Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is elfelejt fontos dátumokat?

Más is elfelejt fontos dátumokat?

Figyelt kérdés
Pl születésnapokat, névnapokat. Nálam az a helyzet, hogy pl napok óta fejemben van a dolog, és aznap pedig nem jut eszembe. Pl készülök a párom születésnapjára, megveszem az ajándékot és aznap amikor a születésnapja van elfelejtem igy fel kell irjam magamnak emlékeztetőnek. Névnappal ugyanigy vagyok, valakinek tudom, hogy lesz aztán aznap elfelejtem és magyarázkodhatok másnap. Igaz, hogy elfoglalt vagyok meg mindig -MINDIG- van valami váratlan dolog amit azonnal el kell intézni de ennyire? Veletek előfordul hasonló, ez szétszórtságra utal szerintem? Nem tudom mit tegyek mert igen kellemetlen tud lenni.
2016. jún. 22. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen:D

Pl most jutott eszembe, hogy nővéremnek jövőhéten születésnapja, szóval köszi.:D

2016. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közeli emberekét tudom. Pl. szüleim, párom. Névnapjukat néha elfelejtem, de arra ott van a naptár.

Másokét nem tudom megjegyezni, de végül is nem is kell. Szüleim emlékeztetnek, ha a családban van valakinek valamije. Barátokét meg kiírja a fb :D

Én azt szoktam csinálni, hogy akit fel akarok köszönteni, és ez csak a legszűkebb családban van, meg párommal. Akkor beírom a telómba emlékeztetőül, így nem fogom elfelejteni.

2016. jún. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha vigasztal, a sajátomon is gondolkodnom kell. Annyira nem érdekelnek a szüli, név és hasonló napok, különböző ünnepek.
2016. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A születésnapokat nem felejtem el, és a 3 hozzám legközelebb álló névnapját sem - de sokszor a saját névnapomról is megfeledkezem, a többieké meg kb. esélytelen, legfeljebb ha épp aznap ránézek a naptárra...
2016. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Volt már h elfelejtettem a születésnapom és úgy jutott eszembe h délbe jött egy csomó üzenet h boldog születésnapot...
2016. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel sokan így vagyunk.

Gondolom te is ffi vagy, ez szerintem ránk férfiakra sajnos jellemző. Pláne ha elfoglaltak vagyunk.

Pl. számomra egyáltalán nem fontosak a névnapok, születésnapok. A sajátom sem. Hülyeség az egész.

De ezek a normák, ebben élünk, el kell fogadni.

A nők általában máshogy vannak ezzel, nekik sokkal fontosabb, és ilyenkor jönnek a klasszikus viták, vérig sértődések, a megbocsájthatatlan névnap elfelejtés miatt :-)

Korábban én is elfelejtettem (ill. nem tartottam fejben) a főbb dátumokat, de egy pár éve emlékeztetőbe be vannak állítva, így nincs gond. megünnepeljük amit meg kell ünnepelni, és nincs befeszülés senki részéről.

2016. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Haha, nem, nem vagyok férfi ez a baj. Tudom, hogy a fiúk hajlamosabbak a dátumfelejtésre de én nőként felejtem el őket, a magamét is beleértve.
2016. jún. 22. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!