Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért keveslik sokan a fizetés...

Miért keveslik sokan a fizetésüket? A környezetemben sokan keresnek 130-150e ft netto körül, de a cigi, csoki, édességek a kosárban landolnak mindig.

Figyelt kérdés

Szubjektív dolog hogy kinek mennyi volna elég, de azt leszögezhetjük hogy aki 200at kap, az annyival többet is baszik el, ahogy a 800e ft fizetéssel rendelkező is

Nagyobb autó, ház, drágább holmik stb.


Tehát a kisebb keresetű ugyanúgy költ feleslegesen, pl ásványvíz helyett csapvizet/forrásvizet(lakóhelyemen jutok hozzá és 5 literes gallonnal hozok ha arra járok) iszok

Kajában azt veszem és eszem, ami a szervezetnek hasznos, tojás túró, disznó vagy csirkehús.

Szénhidrátból rizs, krumpli, tészta, kifli, zsemle.


Energiaitalt, chipset, édességet meg akkor veszek ha megkívánom és nem kell semmire sem költeni a hónapban csak magamra, meg benzinre.


Ma voltam boltban az előttem lévő vevő 15db 150ft-os jégkrémet vett, két kenőmájast, 4 0.25-ös kólát és 3000ft körül fizetett, úgy hogy ebben főként élvezeti cikk van és nem hasznos kaja.


2016. jún. 11. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

ez rendkivul tre magyar szokas, hogy a masik zsebeben turkalsz. ezen fokent nem javit, hogy cikkre pontosan tudod, mi volt az elotted allo kosaraban :)

arra nem gondolsz, hogy 1: nincs hozza kozod 2 : pofatlansag kinezni a masik kosarat 3: lehet, hogy neki most volt a " masra nem kell kolteni , csak magamra es benzinre" bevasarlasa? 4: lehet, hogy mar a fontosabb dolgokat megvette, most csak leszaladt 1-2 dologert...?

stb.

sokan azert keveslik a fizetesuket, mert az, hogy az alap dolgokat ki tudjak fizetni ( lakhatas, elelem, ruha) masra abszolut nem marad, vagy mar ezekre is csak nehezen jut. az embernek vannak igenyei szorakozasra, pihenesre, nehany luxusra is alap elemi igenyek mellett, amik mindenkinel mas takarnak. lehet, hogy valakinek a nasi az extra, masnak meg az a penz mondjuk a benzintartalyban landol es autokazik vele. nem egyformak a preferenciak, ezert kar is ilyesmirol elmelkedned, foleg ilyen stilusban, ne akard beosztani mas penzet.

abban az egyben igazad van, hogy sokan vannak, akiknek vilag penze mellett is lenne arcuk sirankozni azon, hogy az nekik keves.

2016. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Nekem csak egy kérdésem van, te tényleg képes voltál megszámolni a jégkrémet a másik kosarában??? Közben pedig arra gondoltál, hogy kiírok erről egy kérdést ahogy hazaérek????


Csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, mindenki magánügye mit tart soknak vagy kevésnek. Ehhez pedig sem neked, sem nekem nincs semmi közünk, ki mit vesz, ki mire költi, ki mennyit keres. Ha pedig annyira érdekel miért nem kérdezed meg őket, biztos tudnál pár hasznos tanácsot adni nekik, nem pedig itt kérdezgetni nagy rosszindulattal, süt belőled a megkeseredettség.

Lehet lepontozni.

2016. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Egyik, hogy sok közöd nincs hozzá. A másik meg, hogy miért baj az, ha valaki élvezeti cikkeket vásárol? Egész hónapban keményen dolgozik, megérdemli.


Viszonylag kevés pénzből is meg lehet élni olyan szinten, hogy van mit enned és van hol laknod. De azért az emberek többsége ennél kicsit színesebb életre vágyik: szeretne valamilyen hobbijának élni, szeretne utazni, szeretne szórakozni járni és így tovább...szerintem csak így van értelme az egésznek.


Meg aztán az értelmesebb emberek szeretnének némi tartalékot és összekuporgatni arra az esetre, ha valami baj történne...

2016. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gnoomage ***** válasza:
100%
Azért mert egy átlag ember 8-10 óra melóért nem csak 3-5.000 forintos élvezeti cikkeket akar venni. Ez a csak a benzin és a kaja a létminimum, teljesen ugyan ezen az elven tartanak kb rabszolgákat pár országban, hisz ha nem dolgozod ki a beled, éhen halsz. Ezt Európa közepén, a folyamatos "Magyarország jobban teljesít!" szöveg mellett nem akarja elfogadni az átlag ember, tényleg jól akar élni, új dolgokat venni, hétvégén kirándulni, stb. ha már hétköznap minden nap leszívják az erejét.
2016. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem ilyen válaszokra számítottam, vagy én fogalmaztam rosszul.

Arra akartam célozni ezzel, hogy én ugyanennyi pénzből élek, járművet tartok fent(ez a hobbim), marad pénz illatszerre, ruhára.

Akkor költök "felesleges" kajára ha nincs előreláthatóan nagyobb kiadás, téli időszakban jobban megnézem az árakat, meg ilyenkor rakok félre nyárra


Nekem csak az furcsa hogy más elfüstöli, megissza, kvázi semmi értelmeset nem csinált, ugyanakkor én azonos pénzből rendben tartom magamat és a hobbimra áldozok amiből visszajön az az élvezet mint a dohányosok és alkoholisták esetében.

2016. jún. 12. 00:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Miért troll az aki azt írja, hogy a kérdezőnek mi köze ahhoz, hogy ki mire költi a pénzét? Ez a baj velünk magyarokkal, sokan mindenkinél mindent jobban tudnak, bezzeg én, stb...igazi megmondóemberek:(

Sokkal többre jutnánk, ha mindenki a saját dolgával foglalkozna és nem azzal, hogy ki mit tesz a bevásárlókosarába....

2016. jún. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"kvázi semmi értelmeset nem csinált"


Esetleg az ember nemcsak "értelmeset" szeretne kezdeni a pénzével, pláne abban az értelemben, ahogyan te az értelmeset meghatározod.


Én pl. szeretek leülni 5 percre és inni egy üdítőt, ha a városban mászkálok és megszomjazom, ami a nyári melegben ugye elég gyakran előfordul. Na most egy üdítő a legtöbb olcsó helyen is 300 Ft-tól indul, ami azt jelenti, hogy 130-as nettóból aligha engedheti meg magának az ember, hogy csak úgy igyon egyet bármikor. De sokan szeretnek pl. kávét is inni, amikor rájuk jön, akár naponta többször is.


Na most akkor magyarázni meg mentegetőzni kell, miért elégedetlen az ember a fizujával, ha egy rohadt üdítőt vagy kávét nem ihat meg akármikor, amikor kedve tartja? Bazzeg, az embernek nem a puszta túlélés a célja, ha még nem tűnt volna fel...


Mellékesen, ahogy látom, kocsid neked is van, és gondolom, ki lennél akadva rajta, ha nem lenne rá pénzed. Holott rohadt sok ember szerint pl. a kocsi teljesen felesleges luxuscikk, amire hülyeség költeni.


Szóval hadd döntse már el mindenki saját maga, mi az igénye. Úgysem fog havi 200-ból helikopterrel járni senki.

2016. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Rólad is írhatná valaki, hogy "ott állt előttem a sorban, vette az egészségtelen disznóhúst, meg a krumplit, tésztát, fehér kenyeret. Aztán csodálkozik, ha beteg lesz."
2016. jún. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy érzik, hogy nem tudnak belőle normálisan megélni. Édesanyám 130 ezer nettót keres. Ebből lejön a lakáshitel, kettőnk kajája és egyéb alap szükségleteink, rezsi. Számold csak ezeket össze. Ehhez még hozzátartozik, hogy iskolába járok és a tankönyvek sincsenek ingyen, de elég sokszor becsúszik valami egyéb költség is. Csőtörés és hasonlók, amik nem kis pénzek.


"Szubjektív dolog hogy kinek mennyi volna elég, de azt leszögezhetjük hogy aki 200at kap, az annyival többet is baszik el, ahogy a 800e ft fizetéssel rendelkező is

Nagyobb autó, ház, drágább holmik stb."

Ez ugye csak vicc? Nem elb*ssza a pénzt, hanem minőségibb dologra fordítja. Gondolom még sosem laktál olyan házban, ahol rád dől a fal. Elárulom, nem túl kellemes. Meg olyan kocsi sem, amit havonta kell szervizelni.


Jó pár dolog érdekes még, amit írsz. Te ásványvíz helyett csapvizet vagy forrásvizet iszol? Nagyszerű. Annak azért nézz utána, hogy az ország nagy részén milyen minőségű a csapvíz és hány helyen van forrás. Édesanyám pl. a munkája miatt néha tud ingyen kaját hozni. Most kérdezzem meg, hogy te miért nem szerzel valahonnét ingyen kaját?


"Kajában azt veszem és eszem, ami a szervezetnek hasznos, tojás túró, disznó vagy csirkehús.

Szénhidrátból rizs, krumpli, tészta, kifli, zsemle."

A szervezetnek az is hasznos, ha sportolsz. Sportolsz? Az is hasznos, ha minden nap jógázol. Jógázol? Kenyérből teljes kiőrlésűt veszel? Észre sem veszed, hogy egy táplálkozásban járatos emberke, rólad is kiírhatna egy ugyanilyen szintű kérdést. Most akkor te miért nem étkezel még a mostanidnál is jobban?

Amúgy azt is megnézném, hogy napi mondjuk 500 forintból, mégis milyen minőségi menüket dobnál össze.


És mindenki arra költ, amire szeretne. Neked az autók a hobbid? Oké, engem pl. ez teljesen hidegen hagy, de az energiaital ízét szeretem. Elhiszed, hogy kevesebbe kerül naponta egy energiaital, mint a benzinpénzed? És elhiszed, hogy az te hobbid nekem nem hasznos? Mert igazából te is élvezeti cikkre költesz, csak más jellegűre. Van, aki a számítógépét tuningolja. Van, aki a finom kajákat élvezi. Van, aki a dohányzást.

2016. jún. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretnek panaszkodni mi olyan új, vagy meglepö ebben? És mindenki a saját dolgait tartja a legfontosabnak.
2016. jún. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!