Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki segítene, hogyan...

Valaki segítene, hogyan legyek magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Üdv :)


Egy 16 éves fiú vagyok és sosem éreztem, hogy magabiztos lennék. Szeretnék ezen változtoztatni, de sosem sikerül, szóval azért fordulok hozzátok, mert hátha tud nekem ebben valaki segíteni.


Alapjáraton nem vagyok olyan mint a többi velem egykorú. Nem szeretek sem bulizni, sem cigizni, sem piálni. Nem is szívesen barátkozom, mert a legtöbb velem egykorú annyira éretlen, és inkább kibírom még ezt a 2 évet érettségiig, aztán majd egyetemen úgyis találkozom olyanokkal, akikkel hasonló az érdeklődési köreim. A jövővel kapcsolatban már vannak elképzeléseim. Van egy szakma, ami kb 9 éves korom óta érdekel, mindig is ezt akartam csinálni, de pont valamelyik nap néztem utána, hogy mik a feltételei, hogy fel is vegyenek arra az egyetemre, rögtön elkezdtem hezitálni, mert nagyon sok pont kell hozzá (400 felett) és amúgy is nagy rá a túljelentkezés. Mármint ezen kívül is vannak elképzeléseim, csak kicsit aggaszt, hogy nem biztos, hogy összejön, amit mindig is akartam.


Neten sem szeretek sok időt tölteni. Míg mások ott élik az életüket (tisztelet a kivételnek), én inkább szívesebben töltöm az időt a barátaimmal a való életben. Nem olyan régóta vagyunk együtt a barátnőmmel, és szüleimnek egyszerűen képtelen vagyok elmondani, mivel ők is mindig elvettek az önbizalmamból. Gyakorlatilag bátyàm barátnőjét lek*vázzák, meg lebunkózzák, csak azért mert nem beszél velük sokat. Már nem azért, de akkor mi van? Nem az a lényeg, hogy velük, hanem az, hogy bátyámmal beszéljen, és köszönik, jól megvannak immáron 4 éve. Van, aki nem annyira beszédes vagy nehezen tud kommunikálni. És? Ettől még nem bunkó, csak ilyen.

Én speciel beszéltem már vele és a bunkóság legkisebb jelét sem észleltem.

Szóval éppen emiatt sem merem elmondani, hogy nekem is van barátnőm, mert félek, hogy róla is ilyet mondanának, és ezzel egy olyan embert bántanának, akit mindennél jobban szeretek és csak rosszul érezném magam miatta és magamat okolnám.


A kinézetemmel sem vagyok annyira megelégedve. Egyszerűen csak ha ránézek más fiúkra, és jobban néznek ki nálam, megint kereshetem az önbizalmamat. Sokan mondják, hogy nem vagyok normális, mert nincs semmi baj a kinézetemmel, de én nagyon nem így gondolom. (Küldhetek egyébként képet)


Tudom, hogy ez most nyafogásnak hangzott, de valahogy szeretnék magabiztosabb lenni.


2016. jún. 1. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyúrd ki magad, olyan intenzitással eddzél mint ahogy csak a levegőért kapkodsz, emelj fokozatosan egyre több súlyt, nyomd ki.. Igy ezzel mindig egyre kiljeb húzod a határaidat.
2016. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!