Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önkormányzati munkahelyemen...

Önkormányzati munkahelyemen 2. hónapos próbaidőn vagyok. A nyelwizsgapótlékomat nem akarják kifizetni megmagyarázhatatlan okból. Meg merjem kérdezni hogy miért nem?

Figyelt kérdés
Német érettségim van, amit a magyar állam elismert nemzetközi érettséginek. Az egyetemet is ráépülve végeztem el, és a jogszabály alapján a diplomámat is ez alapján adták a kezembe felsőfokú nyelwizsga értékében. (külföldön szerzett érettségi bizonyítvány felsőfokú "c" típusú nyelwizsgának felel meg, a törvény értelmében. Így nekem nyelwizsgát nem kértek a diploma átvétele feltételéhez) A közigazgatásban és mindenhol a külföldi honosított érettségi az maga a nyelwizsga bizonyítvány. Miért nem akarják a munkahelyemen a nyelwizsgapótlékomat megadni? (Még próbaidőn vagyok, és emiatt félek az ügy érdekében "pattogni")

#nyelvvizsga #felsőfokú nyelvvizsga #közigazgatás #nyelvvizsgapótlék #közigazgatási pótlék #közigazgatási nyelvpótlék #külföldi érettségi nyelvvizsga
2015. ápr. 10. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem feltétel a munkakörödhöz a nyelvvizsga, mert nem használod, akkor nem is fogják fizetni.
2015. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve anyukámnak azért kellett letennie a német felsőfokú nyelvvizsgát, mert a pótlék a nyelvvizsgára jár, nem a németből szerzett diplomájára. Nem tudom, azóta változott-e a helyzet, neki el kellett mennie nyelvvizsgázni, utána kapta a pótlékot.

Szerintem kérdezz rá nyugodtan, lehet hogy a munkaköröd miatt nem jár pótlék, de lehet ilyen probléma is. Ebben az esetben tedd le a nyelvvizsgát és röhögj a magyar bürokrácián.

2015. ápr. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az 1. és a 2. is jót mond.


- Tedd le a nyelvvizsgát,ha már egyszer ennyire szőröznek. Idehaza sajna a papír az isten,nem a tudás.Rendőr sógoromnak civil fegyvervizsgát kellett tennie miután leszerelt és elment fegyveres banki őrnek.

- Sajna tényleg nem kötelesek fizetni,ha nincs papírod és/vagy a munkakörödnél nem elvárás a nyelv.

2015. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Nyelwizsga? W-vel? Magyarul sem tudsz :D
2015. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

NEMIGAZZ, NINCS IGAZAD!!!

Kormányrendeleti jogszabály van rá hogy kötelesek megadni a nyelvpótlékot, ha tetszik ha nem. Itt a jogszabály:


137/2008 Kormányrendelet "14. § (1)44 Az idegen nyelven folytatott és befejezett tanulmányokat igazoló, államilag elismert, külföldi közoktatási intézményben szerzett érettségi bizonyítvány, az államilag elismert, külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevél, valamint a tudományos fokozat odaítélésére kijelölt hatóság által kiállított és hazai felsőoktatási intézmény vagy a Magyar Tudományos Akadémia által honosított okirat az oktatás, vagy a tudományos fokozatok esetében a fokozatszerzési eljárás nyelve szempontjából, államilag elismert általános, egynyelvű, komplex típusú felsőfokú nyelvvizsgának felel meg. "


Vagyis a német érettségi bizonyítványom maga a nyelvvizsga-bizonyítvány, el kell fogadniuk! A jegyzőnek mint jogvégzett embernek minimum el kell fogadnia és szükség esetén intézkednie.


Az utolsó hozzászólónak meg azt üzenem hogy te sem vagy különb a munkáltatómtól hogy fennakadsz a "w"-vel írott nyelWWWWizsga íráson. Az egyszerűség kedvéért így írtam. Köszi az értelmes hozzászólásodat, előbbre vittél, ezért érdemes volt írni. Vélhetőleg egy Pázmány elvégzése után tudom hogy nem "w" a nyelwwwwizsga. De köszönöm.

2015. ápr. 12. 17:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a munkakörödben nem előírás a nyelvvizsga, nem is fogják fizetni a nyelvpótlékot. Az akkor jár, ha a munkádhoz használod is azt a nyelvet.
2015. ápr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

NEMIGAZ, NEKED SINCS IGAZAD!!!

Aki a közigazgatásban dolgozik a kormányrendelet szerint automatikusan el kell fogadniuk az angol német francia nyelvek nyelvvizsgáit és aszerint bérezni őket. Ennek a munkához nincs köze. Ez nem adható vagy nem adható, ezt a közigazgatásban a munkáltatónak kötelessége kifizetni munkakörtől függetlenül. Benne van a KTV törvényben!

A másikat meg már leírtam, azt amit említettem azt is törvény szabályoz. Belőlem csak a törvény beszél, nem én találom ezeket ki. :-) De a munkáltatóm nem ezek a törvények alapján jár el velem ezek szerint. Most mit csináljak? Menjek be az igazgatóiba, nyomtassam ki ezeket a jogszabályi rendelkezéseket és tegyem az orruk alá, vagy mit?!

2015. ápr. 12. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy, közalkalmazott vagy, vagy pedig köztisztviselő.

ha ennyire biztos vagy magadban, várd ki, hogy véglegesítsenek és akkor nyomhatod az orruk alá a törvényeidet.

2015. ápr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Látom a Pázmány diploma mellé "agyi érettséget" nem adtak, mert úgy hisztizel, mint egy 5 éves.


És örülök, hogy segíthettem :P

2015. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es kolléga: Te nem hisztiznél 5 év egyetem után ha 110-et keresnél?
2015. ápr. 12. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!