Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek magabiztosabb,...

Hogyan legyek magabiztosabb, bátrabb?

Figyelt kérdés
Állandóan úgy érzem, hogy kevesebb vagyok a körülöttem lévőknél, kevesebbet tudok, bénább vagyok. Nagyobb, ismeretlen társaságban szinte nem is tudok beszélgetni, hacsak nincs ismerős ember. Nehezen illeszkedem be ismeretlenek közé. A mostani munkahelyemen döbbentem rá, hogy nem jó ez így. Persze van egy határ, hiszen ők már régebb óta ismerik egymást, vannak közös történeteik, átélt eseményeik, de szeretnék én is "hozzájuk tartozni".. Ez talán az emberek hibája is, mert akik erős személyiségek, meg sem próbálják a gyengébbet segíteni, inkább őket elnyomva akarnak még erősebbek lenni. Hogy lehetnék én is erősebb személyiség? Komolytalan, gúnyolódni vágyók kíméljenek!

2015. ápr. 2. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért akar mindenki erős személyiség lenni? Miért nem akarsz önmagad lenni? Ugye milyen egyszerű lenne és még magadat is adnád. Szerintem erős személyiség vagy, amikor magadnak kell valami. Ez így rendben is van. pl: Ha valaki el akarja lopni az autódat és rajta kapod akkor szerintem megpróbálod megakadályozni. És nem hagyod, hogy ellopja mert ő erősebb személyiség, rámenősen azt mondja, hogy "én bizony ellopom". :D Na ugye? Különbözőek vagyunk, ennyire egyszerű. Nem kell mindenkinek "alfahímnek" lennie, sőt sokszor könnyebb az élet a másik oldalról. :D
2015. ápr. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első Ui: egy viszonylag erősebb személyiség. Sokszor vissza kell fognom magam, hogy beilleszkedjek egy csoportba, alkalmazkodni kell, ami az erősebb személyiségnek nehezen megy, ami sok gondot okozhat. :D De ha valaki el akarja lopni a bicajomat (autóm nincs) akkor jól pofán ba.zom és még meg is verem. :D De ha 3-an a velem ellenkezőt állítják akkor engedek. Alkalmazkodom. Ennyire egyszerű. Remélem átment a lényeg. :D 21/f.
2015. ápr. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azon dolgozz első körben inkább, hogy legyen több önbizalamd, merj bekapcsolódni a beszélgetésbe, kérdezni a többiektől, ne csak ülj ott, mint valami kukagyerek. Ha tőled kérdeznek légy nyitott, ne 1 szavakban válaszolj és MOSOLYOGJ. Csatlakozz hozzájuk, ha mennek enni-inni, aztán a többi majd alakul.
2015. ápr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!