Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki nem elfogadó a saját hülyeségéből kövér emberekkel, akkor az azonnal le van hurrogva? Szerintem abszolút nem attraktív.

Figyelt kérdés
Kihangsúlyozom, hogy nem azokról beszélek, akik valamilyen betegség miatt híztak meg(, bár azt hozzátenném, hogy azok egy részénél előjön a melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás dilemma).
2016. jún. 23. 21:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Magyarországon nagyon sok az elhízott ember, szerintem ezért tolerálják. Engem már néztek aliennek csak azért mert véletlenül megtudták, hogy nem 80 kiló vagyok, mint ők. Hihetetlen, hogy valamelyik családban teljesen hétköznapi, hogy mindenki 80-100 kiló. Az apa, a felesége, a fiuk, lányuk...stb. Mindegyik azt kérdezi miért neme eszek többet.
2016. jún. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban miben nyilvánul meg, hogy "nem vagy elfogadó" a kövér emberekkel?
2016. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Nem bántom őket, nem gúnyoltam ki soha senkit ez miatt.


Csak hogyha szóba jön pl táplálkozás, egészség téma, akkor jelzem, hogy szerintem ez abszolút nem egy vonzó dolog, egészségtelen, felelőtlen,igénytelen etcetc.

2016. jún. 23. 21:22
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Értem a nézőpontodat és jogosnak is tartom hogy ítélkezel mikor lehetőségük van fogyni csak lusták tenni érte ez eddig ok csakhogy van sajna egy olyan dolog hogy genetika van aki hízékonyabb van aki nem. Én pl a hízékonyabb kategóriába tartozom (sajnos) Én nagyon korlátozottan eszek édességet üdítőt keveset eszek (és azok is többnyire egészségesek,diétásak) rengetegszer vagyok éhes de nem ehetek mert azonnal megy tartalékba, nap mint nap edzek és alig van eredménye az utóbbi 5 évben akármennyire is kínzom magam nem tudok lemenni 75 kg alá (171 cm vagyok) és akármit csinálok ott maradnak azok a zsírpárnák. Én személy szerint már felhúzom magam mikor látom hogy egy vékony ember mennyit zabál (édességet is) és mégsem hízik el. Aki sokat zabál meg napi szinten édességgel tömi a képét és még nem is mozog annak nincs mentsége, de van az én fajtám aki szó szerint kínozza magát eredmények nélkül, és az szívás. És én ezért nem ítélkezem.
2016. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
63%
Persze majd éhen döglök napi többször edzek de biztos nem döglök elég határozottan éhen.
2016. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
21%
amúgy nem annyira szarul mert ahhoz képest hogy 98 kilórol indultam nem olyan rossz az a 75 csak az alá nem akar menni
2016. jún. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
77%

Nem mindegy, hogy hogyan kommunikálod a véleményed, meg kinek. Vannak olyan emberek, akik frusztráltak a túlsúlyuk miatt, és zokon veszik, ha szólnak rájuk valamit.

Első osztályos korom óta én is túlsúlyos vagyok teljesen változó mértékben. Néha odafigyelek, akkor tudok kicsit lefaragni, néha elhagyom magam, akkor újra visszajön. Ez mögött az áll, hogy egyrészt marha lusta vagyok, másrészt meg imádom a jó ételeket, a jó ízeket. Ennek ellenére szedtem össze olyan csajokat, akik kategóriákkal jobb paliknak is kellettek volna, de én soha nem voltam frusztrált a testem miatt, és ez látszott is. De nyilván valakinek ez belefére, valakinek meg nem. Őszintén szólva, én teljes mértékben lesz*rnám, ha nekem beszélnél erről, de lehet, hogy egy érzékenyebb ember magára veszi.


20/F

2016. jún. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

"Persze majd éhen döglök napi többször edzek de biztos nem döglök elég határozottan éhen."


Pont az a lényeg, hogy nem éhendögleni kell, de sajno az étrended nagyon 1.0, finoman fogalmazva.

2016. jún. 23. 23:11
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

Ha megfigyeled, a fejlettebb társadalmakra egyre jellemző az átgondolatlan álszentség. Lényegében egyre több dolgot menő elfogadni és nem lehet semmiről negatív véleményed. A túlsúllyal is ez a helyzet. Ha lemered írni, hogy mennyi ember a saját lustaságától és falánkságától hízott el, egyből egy gonosz ember vagy, mert elítéled szegény embert...

Egyszerűen divat az előítélet ellen küzdeni, akármennyire is jogos. Láttam már vicces helyzetet, amikor egy elég sokat fogyó srác, aki személyi edzőnek készül, előadta egy társaságban, hogy mennyi elhízott ember változtathatna a helyzetén. Egyből letámadták páran, hogy neki erről fogalma sincs, mert nem élte át. Röhögve mutatott pár régi képet magáról...

A legtöbb túlsúlyos pedig tényleg a saját hibájából az. Egyetemen volt csoporttársam, aki bőven 100 kiló felett volt. Elhívtam futni, csak laza kocogásra... 2 nap után megunta, mert fontosabbnak tartotta, hogy LoL-ban játszani kell. Most erre mit lehet mondani? Meg kéne dicsérni azt, akinek fontosabb 20 évesen egy játék, mint a saját élete?

2016. jún. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
59%

És mi lenne, ha végre békén hagynák a kövéreket és nem érezné mindenki azt, hogy ítélkezhet róluk, eszmefuttatásokat nyomhat nekik az egészséges életről, cseszegetheti őket, hogy fogyjanak le?

Ha ő maga mondja, hogy nem érzi így jól magát, változtatni akar, az persze egy másik történet; akkor lehet neki tanácsokat adni, de ha neki nem okoz gondot a súlya, miért foglalkozik bárki is a külsejével?

Vannak alkoholisták, láncdohányosok, drogosok is, akik sokkal jobban tönkreteszik az egészségüket, mint akiken van 10-20 kiló plusz, ők még sincsenek fele annyi csesztetésnek se kitéve.


Nem kell elfogadónak lenned a kövérekkel, meglehet a véleményed róluk, de mégis, hogy jössz ahhoz, hogy ezt a véleményedet bárkinek az orra alá dörgöld, aki abszolút nem kért meg rá? Én mélységesen fel lennék háborodva, ha valaki, akinek a tanácsát abszolút nem kértem, elkezdene kioktatni, hogy éljem az életem.

2016. jún. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!