Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szabaduljak meg tőle?

Hogy szabaduljak meg tőle?

Figyelt kérdés

A számítógép teljesen magával ragadott, és nem tudok róla le lógni. Már 8-9 éve van számítógépem, amin rengetek játszok, akár 6-7 órát is. Szeretnék többet a családommal tölteni, de sokszor a fejembe van a gép. Szeretnék róla leszokni, de egyszerűen nem megy. Mit csináljak ellene?

Köszönöm!



2016. jan. 1. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
69%

A számítógépes játékok elferdítik az értékítéletet .

Valószínűleg a szüleid tehetnek erről mert megengedték neked

kisebb korodban is hogy ennyit nyomkod azt a 3 gombot.

Csak egyszer kell kidobnod az ablakon és máris mehetsz játszani kerékpározni focizni és újra szabad lehetsz nem kell többé a virtuális játékokkal játszanod élj igaziból.

Ha most ezt a mondatot befejezem én is kidobom ezt a *****

gépet az ablakon. :D

2016. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ki is dobhatod, de szerintem inkább ne okozz feleslegesen anyagi kárt magadnak. A számítógépedre még szükséged lesz mert ebben a mai világban hiába írsz valamelyik barátodnak lúdtollal pergamenre levelet és feladod galambpóstán, ördögi szerencse kell hozzá, hogy a válaszod is megérkezzen úgy tíz esztendőn belül. Nekem a következő ötletem ötletem támadt: vegyél egy iszonyú hangos vekkerórát (vagy bármilyen csörgőórát, ébresztőórát) és amikor leülsz a gép elé húzd fel, hogy mondjuk egy óra múlva csörögjön, és akkor tudni fogod, hogy akkor elég volt, abba kell hagyni. Sokkal nehezebb, hogy mit csinálj gépezés helyett. De erre meg előre összeírhatod egy papírra a teendőidet (pl. rendet rakni a szobában, megnézni van e–még dió a diófa alatt, játszani a kutyával stb.) és ha nem tudod mit csinálj, akkor csak megnézed a listádat. Ezek olyan dolgok, amelyekre fokozatosan lehet rászokni, tehát ha nem megy egyből, akkor gyakorolni kell. Ha nem sikerül ma, akkor majd sikerül holnap vagy holnapután; a lényeg, hogy mindig húzd fel az órát és írd meg a listát, akkor is, ha előző nap nem tudtad betartani a kiszabott időt.de
2016. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!