Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteges félénkség ellen megoldás?

Beteges félénkség ellen megoldás?

Figyelt kérdés

Annyira félénk vagyok hogy nem merek megszólalni emberek között.

Én vagyok az egyetlen a környezetemben, iskolában aki órán egy szót sem mer szólni, ha kérdeznek akkor is csak habogok nem jut eszembe semmi értelmes.

A hangomon is érződik, olyan félénk, artikulálatlan, nehezen érthető.

Fizikai tüneteim: remegés, hidegmeleg hullámok, szívdobogás, megfeszülnek az izmaim.

Lelki: muszáj összegörnyednem, lehajtanom a fejemet különben kellemetlenül érzem magam, fura érzés lesz a homlokomnál.

Félek a megalázástól, hogy ki fognak röhögni.

Görcsösen próbálok megfelelni másoknak.

Mindig hátrafordulok mert azt hiszem engem figyelnek és kibeszélnek. A szemem sarkábol mindig figyelem a másikat, mert azt hiszem hogy engem néz. Jobban Szorongok tekintélyesebb emberek társaságában pl. Magabiztos fiatal tanár, nagyhangú osztálytárs

Iskolában van ez leginkább, azon kivül kicsit felszabadultabb vagyok. De akkor meg a depi jön elő hogy milyen töketlen nyomi voltam egész nap, nem, álltam ki magamért, nem tudtam elvégezni a dolgaimat a stressz miatt stb.

Ezzel menjek pszichiátriára, vagy szimplán ilyen a személyiségem?

20/F


2016. jún. 2. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbálj meg beszélgetni önmagaddal, állj tükör elő, és mondogass magadnak motivációs szövegeket.

Ha tükörbe beszélsz saját magaddal, akkor szerintem jobban megimsered magad.

Ehhez hasonló, pl, ha leülsz egy tükör elé, megnézed magad, és miközbe beszélesz is a saját szemedbe nézel, mert úgy legalább láthatod magad, és ez így van, úgy lát a másik is, akivel beszélsz.

Próbálod rávenni magad különböző dolgokra: "ma egy újabb csodás napra ébredtem,lássuk a mai napi dolgokat, ha megcsinálom ezeket, újabb jutalomba részesülök, jobban érzem magam, stb..."

Ha ezt a feladatot gyakorlod minél többször, minden nap, növeli az önbizalmad, a magabiztosságot, a többiektől való félelmet.

Ha nem tudsz magadnak parancsolni, ott kicsit baj van.

Győzd le a saját félelmeid, és akkor jobban fogod érezni magad.

Egy idő után vállalj olyan munkákat, hogy társaság előtt tartsál beszédey, bemutatókat, stb.

Meg fogod szokni, hogy egy idő után mindenki téged figyel, és utána szeretni is fogod. Úgy próbáld előállítani majd a beszédek témait, hogy mindenkit lefoglaljon.

Esetleg legyenek célkitűzéseid, annyit dolgozz értük,a amíg eléred, és akkor veregtni fogod a vállaidat.

Lehet, ha elmész egy szakemberhez, ő többet fog segíteni,de remélem ésn is segítettem

Kitartás!!!

2016. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos sokszor meg lettem alázva nyilvános beszéd alatt régi osztályom nap mint nap piszkált, ezért félek én mert nem bírom ha beégek, sajnos az önelfogadással is problémáim vannak.
2016. jún. 2. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam már így, és k#rvára lesz@rtam, az élte megy tovább...
2016. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt hogyan kezeljem hogy egyesek fogyatékosnak, butának tartanak?
2016. jún. 2. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerlek, nem tudom megmondani a véleményem rólad.

Nem lehet, hogy csak azt mondod magadnak, hogy a többiek engem ilyennek meg ilyennek tartanak?

Az a baj van ezzel, hogy miután az embert jól megalázzák, kicsúfolják, utána nehéz lesz neki elhinni, hogy nem az...

Szerintem ne vedd fel a dumájukat, és idővel, ha kikerülsz abból a társaságból el fog múlni.

Érezd jól maga, úgy ahogy vagy.

Már nehogy megmondja valaki, hogy ki és mi vagy..

2016. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Deha egyszerűen olyan fejem van mint valami fogykosnak, konkrétan olyan mint az aliennek ilyen hosszúkás és félig ugy nézek ki mint egy ronda nő(fiu vagyok).

A beszédem is fura.

Alacsony vagyok.

Beesett szemeim vannak

Le szoktam kamerázni magam na olyankor elszörnyedek hogy milyen nyomi vagyok.

Nem csodálkozom hogy piszkálnak az emberek.

2016. jún. 2. 13:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Már kikerultem onnan és nem mult el.
2016. jún. 2. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, én ennél többet nem tudok segíteni...

Kérd egy szakértő véleményét és segítségét...

2016. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!