Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden pasi anyuci pici...

Minden pasi anyuci pici fiacskája?

Figyelt kérdés

A párom eléggé önálló ember, józan, káros szenvedélyektől mentes. Nem sokat ad külsőségekre, sem küllemet (ez persze nem azt jelenti, hogy igénytelen, koránt sem!), sem szokásokat illetően (mint pl. házasság, évfordulók ünneplése..stb).


Viszont az anyukájával fura (számomra fura) kapcsolatban áll: bár már felnőtt, még mindig nagyon ad az anyja véleményére, sokszor őt kérdezi meg előbb vagy őt is, nemcsak engem, és ilyenkor arra hivatkozik, hogy azért, mert ő tapasztaltabb azokban a dolgokban, amikről kérdez.


Ez igaz is sokszor, de én úgy gondolom, csak azért, mert tapasztaltabb valaki, még nem kell egyből hozzá rohanni. Párom rendelkezik józan paraszti ésszel, meglehetősen intelligens is, és úgy gondolom, ez az egyből anyucihoz rohanás azért van, mert nem bízik magában, és erről szerintem anyósom is tehet (ezt említettem is már anyósnak, lesett is).


Valahogy nem nevelte őket kellő önállóságra vagy lehet, nem is ez a baj, hanem úgymond függők az anyjuktól (mármint párom és a testvérei). Tudnak ők sok mindent megcsinálni önmaguk, párom különösen ügyes, de mondom, nagyon volumenű dolgoknál, ami nem olyan munka, hogy fogd meg és csináld, hanem átgondolást igényel, egyből anyósomhoz fordul.


Vagy már egy kisfiunk, vele kapcsolatban is, ha elbizonytalanodom, egyből mondja, hogy kérdezzem meg az anyukáját (az én anyukámban ő nem bízik, szerinte felületes és figyelmetlen, amiben sajnos van is némi igazság, de látnotok kellene, hogy az én anyámmal szemben a saját anyja szinte az isten).


És addig vagy ilyen pasikkal találkoztam, mint párom, akik nagyon adnak az anyjuk szavára, vagy olyanokkal, akik utálják az anyjukat.


Most én dramatizálom túl a dolgokat, és ez így normális, hogy a fiúk "szerelmesek" az anyjukba és csüngnek a szaván (vagy utálják őt), vagy a másik / harmadik helyzet is létezik, mikor tudják, hogy ő az anyjuk tisztelik őt azért, amiért felnevelte őket, de azért tisztában vannak vele, hogy felnőttként kissé nagyobb távolságot kellene tartaniuk?



2016. jún. 23. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Vèlemènyem szerint te legbelül fèltèkeny vagy az anyósra ès ezèrt hogy bele tudj kötni kitalálsz itt mondvacsinált marhaságokat. Ugyanis teljesen logikus, hogy megkèrdezzük a másikat aki.jobban èrt hozzá, ès az, hogy nem kèrdezel mikor teheted NEM önállóság csak ostobaság. Önbizalomhiány meg az, amikor valamit már sokadszorra csinálsz de mèg mindìg nem mered egyedül, nem az ha megkèrded amit mèg nem tudsz. Persze ez gondolom te is tudtad, lásd első pont.
2016. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

-.-" Isten kíméljen meg egy ilyen nőtől aki mindenből képes egy oldalas problémát csinálni....

Nem unatkozol sokat mostanában?

2016. jún. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mert te önálló vagy, anyukáddal találkozol évente 2x azt le van tudva. Nem vagy anyuci pici lányocskája...


Amúgy ez nálunk is így van. én ( a pasi) anyja ugrik, a nő anyja mindennek lehord mindenkit, csak kritizál.. mégis ő az atya úristen.

2016. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Inessential ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Blade Bone ***** válasza:
Én sosem kértem senki véleményét, akármilyen dologról is volt szó, talán szégyelltem is kicsit, persze ettől függetlenül tudtam, hogy mindig mellettem álltak, szerettem őket nagyon.
2016. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Én anyuci pici férjecskéje vagyok.Ez sokkal rosszabb.:(
2016. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem minden férfi anyuci pici fiacskája, de sok olyan van.

Az, hogy megkérdezi anyukáját, mert úgy véli, abban anyukája tapasztaltabb, és biztos fog hasznos választ kapni, nem probléma. Nekem is van olyan dolog, amiben megkérdezem az adott családtagomat, anyámat, apámat, testvéremet... stb., mert úgy vélem, abban a dologban ő jártas, és tud segíteni. Nyilván, amiben nem tud segíteni, nem kérdezem meg. Nagyanyám például hiába főz kiválóan, nem kérdezhetek tőle receptet, mert nem tudja elmagyarázni, hogyan készíti, ő érzésre főz, nincs koncepciója, pedig szívesen megtanulnám 1-2 fogását, de lehetetlen küldetés így.

2016. jún. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hahahaha.. XD

Nem.

2016. jún. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Minden pasi anyuci pici fiacskája?"

"És addig vagy ilyen pasikkal találkoztam, mint párom, akik nagyon adnak az anyjuk szavára, vagy olyanokkal, akik utálják az anyjukat. "


Megválaszoltad a saját kérdésed.

2016. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem is azt kérdezte, amit kiírt, igazából nem is kérdezett semmit, csak sírt-rítt nekünk egy oldalt arról, hogy féltékeny az anyósára. Legalábbis én máshogy nem tudom értelmezni, és nem tudom azt sem, hogy mire kéne válaszolnom.


Ha pl. azt válaszolom, hogy "nem, nem minden pasi anyuci kicsi fia", ez mivel jobb neked? Ettől még az anyósodra ugyanúgy féltékeny leszel. Úgyhogy nem tudom, mi értelme van ennek a kérdésnek. És az egyik előttem válaszolónak is igaza van, hogy isten őrizzen az ilyen nőtől... Amúgy meg semmi közöd hozzá, a párodnak a szíve joga az, hogy eldöntse, hogy kitől kérjen tanácsot. Ha az anyját tapasztaltnak tartja és bízik benne, miért ne kereshetné meg ezzel-azzal? Ettől még nem lesz anyuci pici fiacskája, sőt, szerintem ez még mindig sokkal jobb annál, hogy sok felnőtt egyszerűen tojik a szüleire és feléjük se néz, max. a temetésen...

2016. jún. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!