Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor valaki művészként oldalt csinál magának Facebookon?

Figyelt kérdés

Olyasvalaki, aki foglalkozik egy adott művészeti ággal, de nem ismert különösebben, viszont elismert adott körben?


És arról, ha valaki teljesen amatőr?


2016. jún. 18. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Itt is igaz, hogy nem a legjobb érvényesül hanem a "leghangosabb"
2016. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazából gondolkodom rajta, hogy csinálok majd egy ilyet. Verseket írok. Még nem most, hanem ha már lesz több publikációm, ne adj isten, ha összejön egy saját kiadás. Volt évfolyamtársaimnak is van, pl. van, aki zenél, és vannak saját dalai stb. Igazából azzal semmi baj, csak ha az ember maga csinálja, rögtön elgondolkodik, hogy nem túlzás-e ez. (Nem arra gondolok, hogy poet.hu-n meg más bárki által használható oldalakon publikáltam, hanem irodalmi folyóiratokban, vagy honlapokon.)
2016. jún. 18. 10:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát engem kicsit irritál amikor a 13 éves kiscsajok akiknek a rajztudása leragad egy szar minyonnál csinálnak maguknak fb oldalt és odaírják, hogy "művész". De aki ügyes (és lehet amatőr is) annak meg jó hogy egy helyen vannak a művei és meg lehet őket csodálni. Persze ez szubjektív dolog hogy mi érdemes erre meg mi nem, szóval én is azt mondom hogy nem veszthetsz vele ha csinálsz, hátha így ismernek meg.
2016. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki számít művésznek.

Verset írtam már, nem okozott gondot.

Rajzoltam sok évig, elég jól, de nem profi szinten.

Zenélek több éve.

Fotózni is tudok ebből adódóan.


Ennek ellenére nincs facebook oldalam, ami annak tudható be, hogy nem vagyok egy felvágós, dicsekvő egoista típus. Szeretek a háttérben maradni.

Mások lehet hogy a helyemben már több ezres nézettséget szereztek volna, agyon reklámoznák magukat, terjesztenék ahol csak lehet... Sokan ezt teszik. Én is megtehetném. Pl egyik ismerősöm rájött arra, hogy forrasztópisztollyal lehet fa lapra égetni. Pár nap múlva már létrehozott egy oldalt magának, hogy ő művész, és rendelni is lehet tőle... LOL

Szóval mindenki másképp kezeli a helyzetet. Valaki tesz érte, de igazából nincs benne semmi különleges, csak felhypeolja saját magát, és vannak olyanok, mint én, akik nem foglalkoznak promotálással, nem verik nagy dobra hogy valamiben tehetségesek. Mendzselésben amúgy sem vagyok jó. Az életemet sem tudnám irányítani egyedül, viszont kreatív vagyok.

2016. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még.
2016. jún. 18. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van írói oldalam, mert az oldalon, ahova a regényemet töltöttem fel, egyre többen kezdtek érdeklődni iránta, és Facebookon egyszerűbb volt megosztanom az apró kis dolgokat vele kapcsolatban, meg hogy mikor frissítem a fejezeteket. Nem arról szól, hogy hájpolom magamat, negyven lájkolóm van, azok az emberek, akik olvassák, amit írok. Külön fiókot csináltam hozzá, egy nem írós ismerősöm se tudja, hogy van ilyenem. Egyébként, amikor kiadásról van szó, vagy bármiről, amit a saját nevemen csinálok, és "művészet", azt a saját Facebookomon szoktam megosztani szimplán, mert büszke vagyok rá, és általában az ismerőseim is támogatnak benne.
2016. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annak a mővésznek ajánlott is aki megrendeléseket is csinál, pl rajzosok, ékszerészek, stb.
2016. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
én támogatom, egyedül az zavar amikor már mostanában minden második ember "fotóművész" és a facebook-on tolja a "művészi" képeit. de amikor tényleg eredeti, az szerintem nagyon értékelendő
2016. jún. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jó versek, és érdekelhetnek embereket, akkor nagyon jó. Csak az az unalmas tucat hatása ne legyen, amit sok helyen lehet látni, hogy az ember meghatódik attól, hogy lehet egy művész oldala, mintha bármit is érne vele.

Hozzáteszem, ettől senki sem lesz ismert, mert ahhoz még az emberek bekell kövessék az oldalát, amennyiben érdekli őket a tartalma. Rengeteg nem-látogatott oldal van, ami csak úgy áll millió más használatlan oldal között.


Ha egy művészoldal népszerű, követhető, dicséretes, arról csak jót lehet gondolni:)


Én személy szerint, ha volna is megosztani valóm, nem a saját nevemmel csinálnám az oldalt, mert ez inkább úgy hangzik, mintha reklámoznám magam.

Nagyon frappáns neveket lehet adni egy oldalnak, olyan címet, ami felülírható a tartalomra, összességében jellemzi azt, amiket megosztani szoktál.

2016. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És arról, ha valaki teljesen amatőr?


Eddig nem tapasztaltam olyant, hogy érdekes dolgokat tegyen az, aki teljesen amatőr.


Néha azt is rosszul veszem le, hogyha művészet kedvelő/űző ismerősök közt akik érdekesebb dolgokat csinálnak, azok nem villognak művész oldallal.


De sokszor természetes, ha alapból sok internetes visszajelzést kapnak, és egyértelműen látszik, hogy érdekelt az, amit csinálnak.


Vagy már valamilyen művészeti intézményekben részt vettek.

pl. Az egyik ismerősöm ír, fiatal, de már kiad egy könyvet, és érthető, hogy a művész oldalán reklámot készít a beszerezhető könyvről. Vagy valaki kiállítást készített legalább egyszer a munkáiból.

2016. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!