Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a merevségtől és a kimértségtől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben túl sok probléma lett az életemben, feszültebb időszakot élek és mára sajnos túlságosan merev emberré váltam. Tudom, hogy ez nem én vagyok, érzem belül, úgyhogy elhatároztam, hogy szeretnék változtatni a felfogásomon, gondolkodásomon, életstílusomon, mert így már kezdem nagyon rosszul érezni magam. Olyan jó lenne könnyedén venni az akadályokat, sokkal lazábban hozzáállni a dolgokhoz, kiélvezni az élet minden egyes pillanát, felszabadultam élni, nem pedig rágöröcsölni mindenre, és folyton gondolkodni.

Egyetlen bökkenő, hogy nem igazán tudom, hogyan kezdjek hozzá. Tudnátok valami tanácsot adni?

Nektek hogyan sikerült elérni a könnyedséget?


20/L


2016. máj. 30. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem se sikerult meg de dolgozom rajta.

Pl elkezdtem sportolni, jarok egy kozossegbe ahol beszelgetek emverekkel es ez eleg sokat segit, hogy ne zarkozzak be.

Aztan szabadidomben azzal foglalkozok amit szeretek. Hireket olcasok, filnet es sorozatot nezek. Vitatkozok a noveremmel. :D

Biztos neked is meg van ami erdekel. Ha ninxs akkor random vagj bele valamibe hatha megtalalod azt ami le tud kotni.

Ezen felul munkahelyet valtottam. Kevesebbet keresek de nyugisabb melo es nem bosszant ugy mint az elozo. :D


Sok sikert! ;)

2016. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egész jól haladsz, csak így tovább :)



Ezzel nincs gond, lefoglalom magam, soha nem unatkozom, közösségbe is járok, élem az életem. Egyszerűen csak túl merev a gondolkodásom és a felfogásom még így is. Ez a problémám.

2016. máj. 30. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Legy turelmws magadhoz. :)

Ha ennyire meg akarsz valtozni akkor menni fog az. Mindig amikor ugy erzed, hogy tul merev vagy tudatositsd magadban, hogy te nem ezt szeretned. Menni fog az egy ido utan.

2016. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És téged miben akadályoz a merev gondolkodás? Mindenre kihat?

Én is hasonló vagyok. De csak bizonyos dolgokhoz állok mereven. Én sem voltam mindig ilyen, pontosan tudom, mi okozta ezt. Bizonyos dolgokat nem kaptam meg az élettől, ill. nem tudtam átélni (ezidáig legalábbis), éppen ezért negatívvá változtak a gondolataim bizonyos részei ezekkel kapcsolatban. De ez a merevség más nézőpontból előnyömre vált, hiszen kemény elveim lettek a témával kapcsolatban, míg mások tök lazán kezelik és szerintem ez a lazaság nem mindig helyes. Persze a legtöbb embernek nem tetszik vagy nem ért velem egyet, hogy az én nézőpontom szöges ellentéte az övével, de mivel én ugye merev vagyok és rendíthetetlen, ezért csak a saját meglátásomat tudom elfogadni.

2016. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Barátkoznod kellene legalább egy olyan emberrel, aki veled ellentétben lazább beállítottságú.

Nekem is van egy barátom, aki régen szintén nagyon kimért stílusú volt, de amióta többet lógok veled, azóta ő is kikupálódott :D

2016. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Például eljössz velem nyáron túrázni valahova és kivesézzük egymást.
2016. máj. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!