Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kondisok/Testépítők/Fitneszgur...

Kondisok/Testépítők/Fitneszguruk! Tulajdonképpen mi a jó a testépítésben? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Azokat a kövér embereket, akik sok-sok kilót leadnak magukról még talán meg is értem, mert tényleges feleslegtől szabadulnak meg, ami megkeseríti a mozgást és nagy hatással van az erőnlétre, de sosem értettem, hogy az emberek miért büszkébbek arra, hogy sima has/kar helyett kockás a hasuk illetve olyan a karjuk, mint egy "felfújt bőrzacskó" (bocsi a kifejezésért). Ha lehetne változtatni egy ponton a saját testemen, akkor gondolkodás nélkül azt választanám, hogy legyek 15-20 centivel magasabb a súlyommal arányosan, de az alkatomon, vékonyságomon továbbra sem változtatnék. Szeretem a vékony férfi slimfit ingeket és egyáltalán nem tudnám elképzelni, hogy egy póló feszüljön rajtam. Nem is érezném magamat jól benne. De azt sem értem, hogy sokak szemében miért vonzó az izmos testalkat. A nők sem elsősorban az izmos pasikra buknak, hiszen sok hozzám hasonló magasságú (168) pasit ismerek, akik az izmos testalkatuk ellenére nem sikeresebbek a csajozásban, mint én, míg nem egy cingár, magas haverom van, akiért rajonganak a nők, pedig ők is olyan ropik, mint én csak van egy 10-20 centis fórjuk felfele.

Szóval szerintem a kondizásnak nem sok értelme van, hacsak az ember nem fanatikus és tényleg élvezi ezt az életformát, de kétlem, hogy mindenki ennyire szeretne gyúrni heti 3-5 alkalommal és enni azt a sok cuccot/fehérjét. Általában akármit olvasok a neten, napi szinten belebotlok egy-egy kondizást/fitneszt/testépítést promotáló cikkbe vagy oldalba.



2016. jún. 7. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
sok embernek javítja az önképét, növekszik az önbizalma tőle. Másfelől pedig ez egyfajta divathullám, a felszínes, csak a magazinokból és a tévéből tájékozódó libákat könnyű vele felszedni. Egyébiránt valóban nincs sok haszna. Csak a nyers izomerőt nyújtják ezek az izmok, de állóképességet nem. Kötött, rugalmatlan testalkat az eredménye, aerob mozgás esetén a legtöbb ilyen kigyúrt arc hamar kifogy a szuflából.
2016. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagy fogyás után vagyok így tudok objektíven és szubjektíven válaszolni.

Szóval testet építeni baromira jó. A saját határaidat feszegeted, kemény és fegyelmezett munkával építed, formálod a tested. Gyúrás és fitness alatt nem feltétlenül kell gondolni az agyonra pattintott pasikra csajokra. Maradjunk egyszerűen a szépen formált deltákra, bicpeszre, tricepszre, enyhén kockás hasra, csajoknál a gömbölyded popóra és szép feszes tónusos testre. Hmm? Fantáziabizsergető, nem?

Egyszerűen ez az egészséges, ha arányos a tested, és ehhez bizony kell plusz izomzat.

Egyébként a fitness, gyúrás az már nem egy hobby hanem teljes életforma. Aki egyszer belecseppen és kitartó beszippantja. Jó közösség, szakít időt magára és az egészségére. A fehérjét és társait nem kell bántani. Neked is mindenkinek szüksége van rá csak neki nagyobb dózisban így porból viszi be. A többi sem a sátán terméke.

A lényeg szerinem, hogy ne mozogjon az emberek gondolkozása a végleteknél. A legjobb az aranyközépút. Megfelelő izomzat, megfelelő allóképesség, valós önkép és megfelelő, reális önbizalom. Ez az ami a testépítes igazi velejárója, hogy a tested mellett önmagadat is formálod.

2016. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 MZ.per.X ***** válasza:

Már alapból a kondis, testépítő, fitneszguru 3 különböző dolog, amit nem lehet egy kalap alá venni.


Amúgy meg ahogy előttem írják, aki ésszel edzi a testét, az nem csak mell bicót nyom, hanem tudatosan épít, formál, sportol. Egy egészségesebb életmód része, amiben csomó lemondás és kitartás is van. Meg kell válogatnod mit eszel, időt kell szakítanod a mozgásra, kitartás kell hozzá.


És van eredménye, mások is megdicsérnek, másképp nézel tükörbe, másképp állnak hozzád az emberek, rengeteget dob az önbizalmon.


Az meg hogy nincs sok értelme, az úgy baromság ahogy van. Ha már valaki napi 10 percet mozog, vagy gyalog megy a boltba, esetleg reggel lenyom 10 fekvőtámaszt, annak is több értelme van, mintha annyit sem csinálna.


Ráadásul ha úgy nézzük, egy hét az 168 óra. Ebből heti 3-5 óra kondizás az gyakorlatilag a hetednek csak 3-4%-a. Olyan mintha megnéznél két filmet, az igazán nem sok.

2016. jún. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
5 éve kondizok, mindig zavarba vagyok egy ropi ember mellett, mer tom hoy okosabb
2016. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy szó: ízlés. Az egyiknek tetszik, a másiknak nem. Az egyiknek örömet okoz, a másiknak nem. Emellett valóban sok az olyan, aki csak divatból meg a külsőségek miatt csinálja általában bután, de mindenben ez van. Amúgy a célzott testedzés a test alakításának legegyszerűbb és legpraktikusabb módja.


Az meg nem csoda, ha a testépítés nem ad állóképességet, mert nem arra való. Aki szeretne állóképességet, az végez olyan sportot, ami azt fejleszti. Sokan csinálnak ilyet a testedzők körében. Kicsit olyan ezért leszólni a testépítést magát, mintha leszólnám a vívást, mert nem tanulsz meg vele célbadobni.

2016. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem mi tesz valakit a pénz boldoggá,az olyan hájas,gazdag öregembereket,akikkel csak a pénzért fekszenek le,de ha belenéz a tükörbe néz,akkor okádni való.

Inkább én nézzek ki jól,mint az akivel szexelni akarok.Nekem az önkép fontosabb.

2016. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Alapból nem a lányok miatt edzünk (vagyis akik komolyan gondolják most egész végig azokról beszélek) hanem mert így jobban érezzük magunkat a bőrünkbe, esztétikusabbak, kidolgozottabbak vagyunk, naturalba nem lesz senki túl izmos, csak egy izmos,sportos testalkatot lehet kihozni, csak sokan nem tudják mi a natural határ.

És amíg nem voltál soha izmos nem tudhatod hogy milyen érzés, na meg a másik, hogy 100x egészségesebbek vagyunk mint az átlag emberek, elegendő csak minőségi teljes tápértékű kaját viszünk be amire szükségünk van a szervezetünkre, az meg hülyeség, hogy kötött lesz az izom ha nincs aerob edzés, ugyanolyan lesz mintha aerob edzés menne, de aerob nélkül mi is csak annyira bírjuk a futást mint más aki nem fut, mindenki abba jó amit csinál, és a legtöbb kondis szokott végezni aerob edzést mert a szálkásításnak fontos része.

2016. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésedet. Hosszasan fejtegeted, hogy neked magadon mi tetszik. Másnak meg más és azt nem tudná elképzelni, hogy "slimfit" blúzokban jár stb. Ennyi.


A másik része meg, hogy a nők se arra buknak. Tudod nagyon sok ember tök rendben van magával, egészséges önbizalma van, elégedett boldog és azért csinál dolgokat, mert neki jó és neki tetszik, nem pedig azért, mert "a nőknek biztos bejön".

2016. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Az egy nagy butaság, hogy nincsen erőnléte egy testépítőnek. Ja meg, hogy rugalmassága. Hogyne lenne! Ha rendesen betartod a diétát, nem kokszolsz és a megfelelő aerob és súlyzós edzéssel olyan eredményeket érhetsz el, amit el sem tudnál képzelni magadról.

Én utálom azt a szót, hogy gyúrni. Mit gyúrok? Az egómat? Hát legfeljebb azt...

Én koncentrált súlyzóst edzést végzek egy-egy adott izomcsoportra. Ez nem gyúrás, hanem egy olyanfajta edzés, ami elindít egy biológiai folyamatot kis testünkben, és arra sarkalja a szervezetünket, hogy zsírraktározás helyett izomépítésbe kezdjen.

Az hogy sokkal szimpibb egy "izmos" emberke mint egy kövér csóka, annak egy titka van: A lányoknak/fiúknak bele vannak kódolva evolúcionálisan az, hogy egy izmos egészségesnek tűnő férfi, illetve leányzó méltó arra, hogy utódokat nemzzen egymásnak. Ez ellen nem tehetsz semmit, ezt beláthatod te is. Ha meglátsz egy sportos jó dongájú leányzót neked is megakad a szemed rajta. ;) És ez a lányoknál is így megy, hiába tagadják. ^^

2016. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kit érdekel,mi tetszik a lányoknak?Én egy állat vagyok.Nem ember.Azért gyúrok,hogy minél nagyobb állat legyek.Inkább vagyok 170 centi 85 kiló,mint 190 cm 60 kiló
2016. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!