Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy van az, hogy jobb kezes...

Hogy van az, hogy jobb kezes vagyok, bal kézzel csak tükörírással tudok írni és ha azt tükör elé teszem, szebb és olvashatóbb a külalakom mint amit jobbal írtam?

Figyelt kérdés

2016. jún. 11. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kiskorodban nem szoktattak át bal kezes írásról jobb kézre?
2016. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Több helyről hallottam (meg azért érzem is, konkrétan ha olvashatóan akarok írni, inkább szabványbetűket használok), hogy az európai iskolás kézírás amolyan idomított módszer, kényszerből megtanulod, de semmi kézhez álló lendületessége nincsen, így aztán a kialakuló rutin eltorzítja, mert ösztönösen előjön a lendületesség. Ha pedig bal kézzel tükörírsz, valószínűleg nem jön elő a rutin (lévén nincs), így jobban ügyelsz a külalakra. Gondolom, lassabban is írsz bal kézzel.
2016. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban én is tudtam ballal tükörírással írni. Most a kérdés kedvéért megpróbáltam, még mindig megy de a tükörben nem szebb a külalakja, mint a jobb kezesnek, sőt. Mondjuk lehet azért, mert 10 éve nem gyakoroltam.


Amúgy én csak táblára ill. függőleges felületre tudok bal kézzel írni, oda ugyanúgy, mint jobbal. Vízszintes felületre pl. papír az asztalon, már nem szép, lassabban is megy.


Más területen nem vagy kétkezes?

Úgy értem, hogy én pl. mikor melyik kezemmel eszek, mindkét kezemmel tudok festeni (egyszerre is), vágni, mosogatni, ilyeneket. A biciklimen pl. fordítva vannak bekötve a fékek, mert úgy kényelmesebb. Csak írni kényelmesebb jobbal, mert azt eleve úgy tanították. Amúgy nekem apukám balkezes, de ő is jobb kézzel ír, mert az iskolában akkor még csak úgy engedték. Engem nem szabályoztak be, lévén 4 évesen már írtam de mivel így láttam mindenkitől, evidens volt a jobb kéz.

2016. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az európai "szépírásnál" ez nagy igazság. mint írtam, én 4 évesen tanultam meg írni, szóval mire iskolába kerültem 7 évesen, bőven megvolt a sajátos írásképem (jobbra döntött betűk, a g,y,f betűknél a "fecskefarkat" nem húzom be, stb.). Erre az iskolában sorra küldték haza a füzeteimet a házikkal, hogy "a gyerek csúnyán ír, tessék gyakorolni". Vért izzadtam a hülye kerek gyöngybetűkkel, már sírtam ha elő kellett venni a füzetet. Aztán kikerültem a 2-ból és onnantól kezdve a kutyát sem érdekelte a kézírásom, olvasható legyen azt csókolom. Azonmód vissza is álltam a saját betűimre. A mai napig közel ugyanúgy néz ki az írásom, érdekes mód senkit nem zavar, hogy az idomított gyöngybetűknek nyomát sem lehet felfedezni benne. Szerintem ez az írásidomítás totál hülyeség. Oké, hogy próbálják a gyereket megtanítani szépen és olvashatóan írni, na de oldalakat gyakorolni csak azért, mert a tanító néni szerint nem elég gömbölyű az az o betű, csak az írást utáltatja meg a gyerekkel.
2016. jún. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Édesanyám azt mondta, hogy nem szoktattak át bal kézről jobb kézre, viszont az valóban igaz, hogy van olyan, amikor észre sem veszem és bal kézzel csinálok dolgokat: eszek, varrok, rajzolok stb.

És igen, bal kézzel lassabban írok, viszont sokkal olvashatóbban, még tükörírásban is.

2016. jún. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!