Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudom fejleszteni/edzen...

Hogyan tudom fejleszteni/edzeni a bal agyféltekémet, ha a jobb agyféltekém jóval dominánsabb?

Figyelt kérdés

2016. máj. 28. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.
2016. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha utánanézel az agy működésének, és megérted, hogy ez "a bal agyfélteke a logikus, a jobb agyfélteke kreatív"-féle hiedelem egy pontosan olyan alaptalan baromság, mint a gyíkemberek vagy az üreges föld, akkor már tettél egy lépést a logikus gondolkodás felé.
2016. máj. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy azokat a dolgokat, amik nem mennek, gyakorolod.

Akármelyik agyféltekéd legyen is a felelős, csak a gyakorlás tesz jobbá.

2016. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Képességeket és készségeket tudsz fejleszteni, de arra semmilyen befolyásod nincsen, hogy melyik agyféltekéd a dominánsabb. Ha erre lenne valamilyen módszer, szerinted nem alkalmaznák széles körben?
2016. máj. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Betty Edwards - Jobb agyféltekés rajzolás című könyvét ajánlom figyelmedben, ugyanis létezik a módszer, amellyel befolyásolni lehet, hogy melyik agyféltekéd domináljon. Elmondom neked, hogy általában a bal agyfélteke dominál. Pl. amikor beszélsz, akkor a bal agyféltekéddel teszed azt.


De nem tudom, honnan jött az, hogy te neked a jobb agyféltekéd a dominánsabb. Túlságosan is kreatív vagy, vagy nem értem. Kifejtenéd?

2016. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:D Bizonyos képességeket és készségeket lehet javítani, de azt nem tudod befolyásolni, hogy melyik agyféltekéd domináljon. Persze az más kérdés, hogy ha olyan cselekvéseket végzel, amihez pl. a jobb agyfélteke szükséges, akkor persze azok fognak "többet" működni. Viszont itt is a cselekvést tudod befolyásolni, és nem a két agyfélteke közötti dominanciaviszonyokat. Egy adott cselekvést lehet fejleszteni, én nem ezt cáfoltam...
2016. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!