Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzést vált ki belőlete...

Milyen érzést vált ki belőletek, ha valaki állandóan passzív mondatokkal fejezi ki magát?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, állandóan amikor bármiről is beszél, akkor olyanokat mond, hogy "megtörtént", "fel van vágva", "be van állítva", "el van végezve", "végre van hajtva", "...van közvetítve", stb. Számomra ez annyira távolságtartó, hogy amióta ismerem, nem tudok hozzá emberileg közelebb kerülni, képtelen vagyok vele azonosulni. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. jún. 19. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elutasító, ha egyébként látszik rajta hogy szívesen beszélget veled, csak így fejezi ki magát, valószínűleg nem is tudatosan, csak így szokta meg. Ha úgy érzed hogy nem kedveli a társaságodat, akkor csak akkor beszélgess vele ha úgy érzed hogy muszály.
2016. jún. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam igy beszélni, de nem azért, mert távolságtartó akarok lenni a másikkal, csak igy tetszik (:
2016. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
érdeklődés hiányára a részéről
2016. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sokkal szebb igy fogalmazni. Gyakran az esemenyek szempontjabol lenyegtelen a cselekvo. Pl "kinyitotta (o) az ablakot" vs "ki van nyitva az ablak"

Utobbi sokkal szebb (szerintem)

2016. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!