Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy előbb...

Hogyan érjem el, hogy előbb gondolkozzak és ne beszéljek?

Figyelt kérdés
Ma az egyik barátommal összevesztünk emiatt, de én tényleg nagyon bánom és sajnálom. Szeretnék gyökerestől megváltozni, de fogalmam sincs, hogy foghatnék bele. Szóval, hogyan eröltessem rá magam az előbbi gondolkozásra?

2016. jún. 21. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlással menni fog. Minden alkalommal mielőtt hirtelen megszólalnál vegyél egy nagy levegőt és számolj el háromig.
2016. jún. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez állati jó! Mi van akkor, ha chatelek?
2016. jún. 21. 12:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha chatelsz akkor azért könnyebb gondolkodni mielőtt leírsz valamit.

Szerintem úgy lesz a legjobb, hogy leírod - akár külön jegyzettömben, hogy ne lássa a másik, hogy gépelsz - és mielőtt elküldenéd átgondolod mégegyszer.

Én ezt szoktam csinálni, ha ide írok ki kérdést, vagy választ. Mire megírom a kérdést még át is gondolom, hogy érdemes e leírni mindezt.

2016. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez is nagyon jó ötlet. A béküléshez ötlet?
2016. jún. 21. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Kimondott szó, kilőtt nyíl. A sebet, amit okoztál nem tudod megtörténté tenni, de megpróbálhatod begyógyítani.


Az őszinteség a legjobb út, asszem. Elmondod, hogy nagyon bánod, őszintén sajnálod és megígéred, hogy változtatsz a viselkedéseden. Hülye voltál, előfordul mással is, még a barátoddal is, ahhoz nem kell különleges képesség. Viszont a bátorság, hogy eléállsz személyesen és elmondod, hogy baromira sajnálod és megkéred, hogy próbáljon meg ő is megbocsátani, ahhoz kell vér a pucádba.

Mást nem tudok írni. Hívd meg egy kólára, vagy csokira és beszéld meg vele a dolgot.

Azért remélem nem nagyon bántottad meg és megbocsájt majd.

2016. jún. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, mentek a zöld kezek.
2016. jún. 21. 13:14
 7/7 anonim válasza:

Velem is ez a gond:)

És ez a levegővételes cucc egyáltalán nem megy..miközben jár a szád,nem arra gondolsz,hogy levegőt kell venned a lenyugváshoz..tapasztalat:)

2016. jún. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!