Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nárcisztikus személyiségzavar...

Nárcisztikus személyiségzavar után van élet?

Figyelt kérdés

Olyanok vèlemènyère lennèk kìváncsi, akik ilyen kapcsolatban èltek, mennyi idő kiheverni egy ilyen párkapcsolatot.

Nem a hiú ès bekèpzelt emberekre gondolok, hanem a kóros ès pusztìtó szemèlyisègzavarra.

Esetleg olyanok vèlemènyère is akik ilyen emberrel èlnek együtt...



#párkapcsolat #csalás #nárcizmus #túlèlès #következmèny
2016. jún. 3. 17:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy érdekel-e egy nárcisztikus ember véleménye?!
2016. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Naná! Ha tènyleg az vagy! Szeretn3m megèrteni az empátiára való kèptelensèget. Hogy lehet igaz èrzèsek nèlkül èlni.
2016. jún. 3. 18:06
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

sok idő volt rájönnöm, hogy mi a helyzet, 'diagnosztizálni', aztán próbálni változtatni.


Szerintem aki ilyen emberrel kerül kapcsolatba, fontos, hogy tudja, mik a cselekedetek, viselkedésformák okozói. Ezek pedig nem mások, mint a kisebbségi érzés, sértettség, félelem. Ha ezt kellő időráfordítással, és empátiával valaki kezelni tudja, akkor nemhogy utána, közben is lehet élet..Nem könnyű dolog, nehéz vállalás. Én megértem.

2016. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Az időráfordìtással nem volt baj. Sajnos többet is mint kellett volna. De az, hogy egy zacskó tèsztánál kevesebbet èrek minden küzdelmem ellenère az kicsit sok. Női hiba hogy egyszer kèrnek. Ezt próbáltam kiküszöbölni azzal, hogy nem vártam el elsőre, hogy úgy legyen, hanem gondoltam ha többször kèrem türelmesen akkor hálás lesz ès figyelmes.

Na persze....neki minden jár, ingyen!

A fürdèstől elkezdve kèrhettem bármit! Majd ha úgy tartotta kedve. Ha porsèt kèrek 20x azt mondom ok ha nem kapom meg, de azt hiszem a fürdès az alap lenne. Nem kèrni kellene. Ès az empátia hiánya ilyen alap dolgokban is, hogy nem èrzi szüksègèt annak, hogy tiszta legyen, sem azt, hogy úgy bújik be mellèm, hogy èrezzem a jó illatát! Ès ettől csak rosszabb dolgok voltak. Az ő èletèt úgy lehetett szervezni ahogy ő akarta, èn a maradèk időből válogathattam csak, mindenki más előbb volt. Ha nem az volt amit ő kitalált hajjjajj...mentsIsten!!

Ha valami nem tetszett neki akkor, nem tudott èszèrveket hozni csak üvöltözött! Bármit csináltam máshogy kell, üvöltve, hogy azt ő jobban tudja! Szintèn üvöltve ennyi volt a válasz: "Hát máshogy" de nem volt opció, nem volt esze kitalálni se valami kamut. Csak a levegőbe beszèlt, hogy neki legyen igaza. Semmitmondóan.

Eleinte szèpen formálta a semmit, aztán üvöltve, hogy elhittem, hogy tènyleg nem vagyok jó semmire mert azt se tudom hogy kell. Aztán rájöttem, hogy ő se csak ő üvölt!

Ugyanez a csajozásnál. Neki az jár!

Elèg keserű nyomokat hagyott bennem, most ìgy látom azt, hogy ezelőtt soha nem volt ilyen "kapcsolatom" nem ìgy működik de mègis fèlek, hogy nem ismerem fel időben az ilyen idiótát!

Neked mièrt nem jó az ha a másiknak jó? Te miben tudtál változni?

2016. jún. 3. 18:33
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

hát, sajnos tipikus.


én meglepően keveset üvöltözöm, ez sokat segít.


abban változtam, hogy megértem, hogy mi a különbség az én és mások gondolkodása, és cselekedeteik motivációja között. Abból indulok ki, hogy vagyok ÉN, és mindenki más, természetesen ebben a sorrendben. Ha valaki szeretne közel kerülni az ÉNhez, annak tennie kell. A normális emberek az ilyen dolgokat érzelmileg közelítik meg, a "mieink" üzleti alapon. Akkor és azzal lehet jól kijönni, aki a pillanatnyi érdekeim mellett áll, vagy a pillanatnyi szükségleteim kielégíti. Ezt nem érzelmi alapon viszonozzuk, hanem annak reményében, hogy a másik legközelebb is hajlandó lesz "alánk ugrani", amikor nekünk kell.


Gondolom ez rendkívül gusztustalanul hangzik, de azt szeretném elmondani, hogy ezt nem mi választottuk, ez egy betegség.

2016. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Az hogy ezt ìrod nem hangzik gusztustlanul. Mert beismered. Ès hajlasz a változásra. Igen ezeket is èrzem, nem az az elsődleges problèma hanem az, hogy a másika hibás ezekèrt a dolgokèrt. Ha valamire rávilágìtok akkor terel ès olyanokat talál ki hogy a hajam ègnek áll tőle. Egy idő után elhiszi a saját hazugságát.

Nem lát vagy nem akarja elismerni az összefüggèseket. Pl a szexben is van rendszeres problèma. Ugyanaz a dolog megbeszèlhetetlen vele, mindig azzal az egy adott alkalommal jön. Holott ugyanazok jönnek fel újra ès újra. Komolyan kètelkedek már az inteligenciájában is, mert az aki nem tud összefüggèseket meglátni beismerni az vagy hülye vagy mittudomèn(ide kèpzelj amit akarsz)

Nagyon sokáig küzdöttem mert azt gondoltam, hogy egy kapcsolatot nem eldobni kell hanem megjavìtani, de az hogy lábtörlőnek használt majdhogynem, nincs rajtam már több hely!

A gusztustalanra visszatèrve:

Ha valakiből valamit ki tud szedni akár èrzelmileg akár anyagilag, addig szent. Meg teszi a szèpet a szemèbe. Na de mikor kettesben vagyunk akkor akkor aztán előjön hogy milyen alsóbbrendű meg szartsemèrő! Aztán újratalálkozunk ès újramosolyog....

Az, hogy èrdek ok. Dmeg h szar világban èlünk... De te minden embert alsóbbrendűnek èrzel ès kezelsz? Vagy ha tisztában vagy azzal, hogy ez egy "betegsèg"(az gyógyìtható ez nem hiszem) megfordul a fejesben az, hogyha valakit lenèzel lehet, hogy mègsem annyira alávaló? Tudsz szerelmes lenni? Mit jelent számodra? Ő az aki majd engem kielègìt? Nem èrzel olyat, hogy csinálok valamit csak azèrt hogy neki jó legyen?

2016. jún. 3. 19:10
 7/34 anonim ***** válasza:

szerintem akiről írsz, szimplán buta. nem tudja megfelelően leplezni a szándékait. nem hitet elég jól, így nem tartja meg azt, akit egyszer már bekebelezett. amatőr hiba.


"De te minden embert alsóbbrendűnek èrzel ès kezelsz?"


Nem mindenkit, de sokakat. Kezelni nem kezelek senkit alsóbbrendűként, mert akkor nem tudok érvényesülni. Mindegy mit gondolok, a lényeg, hogy mit látnak. Ez megtévesztés.


"Vagy ha tisztában vagy azzal, hogy ez egy "betegsèg"(az gyógyìtható ez nem hiszem) megfordul a fejesben az, hogyha valakit lenèzel lehet, hogy mègsem annyira alávaló? "


Nem érdekelnek ezek a dolgok. Nekem nem másokkal kell foglalkoznom, hanem magammal. Ez a kiindulópont.


"Tudsz szerelmes lenni?"


Nem tudom, nem hiszem, eddig nem voltam az, és a romantikától hányok. De tettetni tudom.


"Mit jelent számodra? Ő az aki majd engem kielègìt? Nem èrzel olyat, hogy csinálok valamit csak azèrt hogy neki jó legyen?"


Valaki, aki kevésbé szánalmas a többieknél, és emellett biológiai szükségleteim kielégíti. Egy fokkal feljebb van a legtöbbeknél. De sokkal többet nem tudok tenni érte érzelmi szinten, mint másokért. Csak tettetni...Már pedig a fél életem tettetés, hiszen ha mindig úgy viselkednék, ahogy legszívesebben tenném, a kutya sem állna velem szóba.

2016. jún. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Ez elèg durván hangzik. Mármint hogy ilyen üres az èlete sok embernek..... Ès ezt pl egy kapcsolaton belül mièrt kell ennyire èrzèkeltetni? Amúgy igen, elèg buta de ez az èn szerencsèm. Azt règen gyanìtottam, hogy valami nem okès de, hogy ennyire...

Attól nem lesz több senki ha a másikat lehúzza, vsak egy olyan emberrel fog együttèlni aki idegroncs..mi ebben a pláne? Nem èrztem...

Az elejèn tènyleg jól csinálta, bár az is közrejátszott, hogy ki feltètelezi a leendő társáról hogy nemnormális.... Lehet hogy az èrdekei tűntek el. Vagy tènyleg "pancser" megtèvesztèsben.

Olvastam hogy más gyereket is szült ilyennek!!

2016. jún. 3. 19:25
 9/34 A kérdező kommentje:
Jaa mèg egy kèrdès! Mièrt olyan nehwz megszabadulni tőlük? Azt olvastam, hogy a durvább esetekben kaparnak a lekezelt nő után. Meg ha az nem fogadja vissza őket akkor meg az összes ismerős között hazugságokat hint el ès mègjobban lehúzza ès tönkreteszi. Ez is az egó? De a hazugság az minek???
2016. jún. 3. 19:28
 10/34 anonim ***** válasza:

neked üresnek tűnhet az ilyen élet, de számomra rendkívül érdekes játék az egész. és sokkal kevésbé drámai, mint azoké, akik érzelmekkel teli életet élnek.


amikor mélypontra kerülök, akkor nehéz csak elvonulni. nem engedhetem meg magamnak, hogy átlássanak rajtam, érted. nem rendezhetek dühkitöréseket, muszáj kontrollálni magam, akármennyire is taposnám bele a földbe a másikat.


és ugye párkapcsolatban sem indíthat ezzel az ember..meg sehol. sajnos nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet máshogyan. lehet, hogy ha el tudnám, akkor nagyon vágynék rá, és roncsnak érezném magam. most csak felfogom, hogy nem vagyok normális, de nem érzékelem magam nem normálisnak.


az pedig külön örömöt okoz, mikor valakit sikerül bevinni az erdőbe (KÉPLETESEN), tehát megtéveszteni, vagy manipulálni. az ugyanis azt mutatja, hogy okosabb vagyok nála, és csak tovább erősödik az a meggyőződés, hogy fantasztikus vagyok.

2016. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!