Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a jobb agyféltekémet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Mágnest raksz a pofádra. Az serkenti a vérkeringést öcsi
2014. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az előzőnél hogyha lehet akkor értelmesebb és igényesebben megfogalmazott válaszokat várnék...
2014. márc. 8. 10:23
 3/5 anonim válasza:
Úgy érted, hogy kreatívabbá válni? Mert ha igen, akkor vannak gyakorlatok, pl amit egy ilyen témájú oldalon olvastam, hogy keresel tárgyakat a környezetedben, egyszerű használati eszközöket (olló, pohár, ceruza stb), és kitalálsz dolgokat, hogy mi mindenre lehet őket használni azon kívül, amire eredetileg ki lettek találva. Tehát "nem rendeltetés szerűen" használni őket. Ez fejleszti az emberben azt a képességet, hogy ne csak előre meghatározott sablonok szerint gondolkodjon, hanem maga találjon ki dolgokat, szabadjára engedve a fantáziát.
2014. márc. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Meg volt még egy ilyen, már nem tudom az oldal címét, de te is megcsinálhatod papírra, hogy egymás után, véletlenszerűen színek neveit leírod, színes ceruzával, a lényeg, hogy eltérő színűvel írd, tehát a "piros" szót zöld vagy kék vagy sárga színnel írd, ne pirossal. A zöldet ne zölddel, stb. Jópár sort leírsz így, és ha kész, elkezded elölről olvasni a szavakat, de ne azt olvasd (ne azt mondd ki), ami le van írva, hanem azt, amilyen színnel van írva. Így háttérbe szoritod a logikusan gondolkodó agyféltekét, ami a leírt szót olvasná. Helyette azt a féltekét használod, ami a színeket figyeli.
2014. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Kipróbálom!
2014. márc. 31. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!