Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a közös...

Mi a véleményetek a közös Facebook profilról? (Pl Kiss Piroska és Nagy József beregisztrál Facebookra "József Piroska Kiss Nagy" névvel és csak azt az egy profilt használják)?

Figyelt kérdés

Nekem 2 ilyen ismerősöm is van, hogy a szerelmespár csinált anno egy darab profilt és csak azt az egyet használják közösen. Nem ellenzem, ha ők így boldogok, tegyék.


Én viszont nem nyitnék közös profilt a párommal. Semmi titkolnivalóm nincs és nem is lenne előtte, de ki nem állhatnám, hogy az üzeneteimet, amiket nem küldtek, más is olvasná (ugyanígy vagyok az említett ismerősökkel is, hogy az ismerősömre se szeretek ráírni Facebookon, mert a számomra vadidegen fiúja is látja), plusz, hogy meg kell minden egyes kép vagy videó vagy link megosztást tárgyalni a párommal.


Úgy érezném, a magánszférámat sértik.


És tudom, a nagy szerelmesek, akiknek a kapcsolatukat nem érheti rozsda tesznek így, de a testvérem és a felesége 6 éves koruk óta szeretik egymást, mégsem közös profillal vannak fönt Facebookon.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. jún. 4. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez olyan, amikor az újszülött csecsemőnek facebook profilt regisztrálnak. Szerintem ultra gáz.
2016. jún. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Én rosszul vagyok ezektől, szerencsére nincs is ilyen ismerősöm, csak idegeneknél láttam eddig ezt a trendet. Persze nincs jogom ítélkezni, de nekem baromira nem tetszik a dolog, és én sem csinálnék soha ilyet. Ennek egyszerű oka van, a párommal két külön ember vagyunk, nem vagyunk összenőve, nem vagyunk ugyanolyanok. Az egypetéjű ikreket sem kell egyként kezelni, így a szerelmeseket sem. Szeretném megtartani egy párkapcsolatban, házasságban is az önálló személyiségemet, saját szuverén létezésemet.
2016. jún. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Ez kb. olyan kérdés, mint a közös családi email cím.

Én nem csinálnék, mert mindig is volt saját. És ahelyett nem akarok másikat.

De semmi bajom vele. Nyilván nem olyan személyes dolog nekik a fb. Csak egy szimpla eszköz a kapcsolattartásra.

Egyébként van olyan ismerősöm, ahol az egész családnak egy fb profilja van. Férj-feleség, nagyik, gyerekek. Mindig lehet érezni a posztokon, hogy éppen ki osztotta meg :) Ez szerintem még mindig jobb, mint amikor az unatkozó anyuka minden egyes kisgyerekének csinál egy fb profilt, aztán mindegyiket ő kezeli.

2016. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
nevetséges az ilyeneket töröltem azonnal
2016. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ilyet láttam, mindről ordított, hogy a nő kezeli.

Én sem ellenzem, tegyen mindenki úgy, ahogy akar, én nem csinálnám.

Senkivel sem vagyok összenőve, rejtegetnem sem kell semmit a másik elől. A jelszavaimat tudja -a beállítások is úgy vannak belőve, hogy az ő eszközeiről is vissza tudjak jutni; mégse szimatolt utánam soha, mert nincs rá oka.

A világra meg pont nem tartozik, hogy én kivel állok kapcsolatban. Éppen ezért nálam ennek nincs is nyoma a neten és nem is lesz; pedig 10 éve együtt vagyunk.

2016. jún. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Ez is a tipikus "mutassuk meg a világnak, hogy micsoda szerelem van" dolog.
2016. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
nyálas,gáz,undorító,aberrált,gusztustalan...
2016. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#1:

Én láttam olyan csecsemőnek készített facebook profilt, ahol az anyuka írogatott a falon a baba nevében ilyeneket:

- Anyukám, de szeretlek!

- Én is téged!

- De én meg jobban

És telerakta szívekkel.

Na ez a gáz.

2016. jún. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8., ez valóban roppant durva...

Nekem egy ismerős pár van, aki rég egy profilon voltak ,de csak azért, mert a srác keveset volt otthon, a netezést nem tudta megoldani. Viszont mióta van saját netje, azóta a profil is külön van. Ilyen esetben megérthető. Egyébként én sem tudom hova tenni, hogy mi értelme van.

2016. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Okádék. :D Gondolj már bele, Pistának ír a Jóska, hogy mekkora hengerfej tömítés kell a kocsiba, erre Mari a felesége üvölt a konyhából miközben főz és nézi a mobilját, hogy Pista, írt a Jóska, de semmit nem értek belőle. :D

Ennyire igénytelen emberek nem lehetnek, és mégis vannak. A személyes tér teljes hiánya. Fújjjj.

2016. jún. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!