Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nem szeretnek itélkezni...

Akik nem szeretnek itélkezni mások felett : ti ezt az elvet mindig, mindenkire képesek vagytok alkalmazni vagy vannak, akiknél már nincs mentség egy tettre?

Figyelt kérdés
Nem olyan szélsőséges dolgokra gondolok, mint gyilkosság,erőszak..stb. Hanem inkább az emberek közti játszmázásokra, lelki bántásra, rosszindulatra, szoval negativ jellemvonásokra. vagy pl. rossz pletykákra,amiket hallotok valakiről.
2016. jún. 15. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó szélsőségesnek lenni. Ezért egy nem ítélkező, mindenkit elfogadó, toleráns ember is szélsőséges, ami nem jár mindig előnyökkel saját magára nézve. Az egyensúly itt is ugyanolyan fontos , mint akárhol máshol.
2016. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretek ítélkezni senki felett. Nem vagyok én se több, se jobb másnál.

Vagy azok akik "ítélkeznek" milyen joguk van másokat lemondani, meg lenézni?

Hát nem ember mindenki?

Vagy lehet azok akik ítélkeznek jobban érzik magukat atttól, hogy valakit ilyennek mondanak, mert ők is meg tudtak szólni valakit...Ettől ők különlegesnek érzik magukat bizonyára...

"Ne ítélkezz, hogy ne legyél ítélve.", "Amilyen mértékkel mérsz, olyannal leszel te is"

Érdemes egy kicsit ezeket elgondolkozni szerintem..

2016. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ne ítélkezz, hogy ne legyél ítélve.", "Amilyen mértékkel mérsz, olyannal leszel te is" "


Remek gondolat. Ezek alapján bátran lehet ítélkezni, hiszen mindenki pont azt nem viseli el, amit ő maga sem tesz. Például a becsületes megveti a bűnözőt, az őszinte a hazugot, a hűséges a félrelépőt és így tovább.

2016. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy én ítélkezősként válaszolok, de én azt figyeltem meg, hogy akik nem ítélkeznek, az csak látszólagos. Néha sokkal feszültebbnek, és idegesebbnek látom azokat, akik úgy tűnnek, hogy nem ítélkeznek, mert az csak látszólagos. Úgy is fogalmazhatnék, hogy képmutatás.

Szerintem nincs olyan ember, aki nem tör pálcát más feje felett, legfeljebb azt próbálja bebizonyítani, hogy ő aztán mindenkivel megértő közben ott fortyog magában.

Vagy egyszerűen magát akarja megóvni a negatív hatások ellen, és magának is hazudik amikor hátat fordít egy negatív behatásnak.

2016. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeretem azokat, akik kötekednek azzal amit válaszul írok.

Nyílván ezért leszek lepontozva.

Egyszerűen nem szeretem, ha le kell nézni valakit valamiért, bár más se különb attól.

Az, hogy különbséget tesz valaki a jó és rossz között az megint más.

Ítélkezni hülyeség.

Belül emészted magad emiatt.

2016. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Szeretem azokat, akik kötekednek azzal amit válaszul írok.

Nyílván ezért leszek lepontozva."


Nocsak, ez ítélkezésnek hangzott... :)

akkor mégsem vagy olyan nemes jellem?

2016. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szereted másolgatni a szövegemet? :)

Ja, és AKINEK NEM TETSZIK AZ PONTOZZON LE.

Miből lett volna ez ítélet?

Látszik, hogy nem tudsz különbséget tenni :)

2016. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonlót tapasztalok, mint a #4-es válaszoló. Nyugodtan meglehet sértődni, de még egy értelmes embert sem láttam, aki előadta a "ne ítélkezzünk" szöveget.

Neten elég sok helyen (itt is) látni, hogy valaki beírja a sablon szövegeket, hogy ne ítélkezzünk, milyen jogon tesszük és hasonlók. De igazából tiszta káosz, amit írnak. Mi az, hogy nincs jogunk ítélkezni? Melyik jogszabály tiltja? Vagy hogy meri bárki is így korlátozni más jogát? Más jogát korlátozni szabad, de ítélkezni nem?

Meg, hogy ugyanolyan emberek vagyunk. Ja... Mondjuk, az ilyen emberek még biztos nem töltöttek el egy éjszakát nemi erőszaktevőkkel egy cellában.

Szóval egyrészt az a gond a dologgal, hogy egy szépnek HANGZÓ dolgot próbálnak előadni, nagy szavak dobálásával, de semmi ténylegesen komolyan átgondolt dolog nincs az egész mögött. És az ilyen embereknél mindig tapasztaltam más jellegű dolgoknál is ezt a hozzáállást.

A másik, amit már írtak, a képmutatás. Előadják a dolgot, de ha én előttük nekiállnék agyonverni egy idős hölgyet, akkor ösztönszerűen elítélnének és nem a magasztos gondolatok járnának a fejükben. És teljesen jogosan tennék, mert elítélendő tettet vittem véghez előttük!

És igazából, mégis mi a gond azzal, ha valaki elítél valakit vagy valaki tettét?

2016. jún. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Mcgalagony17 ***** válasza:

Én eléggé toleráns embernek tartom magam, a szociális szakmában is dolgozom. Nagyon nagyfokú negatívumokat kell tapasztalnom ahhoz, hogy kioktassak valakit, mivel azt vallom, hogy mindenkinek joga van szabadon döntéseket hozni, és okulni belőlük- hisz az az igazi tanulás alapja-,de ha például azt látom, hogy egy barátom a falnak rohan például érzelmi ügyekben, azért nem állom meg szó nélkül. Természetesen csak akkor, ha úgy érzem, hogy magától belátható időn belül nem jönne rá, hogy helytelen játszmákat folytat. Elmondok egy véleményt, majd hozzáteszem, h "De ez a te életed" és úgy is gondolom. Viszont ezért cserébe én se tűröm, hogy unatkozó emberek az én életemen csámcsogjanak.


22/N

2016. jún. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!