Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a közös...

Mi a véleményetek a közös Facebook profilról? (Pl Kiss Piroska és Nagy József beregisztrál Facebookra "József Piroska Kiss Nagy" névvel és csak azt az egy profilt használják)?

Figyelt kérdés

Nekem 2 ilyen ismerősöm is van, hogy a szerelmespár csinált anno egy darab profilt és csak azt az egyet használják közösen. Nem ellenzem, ha ők így boldogok, tegyék.


Én viszont nem nyitnék közös profilt a párommal. Semmi titkolnivalóm nincs és nem is lenne előtte, de ki nem állhatnám, hogy az üzeneteimet, amiket nem küldtek, más is olvasná (ugyanígy vagyok az említett ismerősökkel is, hogy az ismerősömre se szeretek ráírni Facebookon, mert a számomra vadidegen fiúja is látja), plusz, hogy meg kell minden egyes kép vagy videó vagy link megosztást tárgyalni a párommal.


Úgy érezném, a magánszférámat sértik.


És tudom, a nagy szerelmesek, akiknek a kapcsolatukat nem érheti rozsda tesznek így, de a testvérem és a felesége 6 éves koruk óta szeretik egymást, mégsem közös profillal vannak fönt Facebookon.


Nektek mi a véleményetek erről?



2016. jún. 4. 17:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ezek az emberek valószínűleg nem tudták beállítani a családi állapotukat egyedülállóról kapcsolatban-ra és egy köztes megoldást választottak.
2016. jún. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nevetséges és irritáló. Én már azon is felhúzom a szemöldököm ha valaki a párjával / gyerekével van a profilképen, elvégre az az ő profilja, nem a páré és nem a gyereké. Amikor valaki maga helyett a gyereket teszi ki, az nálam már törlőok. Hála az égnek még ilyennel nem találkoztam, mondjuk csak a legközelebbi barátaim ismerőseim fészen és nekik több eszük van ennél.

Az ember akkor is önálló személy marad, ha párt talál, szüksége van magánéletre, magánszférára és a telefon, laptop, e-mail, face szerintem a magánszférába tartozik. Szerencsére nincsenek ilyen ismerőseim csak szoktam látni pl. eladós oldalakon, hogy van ilyen. Őszintén szólva erről mindig az jut eszembe, hogy vajon az életben sem hagyják egymást élni, akkor is folyton egymás szájában vannak vagy legalább a wc-re elengedik a másikat egyedül?

Egyébként valaki írta itt előttem, hogy ezeket legtöbbször a nő kezeli, és tényleg. Az ilyen profilok mögött általában egy önértékelési zavarokkal küzdő, féltékenykedő nőt tudok elképzelni, aki a párja minden mozzanatáról tudni akar.

2016. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!