Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlzásba vitt alkoholfogyasztá...

Mandy1408 kérdése:

Túlzásba vitt alkoholfogyasztástól lehet tudathasadása az embernek?

Figyelt kérdés

Főképp pszichológusokat, pszichiátereket, toxikológusokat és nagy mennyiségben rossz minőségű alkoholt fogyasztó emberek (fiatalok, egyetemisták) véleménye érdekelne!

Egy régi ismerősömmel buliztunk, iszonyatos módon berúgott (amiket nagyjából fogyasztott: bolerós bor, vodkás pezsgős energiaitalos gyümölcslé), szokszor menni, állni alig bírt és olykor félrebeszélt, de voltak tiszta pillanatai, amikor lehetett vele normálisan kommunikálni.

Ebben az állapotban nagyon érdekes és súlyos dolgokat mondott nekem a múlttal és egyéb dolgokkal kapcsolatban.

Ezt követően ettünk és hazamentünk.

Van akkora tapasztalatom, hogy evés, de főleg alvás után nincs az a módosult tudatállapot, amiből ne tisztulna ki legalább annyira az ember, hogy tudjon magáról. Rosszul tudom?!?

Látványra is józannak tűnt ezek után. Az lehet becsapós?

Van az a keverés és mennyiség, amitől ez így megtörténhet?

Miután legközelebb találkoztunk, azt állította, hogy nem emlékezett semmire és ő ezek szerint részegen gátlástalan módon hazudik, mert ebből semmi sem igaz.

Később persze jóval szerényebb alkohol mennyiség után ismét magára cáfolt.

Most ez a srác hazudik, vagy a piától skizofrén lett?



2016. jún. 8. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak simán nagyon durván berúgott az ismerősöd.

De egyébként akinek valamilyen mentális problémája van (pl. skizofrénia) annak nem szabadna inni. Súlyosbítja a tüneteket.

De ha csak akkor volt olyan az ismerősöd, és csak az alkohol hatására. Tehát máskor tök normális, akkor biztosan nem skizofréniás. Az sajnos a mindennapokban is elég durván megnyilvánul.

2016. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Attól, hogy eszik és alszik, még nem lesz józan... attól, hogy józannak néz ki és lehet vele kommunikálni, még szintén nem józan. Az alkohol hatása alatt is tudunk magunkról (hacsak nem arccal fekszünk épp a saját hányásunkban), de ez nem jelenti azt, hogy józanok vagyunk. Amit leírtál, az részegen mind normális. Igen, megfelelő adagolással el lehet érni egy olyan részeg állapotot, amikor tudunk magunkról és tudunk rendesen beszélni is, de a normális esetben elfojtott dolgaink fellazulnak. Ez gyakran elég sok alkohol után áll be, és ilyenkor elég jellemző az is, hogy nem tudjuk megjegyezni, ami történik, és utólag nem emlékezünk.


Mellesleg ahogy az első mondja, nincs ok elmebetegségre gyanakodni, amíg valaki csak ittasan furcsa... az alkohol ilyen.

2016. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát a tudathasadás kizárva.

De akkor az, amit elmondott, igaz lehetett?

Valószínűleg a tudatalattiba józanul lefojtott dolgok kerültek felszínre, csak elszégyellte magát és ezért tagadta le az egészet.

Ezek szerint csak én nem voltam annyira berúgva még, hogy alvás után is részeg legyek... Soha nem is hallottam még ilyenről. o.O

2016. jún. 9. 07:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy igazán őszinte beszélgetéshez nagyon mély szintre le kell menni egy emberi kapcsolatban.


Az alkohol pedig idegméreg, egyből feloldja az esetleges gátlásokat, amik visszatartanának, hogy az igazat mondd.



A részeg ember ettől függetlenül hazudhat, és simán emlékezhet is, csak tagadja. De lehet, hogy akkor te az igazságot hallhattad. Ritka pillanata volt az az életnek :D

2016. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!