeledve is. Tudom róla, hogy boldogtalan, tudom, hogy úgy érzi, elbalfavágózta az életét. Sikerei vannak a papi életben, szépen halad előre a ranglétrán, rengeteg pénze van, olyan autókkal mászkál, amiket nem sokan engedhetnek meg maguknak, ugyanakkor irigyel engem a küzdelmes, kalandos, de legfőképpen a világi életemért. Irigyel, mert nekem nem az anyaszentegyház elvárásainak megfelelően kellett cselekednem, hanem azt tettem, ami nekem tetszett, és irigyel a boldog házasságomért, a sikeres gyerekeimért. Kicsit mindig sajnáltam őt, de eddig sohasem jutott eszembe, hogy esetleg én vagyok minden baj forrása. Most bánt a lelkiismeret, ugyanakkor attól félek, ha megkérdezem tőle, benne is megfogalmazódik ez. Súlyos beteg, kórházban van. Ráér agyalni. S ha eddig nem is jutott eszébe ezt így végigvenni, ha most felhozom a témát, félek, talán ő is végiggondolja.

Mit tegyek szerintetek? Mi a fontosabb? A lelki békém, vagy az ő nyugalma?



2016. máj. 26. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
igen
2016. máj. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan kérdezel rá, hogy ez miatt lett e pap, akkor lehet meggyőzöd arról, hogy így van...mert mindent végig gondolva, lehet hibásan erre a következtetésre jut...

Inkább azt kérdezd meg tőle, hogy "miért lett pap?".

Ha tudtatok egymás titkairól, akkor lehet elsiklottál valami fölött, ami a kiváltó ok lehet...


"később a plébános "játszótársa" lett"

lehet ez sokkal nagyobb befolyással bírt, mint, hogy te voltál a kedvenc!

De erről csak ő tudna nyilatkozni.


23F

2016. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És mihez akarsz kezdeni a válasszal? Komolyan hallani akarod, hogy "igen, azért lettem pap, hogy anya rám is figyeljen végre, engem is szeressen, ne csak mindig te kapj meg mindent"?! És ha ez kimondja, akkor neked miért lesz jobb?
2016. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérdeztem már régen, hogy miért lett pap, ha annyira mélyen nem hisz, és ha annyira szerette (és szereti) a nőket. Azt mondta, ezt nem érthetem meg ateistaként. Akkor elfogadtam ezt a magyarázatot, most faramucinak tűnik.
2016. máj. 26. 12:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Még most is csak magadnak akarod kicsikarni a figyelmet. Mekkora forma vagyok, miattam életek mennek tönkre...

A pap se normális, ha valóban miattad meg az anyja miatt lett pap. Vagy csak te képzeled így. A magányt megélik a cölibátusban élők, ez a nehéz része a dolognak, de ez nem jelenti azt, hogy az életét elcserélné a te "csodás" életedért.

Vagy nagyon unatkozol, vagy nálad sem kerek valami, ha ennyire igazolást keresel rá, hogy milyen boldog vagy.

Kiskorodban lehet, hogy cuki voltál, és mindenki szeretett, de most a kérdésed alapján ritka idegesítő fazon lehetsz.

2016. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!