Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet tudathasadása valakinek...

Lehet tudathasadása valakinek a rossz nevelés miatt? Vagy ez már a génekben volt születéskor?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai tényezők és környezeti tényezők egyaránt hozzájárulnak a kialakulásához. A genetikai tényezők nagyon fontosak. Hogy milyen terhesség alatti, ill. gyerekkori élmények fokozzák a kockázatot, az máig vitás kérdés. Általában fiatal korban a stresszes, konfliktusos, erőszakos környezet növeli a kockázatot. Gyakran hosszan tartó stresszes élethelyzet a betegség kitörésének közvetlen előzménye (pl. egyetemen vizsgaidőszak).
2010. júl. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egészséges embereknél is mind a negatív, és pozitív érzések hosszan tartó elnyomása (évek) okozhat tudathasadást!


betegség miatt is kialakulhat!

valamint az előttem szóló által leírt dolgok is okozhatnak, bár a vizsgaidőszakot nem sorolnám ide. :)

2010. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"bár a vizsgaidőszakot nem sorolnám ide. :)"


Vizsgaidőszakban hullanak az egyetemisták, mint a legyek. Nagyon sokan egyetemről kerültek zárt osztályra, legalábbis ez volt a helyzet a BME-n 30 éve. Azóta lehet, hogy könnyebb lett :)))

2010. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha valaki tudathasadásos lesz egy ZHtól, vagy UVtől, vagy egy szimpla vizsgától, akkor ott valami egészen más probléma van a háttérben!!!
2010. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:32


1. Nem szimpla UVtól, hanem hat héten át fennálló stresszes élethelyzettől.


2. Persze hogy más probléma van a háttérben: genetikai hajlam. Amiből akkor alakul ki betegség, ha egy esemény kiváltja. Ilyen esemény lehet pl. egy több hétnél tovább fennálló stresszes életszakasz. Pl. egy fiatal esetében, aki hajlamos a szkizofréniára, a durva, veszekedős, alkoholista szülők/testvérek olyan stresszel teli családi életet okoznak, ami miatt kialakul a betegség. Ezzel szemben rendezett, jól működő családban kisebb eséllyel alakul ki akkor is, ha a hajlam megvan. Ezért van az, hogy a szegény családban nevelkedő fiatal nagyobb eséllyel lesz szkizofrén, mint a gazdag családból származó.

2010. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Én olyanra gondoltam inkább, hogy pl. egyszer szeretik a gyereket, máskor kiabálnak vele, hirtelen váltakozó, szélsőséges érzelmek veszik körül. Szóval mondjuk az anyja is úgy viselkedik, mint akiből kettő van, egy jó és egy rossz. Valami ilyesmire gondoltam.
2010. júl. 19. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia, sztem amit leírtál akkor, ha genetikailag erős hajlama van, és nagyon gáz a családi helyzet.

de nem vagyok pszichomókus. :)

2010. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 14:25


Ezzel kapcsolatban bonyolultabbnál bonyolultabb elméletek vannak forgalomban, egyik sincs szerintem teljesen elfogadva.


Az biztos, hogy kockázati tényező a túl sok érzelmet "forgalmazó" család. Tehát ahol minden bolhából elefántot csinálnak, állandó dráma van.

2010. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!