Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismerősöm olvasott egy pszicho...

Ismerősöm olvasott egy pszichológiai olvasmányba olyat, h senki se akar neked jót, se a párod, se anyád, tesód, barátok, igaz ez?

Figyelt kérdés

A kérdésbe nemtudtam normálisan leírni tehát:

Egyik ismerősömmel beszélgettem, mondta hogy olvasta egy könyvbe vagy valahol, hogy igazából kimondatlanul de senki se akar jót neked, mondta is hogy ő 1x a családja miatt bukott csomó pénzt mert lebeszélték a dologról pedig bejött volna, mit gondoltok? Szerintem full igaz.. testvérem iszonyat irigy ha barmi sikerül/veszek valamit, anyám hát.. benne is van féltékenység sokszor érzem azért, szerintem van ebbe a kis szövegbe valami, mit gondoltok?


2016. jún. 15. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
ha valaki feltétel nélkül szeret téged, az biztos hogy jót akar neked
2016. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet rossz családba születni, ahol valóban utál még a saját anyád is, de azért ritka. Aztán lehet paranoiásnak lenni, amikor azt hiszed mindenki ellened van, csak éppen a valóság nem ez. A barátaidat viszont te válogatod meg, ha ők sem akarnak neked jót, akkor nagyon rossz emberekkel veszed körül magad.

Az az indoklás, amit a példádban írtál, egyáltalán nem állja meg a helyét, mert, akit le lehet beszélni, az nem is akarja annyira, illetve hogy lett volna-e pénze az adott dologból, csak akkor derült volna ki ha megcsinálja.

2016. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát de szeretetből lehet féltés/aggódás miatt mondani hogy nem akarod h megvegye/ megtegye stb pl anyam egyszer tiltott egy fiutol mert szerinte nem hozzam illő volt, és annal inkabb elszoktem meg hazudoztam .. azzal tett rosszat h jot akart

Nem vagyok paranoiás szerintem nem így kéne értelmezni ahogy írtam, hanem maskepp atgondolni nyilván nem így kell felfogni h utal a vilag

Jó de az a fiam pénze arra fekteti be amibe akarja , nem még lebeszelem róla mert 0uzleti erzekkel en jobban tudom, igen a vegen kiderult h jol jart volba mert igy atpasszolta ismerosenek a lehetoseget

2016. jún. 15. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szerintem a családtagok nem azt nézik, hogy nekünk jó e mondjuk egy dolog, hanem hogy ő nekik személy szerint jó e vagy sem. Erre a legjobb példa például hogy nekem mondjuk van egy barátnőm aki nagyon boldoggá tesz, de ők nekik nem tetszik a személyisége ezért nem akarják hogy vele legyek.
2016. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Anthony de Mello Ébredj tudatára c. könyvét olvasta. Nagyon durva és nagyon igaz könyv. Kb. kétszer dobtam el az elején, hogy micsoda hazugság, aztán mégis végigolvastam.


[link]

2016. jún. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igaz. De ez lehet félrefordítás vagy rossz értelmezés is. Család, barátok, ismerősök biztosan csak jót akarnak. Viszont ők mégsem ismernek téged teljes valódban. Beleviszik a véleményükbe a saját érzéseiket, helyzetüket, lehetőségeiket és ennek megfelelően adnak tanácsot. Az, hogy az ismerősöd pénzt bukott (a mondatból kihámozva, az csak virtuális, elképzelt pénz volt), az nagyon jó felelősség-elhárítás, mert ő nyilván beszari volt és nem merte vállalni a saját érzéseit, benyomásait. Hogy valami bejön vagy sem, sokszor kiszámíthatatlan és csupán szerencse kérdése. Ha a tanácsadók is ezt érzik, akkor óvatosságra intve inkább lebeszélnek a dologról, ami "rosszakarásnak" egyáltalán nem tekinthető.
2016. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na csak értitek a lényeget ott a pont hogy beleviszik a saját érzelmüket, nézik hpgy nekik mi a jó, nem fogadják el sokszor h te szereted de ők viszont nem stb ezt így kell felfogni és látjátok maris igaz.


Lehet h az a konyv volt en is el akarom olvasni!!:) vegre valami az igazsagrol

2016. jún. 15. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Erős a kijelentés. Persze, van olyan család, ahol a szülők mondjuk a saját érzelmeik miatt tesznek rosszat a gyerekkel. De pl. ha egy 12 éves gyerek kitalálja, hogy ő heroinozni akar és a szülők nem engedik, akkor a szülők nem tettek semmi rosszat. Sőt...

A baj az, hogy sok ember még azzal sincs tisztában, hogy saját maga mit akar és saját magának mi tenne jót.

A könyvre rákerestem és találtam pár idézetet. Nekem úgy tűnik, hogy a szerzőnek vannak teljesen jó gondolatai, csak elmegy a szenzációhajhász írásba... Kár, nagyon kár.

2016. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!