Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem vagyok képes sírni?...

Miért nem vagyok képes sírni? Érezni szeretnék.

Figyelt kérdés

Majdnem 19 éves lány vagyok. A boldogságot könnyedén kimutatom, sokat nevetek. De sírni utoljára egy bő éve sírtam, de az durva volt. Egy egyszerű szódolgozatomat írtam éppen, nem tanultam rá, tudtam hogy egyes lesz. Ezek nem zavarnak általában mert tudom, hogy saját hibámból történnek. De itt ki kellett mennem az óráról, és sírva fakadtam a folyosón, szó szerint orrvérzésig sírtam (2-3 perc sírás után ömlött a vér az orromból). Hihetetlen jól esett utána.

Igazából úgy merült fel bennem ez a kérdés, hogy megnéztem ma egy Amerikai fater részt (s07e14), ami kutyás epizódra sikerült, néhol elég szomorkás hangulatú és engem ezek az állatos dolgok mindig megérintettek. Sírtam is rajta, de inkább utána. Ezek olyan jól esnek, mintha kiadnék egy-két gondolatot a fejemből. De olyan ritka, mint a fehér holló.

Nyilván örülök, hogy nem történnek olyan rossz dolgok, hogy már én is sírjak, de igazából mások a helyemben már csomószor sírtak volna (barátnőkön tapasztalom).

Van aki ez miatt "irigy", mármint de jó nekem, hogy.... De nem jó. Ez is felemészt egy idő után.

Az is gond lehet, hogy régebben elfolytottam a sírást, ma már nem is nagyon megy. Viszont ezzel járhat az is, hogy érdektelenné válnak a dolgok számomra? Vagy előbb lett minden érdektelen és azért nem reagálok, és ezért nem érint semmi rosszul?



2016. jún. 18. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Majd megyünk a nagy varázslóhoz és kérünk neked könnymirigyeket :))

Lehet csak annyira jó életed van, hogy depresszió közelébe se vagy, mérföldekre is vagy tőle, ezért igazából nincs okod a sírásra. Dolgok attól még megviselnek téged én szerintem, attól még hogy könnyek nem jönnek, még megbánthatnak a dolgok és érző lény vagy :D

Egyből ez jutott az eszembe amúgy:

https://www.youtube.com/watch?v=Q8JEvsny7iE


Nem fog semmi értéktelenné válni számodra, nem kell izgulnod. Majd lesz valami ami kihozza belőled. Meg szerintem csak egy ilyen átmeneti időszakod van :)

Ja és igen, a sírás jót tesz az embernek, oldja a stresszt, feszültséget stb.. Ezért érzed jobban magad utána :P De gondolom ezt tudod.

21F

2016. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazán remélem, hogy én nem vagyok robot, különben tényleg irány a nagy varázslóhoz :D

Egyébként engem is megviselnek a gondjaim, ahogy másokat a saját problémáik, csak én nem kerítek neki akkora feneket. Bár ez lehet sokaknál így van, csak az én közegem ilyen nyílt és érzelmekkel teli ezen a téren :D

Valószínűleg ezért gondolom azt, hogy érdektelenek számomra a saját dolgaim. Nem tudom :D

Tudod mit nem értek? Hogyan tudtam ennyire kiborulni egy rossz dogától, hogy még az orrom is vérzett :D pedig nem is vagyok orrvérzős.. Ez egy rejtély marad :)

Köszönöm a válaszod! :))

2016. jún. 18. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha a barátoddal gondjaid lesznek, majd visszasírod ezt az időszakodat szó szerint :D Bár ne legyen inkább ilyen.

Jó tudni hogy ti nők se igazán értitek hogy miért sírtok ennyire valami miatt, bár lehet ennek még jobban aggasztania kéne inkább :D

Lehet akkor jött meg a havid és így hatványozódott, vagy valami.. :)

De orrvérzéssel ha jön, akkor szerintem ott valami más is lehetett, vagy csak annyira padlón voltál hogy ez így jött ki helyzetileg..

Meg szerintem most ilyen "semmi nem érdekel"-hez hasonló helyzetben lehetsz. Hogy valami rossz történik vagy bármi és akkor hagyod elmenni és nem figyelsz rá.

2016. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát ilyen problémám a közeljövőben nem lesz szóval nem aggódom :D

Lehetséges, hogy azokban a pillanatokban annyira "átgondoltam az életem", hogy közben az egekbe szökött a vérnyomásom.

Igen, egy ideje már ezt az időszakot élem, de ez nem valami jó, mert ettől nem veszem komolyan a dolgokat. Olyan, mintha nem már érezném, hogy ég a talpam alatt a föld. Ez elmúlik, ugye? :D

2016. jún. 18. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, milyen, én is csak akkor vagyok képes sírni, ha a karrierem veszélyezteti valami. Egyébként meg egy szörny vagyok. Tényleg. Másfél éve megerőszkoltak (így, névtelenül le lehet írni), és egy könnycseppet sem morzsoltam el. Múltkor elmeséltem ezt egy barátnőmnek, csak azért, mert iszogattunk, és derült égből villámcsapásként elmondta, hogy vele mi történt, de neki patakokban folytak a könnyei, én meg akkor se sírtam.

És nem, szerelmi bánat miatt se bőgtem még soha, sőt, úgy egyáltalán, semmit nem tudok felidézni, ami miatt sírtam volna, és nem azzal állt volna kapcsolatban, hogy "nem fogok tudni továbbtanulni, jajj", vagy "mi lesz, ha sosem érem el a céljaimat, jajj".

Csak azért írtam le, hogy tudd, hogy nem vagy egyedül - mert megoldást sajnos én sem tudok.

2016. jún. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!