Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elvégeztem egy tesztet amiben...

Elvégeztem egy tesztet amiben az jött ki hogy én majdnem kizárólag a bal agyféltekémet használom. De hogy lehet ez? Én művész ember vagyok. Festek és zenélek. Ez elvileg pont a jobb agyfélteke. f

Figyelt kérdés
vagy lehet hogy ez az alap és amikor valamit alkotok akkor a jobb agyféltekét használom? nem értem ezt.
2016. jan. 12. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egész hülyeség. Az agyad teljes egészét használod, ha nem így lenne most nem írnál ide.
2016. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ez érdekes. egy másik teszten egyértelműen jobb agyféltekés lettem... ez nagyon fura:D am ha valakinek kedve van a tesztekhez itt vannak a linkecskék:


[link] itt nekem a bal jött ki egyértelműen.


[link] itt pedig egyértelműen a jobb.


amúgy fiú létemre a térbeli tájékozódásom nulla. eltévedek, nem tudok térképet használni, max úgy tájékozódom hogy a nagy sárga ház mellett a kék ház melletti utcában a lila kerítéshez kell menni xD

2016. jan. 12. 01:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egyetemi órán csináltam ilyet, 1-etlen pont különbséggel bal agyféltekés lettem, pedig én is művész vagyok. Na most ez nem azt jelenti, hogy csak azt használod, hanem hogy az domináns, de képzeld el: 1 pont különbség... Az kábé semmi.
2016. jan. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja, és én is így tájékozódtam, amíg át nem festették az épületet :)
2016. jan. 12. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hű, ezek aztán komoly tesztek:D
2016. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló! Nekem 23 / 78 arányban volt domináns a bal agyféltekém az első teszten. Azonban a második teszten ami inkább a mindennapi életre, élethelyzetekre megy rá, ott a 18 kérdésből mindössze 4 olyan volt ami arra utalna hogy valóban a bal agyféltekémet használom jobban. Én arra jutottam, hogy míg az első teszten inkább a logikára mentem rá, mivel eleve a teszt olyan, ahol az ember a logikát használja, így ott nyilván a bal agyféltekémet használtam, hisz meg kellett oldanom egy feladatot. de úgy tűnik hogy a hétköznapi életben nem ez az agyfélteke dominál. szerintem. :)
2016. jan. 12. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nem netes tesztekkel kellene az idődet feleslegesen pazarolnod:)
2016. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert ez a bal-jobb dolog nem is igaz teljesen. Ha megsérül a bal agyféltekéd, a jobb agyféltekével is el lehet élni, ezt baleset utáni kutatások bizonyítják, és fordítva is igaz. A művész Czeizel Endre szerint azért művész, mert a corpus callosum,ami összeköti a 2 oldalt, vastagabb, mint másoknak.



Én is művésznek tartom magam, de közben OCD-m van és súlyos rendezgető/tervező hajlamom. Emiatt kijött nekem egyszer egy ilyen teszten a bal oldal. Nyilván a betegség miatt. Meg a legtöbb teszten csak mintaválaszok vannak, az élet bonyolultabb, pl. egyik esetben így viselkednél, másikban máshogy. Nem azt mondom, hogy alapból butaság ez, mert valami alapja tuti van, de elvileg az a kreatív ember, akinek a 2 erősen összekötődik, és mondom, ha egyik agyi funkciód alulműködik, átveszi helyét egy másik. Pl. a siketeknél, mikor műtét után visszakapják a hallásukat, és el van halva az agyukban a hallásért felelős rész.

2019. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!