Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyaroknak miért van olyan...

A magyaroknak miért van olyan csipkelődő, kötekedő mentalitása?

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt a mai napig nem tudom megérteni, hogy lehet ilyesmit egy egész népre ráhúzni..
2016. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Inessential ***** válasza:

"A magyaroknak"

Mintha más országnak nem lenne..

Mellesleg szerintem ez nem általános.

2016. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most erre milyen választ vársz, őszintén?
2016. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Első vagyok!

Erdélyi vagyok, és amikor kérdésedet elolvastam, hirtelen azok jutottak eszembe akiknek "országában" éppen élek. Ők ilyenek. Ekkor jutott eszembe, hogy az itteni magyarok is nagyon hajaznak erre, tehát van benne valami. De szerintem ez csak azért alakult ki, mert ugye muszáj velük élnünk, így ezt meg azt átveszünk egymástól. A románok sokkal agresszívabbak, kötekedősek, balhésak, barbárabbak, kulturálatlanak. És nem csak velünk, magyarokkal szemben, hanem egymást is simán úgy mardossák.

Áprilisban voltam pár napig Magyarországon, mindenki irtó kedves, segítőkész volt és csupán egyszer botlottam kötekedőkbe.. Majd májusban volt egy 40 személyből álló csoport Magyarországról akik idejöttek, egy jó hétig. Egytől egyig kedves és nagyon barátságos egyedek, 0 előítélettel és bunkósággal, ridegséggel. Legjobb barátom pár éve Magyarországra költözött, minden évben meglátogat és ő is elmondta, hogy ég és föld Magyarország és Románia. Azt mondta, a magyarok sokkal puhányabbak, lágyabbak, sokszor csak pofáznak, szövegelnek nem veszélyesek, azonban itt az oláhoknak nem csak szájuk járt, hanem az öklük is..

Továbbá is azt tartom, hogy egy tulajdonságot, legyen az rossz vagy jó, nem lehet ráhúzni egy egész népre..

2016. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kifejezetten magyar, hanem inkább kelet-európai szokás. Sőt, szerintem az oroszok is ilyenek, csak egy fokkal durvábbak, ahogy a románok az előző válaszoló szerint.
2016. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Általánosítás miatt nem lehet jelenteni egy kérdést... Pedig teljesen értelmetlen így feltenni őket...
2016. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

Török mongol tatàr orbàn gyurcsàny horn gyula

Csapkodò szomszèd, kivagyi fönökök, kàtyùs utak, szemèthegyek az utca köZepèn

Alacsony fizu magas elvàràsok òcska egèszsègügy


Ès még lehetne sorolni. Egy idö utan az ember cinizmussal tekint a körülötte lèvö dolgokra

2016. jún. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, Félegyházi vagyok..
2016. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ahogy tehetem én elhúzok innen. Már ránézésre meg lehet állapítani a különbséget egy magyar és egy pl. német között. Arckifejezés, beszédstílus stb.


Dolgoztam egy vendéglátós helyen, volt egy német vendégünk (egy 60 év körüli bácsi) aki rossz oldalon állt a sorban, és egy nagydarab magyar kb. 40-es pasas azt hitte hogy beelőzött, elkezdett kiabálni még a munkatársamat is leüvöltötte. De valami undorító utolsó bunkó mód beszélt... A német bácsi csak mosolygott az egészen. Nem nagyon vágta miről van szó, de elment majd később visszajött rendelni. Még én is kisebb szívrohamot kaptam olyat balhézott az az ember a semmin.


Magyar emberek... ha csak youtube videók alatti kommenteket olvastok, érezhető a különbség.


Van egy régi zenekar amit nagyon szeretek különképp az énekest, sajnos meg is halt nem rég. R.I.P.

Szóval ő transzvesztita, de ettől függetlenül imádom és példaképem is. Olvasgattam a klipjeik alatti angol kommenteket, szinte csak pozitív mind. 1-2 mocskolódás persze van.


A másik. Palvin Barbi akit a külföldiek imádnak, rengeteg külföldi rajongója van. És itt magyarországon mi megy? Ahelyett hogy büszkék lennénk rá, hogy ilyen híres lett? A magyar interjúk alatt: ,,Buta p*csa" ,,Nagyon buta szegény" ,,Bunkó" ,,Nagy arcú" ,,El van szállva magától" ,,Egyáltalán nem szép" ,,Utcán szebbeket látok"


Van 1-2 Victoria Sectet videó ahol kommentekben szinte csak ezt látni külföldiektől: Barbara Palvin<3 Barbara<3

Mi magyarok meg ócsároljuk.


Meg itt van a drága Pesten Hallottam ahonnan kiléptem már egy pár hónapja, mert ami ott ment az undorító volt. :DD Akárki rakott ki képet akármiről, akárki írt ki valamit akármiről az esetek 90%-ában az első komment kötözködés, ócsárolás, kritizálás volt.


A külföldi csoportban ilyen nincs senki képe alatt, mert nem veszik annyira komolyan. És sokkal jobb színvonalú csoportokról van szó, (nem ilyen agyhalottakkal teli jelizz,lájkolj szintű csoportok).


Na jó ne menjünk bele jobban.

Az okát nem tudom.

Utálom a beszűkült paraszt embereket. Utálom a magyar negativitást és hogy mindenért kritizálnak.


Szeretem nézni a Victoria Secret-es videókat, egyszer feltettem ide egy kérdést ezzel kapcsolatban. :D Szinte mindenki szidta a modelleket, hogy milyen gebék, túl vékonyak, undorítóak, bulimiások, anorexiások, alig élnek stb.


Szerintem meg majd kicsattannak az egészségtől, genetikailag ilyenek és látszik hogy mind sportol, egészségesen étkezik. Nemhiába néznek ki 35-6 évesen 25-nek.

https://www.youtube.com/watch?v=6Ooj2W68_m8&t=105s Hát akiknek ezek undorítóak... :D


Nincs több mondanivalóm. :(

2017. jan. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja és UI.: Szeretem a hazámat és büszke vagyok arra hogy magyar vagyok, de ez nem elég indok arra hogy tönkre tegyem az életemet és 1. Itt nyomorogjak 2. Nem akarok én is bele ragadni ebbe a mentalitásba. 3. És igazából a legnagyobb érv: világot akarok látni.


Abban az esetben élnék itt szívesen, ha egy olyan ember lehetnék aki változtat.


Legyenek ilyen emberek.

2017. jan. 16. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!