Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy érzed alapvetően "laza"...

Hogy érzed alapvetően "laza" ember vagy aki boldogan éli meg az életét, Vagy stresszelsz azon hogy mire adsz ki pénzt?

Figyelt kérdés
Ezt azért kérdezem mert úgy érzem hogy nem igazán tudjuk elengedni a feleségemmel magunkat. Szerencsére anyagi gondjaink nincsenek, de sokszor lelkiismeret furdalásunk van ha veszünk egy péksütit, csokit, vagy hogy meginnánk egy kávét egy kávézóban. Megengedhetnénk magunknak mert hitelünk nincs és egy kis megtakarításunk is van. Mások meg albérletben hónapról hónapra élve azt várva hogy mikor jön meg a családi és lazán szórják a pénzt. Csak mi vagyunk furik vagy más az? Mert ha nekem a családit remegve kellene várnom hogy nincs pénzem akkor utána nem költeném el hipp hopp minden baromságra. Nem tudunk felszabadultan élni! Aránylag jó munkahely baba lakás kicsi kocsi és be vagyunk feszülve!? Van így más is? Mekkora megtakarításod van? körülbelül milyen anyagi környezetben élsz? Nem vagyunk pénzbu z ik csak úgy gondolom előrelátóak ha esetleg munkahely vagy valamelyikünkel valami történne főleg hogy egy gyerek is van. Ezt csak mi látjuk így? Tényleg nemnormálisak vagyunk?
2016. jún. 2. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én meg pont az ellenkezője vagyok :) Nekem 2 gyerekem van, szerencsére saját ház, nem élünk nagylábon, de nem is szűkölködünk. Úgy vagyok vele, hogy egyszer élünk, miért sajnálnék magunktól bármit is. Azzal a kis nasival, vagy akár egy szép szandállal, táskával nem leszek szegényebb, nem sodrom a családot bajba, viszont nekem örömet okoz és jobb kedvem lesz tőle, ami kihat mindenkire.
2016. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Hiteletek nincs, van saját lakásotok, kocsitok, némi megtakarításotok, és mégis teljesen be vagytok szarva attól, hogy most mi lesz, mert megettetek egy süteményt vagy csokit? Ja, haver, tényleg nem vagytok normálisak.


A beteges fösvénység, kényszeres takarékoskodás a rögeszmés-kényszeres személyiségzavar (OCPD) egyik tipikus tünete.

2016. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normálisak vagytok!

Ha bekapcsolod a tévét, az persze nem ezt fogja mondani, hanem dönti rád a reklámokat, amiket a fogyasztói társadalom gyermekei alaposan be is esznek.

Örüljetek neki, hogy nektek megmaradt a józan eszetek!


Én azt gondolom, hogy az életben néha vannak olyan pillanatok, amikor az ember tudja, hogy ha x, vagy y dolgot nem vesz meg, akkor tényleg azt örökre bánni fogja. Ilyenkor meg lehet engedni egy kis dorbézolást.

De amúgy nem szabad elcsábulni.

Jól csináljátok! Felelősségteljes, valóban felnőtt, érett emberek vagytok! Gratuláció!! :)

2016. jún. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én havi szinten 80-100 között költök.

Még szülővel élek, de adok haza is pénzt, meg vásárolok otthonra is.

Én nem stresszelek azon, hogy mire adok ki pénzt, én beosztom a pénzem. Akármit megveszek amire épp szükségem van, nagyjából meg van a havi fix összeg amit édességre költök (nem dohányzom, nem iszom, nem drogozok, édességezek :D)

Elég lazán kezelem a pénzügyeket, mert 200+-t keresek és max 100-at költök átlagosan egy hónapban, ha nagyobb kiadásom van, azt általában már nem havi kiadásként kezelem, hanem speciális kiadás, pl ha veszek egy TV-t, laptopot, hangfalat...


Havi 20-at adok haza, 10-20 között van az utazásom, 20-30 a kajám.

Stresszelni SOHA nem stresszeltem a pénzen, hogy "ne vegyem meg ezt, mert gond lesz". Ha valami nagyon kell és nem fér bele a havi keretbe, akkor a félrerakott pénzemből megveszem, lassan 2 milkám van félrerakva, szóval nem 2 kézzel szórom a pénzt, csak kényelmesen beosztom.

Minimálbér mellett is tök jól betudtam osztani a keretet és még élveztem is a számolgatást, hogy hogyan oldjam meg, hogy beleférjek a keretembe a félrerakás mellett.


23F

2016. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!