Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy érzitek : 8,7,6,5,4,3...

Ti hogy érzitek : 8,7,6,5,4,3 óra alvás után?

Figyelt kérdés

Nálam miután 1-2 évig csak 6órákat aludtam, ez a felállás:

8: Minden rendben egész napra, nagyon koffein se kell.

7: Felkelés nehezen megy, koffien kell, de napközben rendben

6: Felkelés szar, koffein nem segít, egész nap szétásítom magam, napközben fáradt/fájó végtagok, furán érzem magam

5: Mint ha 6 órát aludnék, csak fejfájás is közbeszól

4: Érdekes módon frissen kelek, koffein nem kell, fél napig egész jól működöm, de a nap második felére félholt leszek, hirtelen mozgás, pl busz után futástól meghalnék

.....


Aki tudja leírná hogy nála működik ez? Hallottam mindenkitől mást, hogy csak 3 órát alszik, meg látom hogy napi 5 kávét megiszik és tök jól néz ki.....


Írjátok légyszi azt is hogy emellett átlagosan mennyit alszatok.

Illetve hogy milyen élénkítőt isztok : Kávé/zöldtea/energiaital . (Nálam pl a kávé kifejezetten rossz, 15 percre felpörget aztán mégfáradtabb leszek, de zöldteák fél napig hatnak)



2016. jún. 4. 15:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocs, valamiért hibásan jelenítette meg a kérdést. Helyesen : Ti hogy érzitek magatokat: 8,7,6,5,4,3 óra alvás után?
2016. jún. 4. 15:16
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most úgy írom, hogy előző nap nem hajszoltam magam szét, hanem egy átlagos nap volt tegyük fel 8 óra alvással, mert egy kialvatlan nehéz nap után természetesen a 8 óra se elég.

8 óra alvás: számomra tökéletes alvásidő, egész nap energikus vagyok, jól érzem magam, este se vagyok kifejezetten fáradt.

7 óra alvás: Még mindig jól érzem magam, mindenre van energiám de estére elfáradok eléggé.

6 óra alvás: Szar felkelés, fáradt hangulat, kedvtelenség, de még mindig van energiám edzeni és teljesíteni, de estére hulla fáradt leszek

5 óra alvás: Egész nap hulla vagyok, nincs energiám semmihez, kedvtelenség

4 óra alvás: Napközben bealszok, se fizikailag se szellemileg nem tudok teljesíteni

3 óra alvás: Mozgó hullaként viselkedek aki épphogy beszélni tud

Alatta nem vagyok beszámítható.

2016. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Inessential ***** válasza:
100%

Átlagosan 5 órát alszok, ami pont jó.

Ha 6-7 órát alszok az még jó, de a 8 az sok.

4 óra még elmegy, és ha csak 3 órát tudnék aludni, akkor le sem fekszek.

2016. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az 5-7 óra közötti alvás mennyiség szokott jó lenni. A kelés olyankor is változó erősen függ az alvás minőségétől. A 8 óra alvásnál már elég sokáig tart az ébredés de napközbe akkor is egész jól bírom. De ha valami okból kifolyólag úgy alakul, hogy több lesz 8 óránál akkor káosz van egész nap kóma szóval a korán fekvést kerülöm akkor is ha durvább napom volt és hulla vagyok este:D Az 5 óra alatti meg nagyon időszak függő, ha energikusabb időszakom van akkor többször is belefér, átlagos energia szint mellett is belefér heti 1-2 szer még akár egymás után is, ha éppen rosszabb passzba vagyok akkor már problémás a dolog.

Élénkítő gyanánt kávét és energia italt használok. A napi 1 kávét mindig megiszom reggel. Általába délután szoktam inni egy második kávét. Néha ha hosszú a nap becsúszik még egy energia ital is mellé.

2016. jún. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Inessential ***** válasza:
85%
Én nem iszok se kávét, se energiaitalt, mégsem vagyok hulla, ha egyáltalán nem alszok.
2016. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából mindegyik órával van tapasztalatom, szóval tudok róluk írni:

8: Teljesen tökéletes, de sajnos erre van legkevesebbszer lehetőségem. Amúgy akár 10-et v. többet is tudok hétvégén, de ez már az én lustaságom. :)

7: Ezt még nem érzem meg annyira, mert mint írtam, 8 órára nincs sok lehetőségem, de azért estére már jelentkezhetnek koncentrációs zavarok.

6: Már a nappali teljesítményem sem az igazi, minden lehetőséget kihasználok egy kis pihenésre, estére kész vagyok teljesen.

5: A felkelés olyan rossz érzés, hogy azzal vallatni lehetne engem, nappal bealszok szinte bárhol, bármikor, este kész vagyok teljesen, ez mellé még ideges is vagyok.

4: Olyan mint az 5 órás, de még a fejem is fáj mellé egész nap.

3: Konkrétan zombi leszek. Az 5 év 4 órás érzése együtt, de néhány extra kellemetlen dologgal hozzáadva. Akár állva is el tudnék aludni, fáj a fejem annyira, hogy szédülök is. Egyszer mikor ennyi alvás után egész nap fent voltam, akkor délután mikor felszálltam hazafelé a buszra, addig bírtam ébren, míg leültem. Aztán mikor leszálltam, addig bírtam ébren, míg hazaértem...


Az élénkítőkről meg annyit, hogy én mindig iszom. 7 óra alvástól lefele igénylem, annál több után pedig megszokásból.

Hétvégén 1 kávé elég.

Hétköznap 2 kávé a minimum, de legtöbbször ehhez még jön 1 energiaital, durvább napokon 2.

2016. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen alkalommal próbáltam ki, hogy 4 órát aludtam csak: utána felkeltem, de sokáig nem tudtam, hogy hol vagyok. Volt egy munkahelyem, ahol 2 órás "alvások" után fel kellett kelni: hosszútávon nem volt jó, mert a szervezet megbosszulja az ilyet. Volt, hogy 6-7 órát aludtam, akkor meg napközben nem tudtam megfelelően koncentrálni. Összesítve: ki kell az embernek aludnia magát a 7-8 órával.
2016. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

8 felett: tùlalszom magam, bedagadt fej, fejfàjàs, kedvtelensèg, unottsàg, koffeinhiàny (fõleg amikor 14-15 òràt alszom, kèpes vagyok rà), ugyanolyan rossz mint a fàradtsàg

8: àltalàban pont jò

7: mèg ez is jò, örülök nèha, ha ennyit is sikerül aludni

6: dèlelõttig minden okès, utàna sok koffein ès kibírom valahogy estig

5: dèlutàn alig bírom ki, hogy ne aludjak el

4: Reggelente nagyon rossz, azt èrzem inkàbb öljenek meg, de nem kelek fel

3: mikor csörög az òra azt se tudom merre vagyok arccal, egèsznap gerincfàjdalmak, fejfàjàs gyötör, semmi sem segít

2-1: inkàbb le se kellett volna feküdböm, gyengesèg

0: totàlfàradtsàg, az agyam mūködèskèptelen, fizikai gyengesèg, mindenen kattogok, tömènytelen koffeinmennyisèg ès nehezebben fekszek le este, amikor vègre aludhatnèk, hiàba vagyok hullafàradt.

2016. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8 óra alvás: Alkalmas vagyok a tanulásra,persze este fáradt vagyok.

7 óra alvás: Ha nincs meg a 8 óra akkor ásítozom egész nap.

6 óra alvás: Nehezen tudok odafigyelni bármire is.Ha ennél kevesebb,akkor már délután képtelen vagyok tanulni.Nekem 10 óra alvás az ideális.De hétvégén annyira kipurcanok,hogy 12-13órát alszom.

2017. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Atlagosan 7-8 orat alszom, fontosnak tartom a kiegyensulyozott alvast, tanulast, munkat, mozgast, etkezest, szorakozast.


8 ora utan kipihent es friss vagyok, de a napjaim nagy reszeben aktiv vagyok ezert estere elfaradtok.


7 ora hasonlo, de itt-ott erzek egy kis "energiahianyt"


6 ora max egy ket napig olyan, mint a 7, de utana ki kell rendesen pihennem magam mert utana jelentosen faradtabb leszek


6 oranal kevesebbet csak akkor alszom, ha bulizni megyek, keson erek haza es nem birok aludni, egy napra el tudok lenni viszonylag keves komcentracioigenyes munkaval, de a kovetkezo nap ki kell pihennem magam rendesen 9-10 ora alvassal.

2019. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!