Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lesz valakiből nárciszt...

Hogyan lesz valakiből nárcisztikus személy?

Figyelt kérdés

olvastam valahol, hogy gyermekkorra datálható a kezdete, de miből alakulhat ez ki?


Pl. egy rideg anya miatt? Vagy mi miatt?


Ismertek nárcisztikus embereket? Ha igen, milyen kapcsolatban álltok velük? (pl. testvér, szülő, anyós-após, sógor.stb)



2016. jún. 2. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor olvastam egy cikkben, hogy nem a bántó, lealacsonyító környezet, a megaláztatás tesz valakit ilyenné, nem is az, ha a szülő nárcisztikus, hanem az, ha a szülő a gyereket tökéletesként kezeli. Magyarán a mai nevelési trend pont ennek kedvez, hogy minél több nárcisztikus személyiség alakuljon ki: semmi határt nem szabnak a gyerekeknek, azt csinálhatják, amit akarnak, bárkin átgázolhatnak, bárkit bánthatnak, nincsenek következmények, mert a sok birka szülő mindentől félti meg védi a kis csemetéjét. Ha valaki közbeszól, hogy illene megnevelni már a kis mini diktátort, tudja, hol a helye, akkor a szülő majd kikaparja az ember szemét. Szinte mindenhol ezt látom, hogy manapság divat nem nevelni a gyereket, közben meg úgy kezelik, mintha az önmagában is tökéletesnek született volna. Miközben nem, a nevelés teheti jóvá (tökéletessé soha).

Egyébként vannak nárcisztikus emberek a környezetemben, a párom apja pl. Idős szülők gyereke, a szülei világ életében túlféltették, folyton csak dicsérgetik, hogy milyen jó fiuk van (sajnos amennyire jó fiú, annyira nem jó apa), igazi diktátorként viselkedik, belegázol bárkibe, bunkó, önérzetes és azt hiszi, a világ azért van, hogy neki engedelmeskedjen, meg persze hasznot hozzon. Azt hiszi, mindenki felett áll, holott semmit nem ért el az életben, csak gondolom gyerekként azt szokta meg, hogy ő az Atyaúristen és még senki nem törte le a szarvait. Választott egy gyenge, áldozat típusú nőt, aki tovább szolgálja őt, aki felnéz rá, aki engedelmeskedik neki. Most meg tőlünk várja el ugyanezt, és mivel nem sikerül neki, ott túr ki minket, ahol lehet.

2016. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1-es tökéletesen leírta. Én még annyit olvastam, hogy felnőttkorban ezek az emberek óriási elfojtott kudarcélményekkel néznek szembe, mivel nyilvánvalóan nem fog minden úgy sikerülni az életben, ahogy eltervezik, ami nem fér össze az önmagukról alkotott, a szülők által generált képpel, miszerint csodálatos, tökéletes vagy.
2016. jún. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én egyszer azt olvastam hogy minden gyerek nárcisztikus. Nem tud másmilyen lenni. Csakhogy ha a neveltetése rendben zajlik, akkor a személyiségfejlődés normális ütemében ezt elhagyja. Ha jól emlékszem 2-3 éves korában kezd el a kisgyerek érzékeny lenni a környezetére, ekkor lehet "leszoktatni" az ilyen világnézetről. Ha ilyenkor nem sikerül, még később is van 1x amikor a személyisége erre nyitott. Utánna már rögzül. (Nők esetében az anyává válás enyhítheti). Nyilván ha olyan a gyerek helyzete mint az első írta, akkor az alaposan megágyaz a nárcisztikus személyiségnek.
2016. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es elmondta a lényegét, ha a gyereket úgy neveled hogy ő a tökéletes angyalka aki semmi rosszat nem tesz akkor ő is ezt fogja hinni.

Ez még a 18-20-as korosztályban is látható már főleg a csitrik és páwák akik úgy élnek hogy "gazdag apuci azt mondta kapok egy kocsit ha meglesz a kettes érettségi"

A gyereket igenis meg kell nevelni, ha hibázik, rámutatni, ha másokat bánt, leállítani (kedvencem mikor a gyerek megüti a másikat (vagy állatot) mikor a szülő nem látja és azért nem hiszi el mert "az én kis tündérkém nem csinál ilyet" b+ te állat, most láttam a két szememmel hogy de) és igenis tudatni vele hogy nem ő fingja a passzátszelet, persze mértékkel, ha túl sok attól meg nagyon zárkózott lesz.

2016. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nem ő fingja a passzátszelet"


Ezen mekkorát derültem :DDD

2016. jún. 3. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy elnyomják őt.
2016. szept. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nárcisztikus a férjem! Ha még érdekel a téma, mesélhetek...
2018. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!